Γαλλία Help για Disneyland

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.135
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα, μήπως μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πια είναι η διαφορά στα εισιτήρια της Disneyland?
Έχουν όλα το FASTPASS®?

Mini Ticket,

Magic Ticket,

Super Magic Ticket και

Magic Flex/ Super Magic Plus Ticket?
Έχει διαφορετικές παροχές το καθένα ή είναι απλά λόγο περιόδου και έχουν τόσο μεγάλη διαφορά στο κόστος αγοράς τους?
Τα FastPass τα βγαζεις μεσα στο παρκο και ειναι δωρεαν. Τα Mini, Magic, Super Magic ειναι εισιτηρια που ισχυουν για συγκεκριμενες ημερομηνιες. Οσο πιο φθηνο τοσο πιο λιγες οι διαθεσιμες ημερομηνιες. Το Super Magic Plus ισχυει για ολες τις ημερες του χρονου.

Tα Annuel Discovery, Magic Flex, Magic Plus και Infinity ειναι ετησια εισιτηρια που δινουν δωρεαν εισοδο σε συγκεκριμενες ημερομηνιες 150, 300, 350 και 365 ημερες αντιστοιχα. Οσο πιο ακριβο υπαρχουν και καποιες επιπλεον παροχες οπως δωρεαν παρκινγκ, εκπτωσεις στα μαγαζια της Disneyland και στα εστιατορια μεχρι VIP θεση για την παρελαση κ.α. Σπανια συμφερουν σε καποιον που ερχεται διακοπες για λιγες μερες στο Παρισι.
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Καλημέρα , εγω εχω κλείσει ν παω παρισι 7 Ιουνίου με 12 παρισι κι μια μέρα θελω σίγουρα να αφιερώσω στν Disneyland το πρόβλημα μου ειν δεδομένου των απεργιών που υπάρχουνε στο Παρίσι και εχω δει ότι επηρεάζεται και τ rer που ναι προαστιακό πως θα μπορέσω να κλεισω νωριτερα για Disneyland απο τι στιγμή που δν γνωρίζω για το ποτε θ γινει απεργία ; Τι ν κάνω ; ΑΝ κλεισω κ κείνη τν μερα εχει απεργία θ μπορεσω ν παω μ αλλο τροπο;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
sncf ειναι το επισημο σαιτ των γαλλικων σιδηροδρομων.εχουν ανεβασει ολες τις ημερομηνιες που απεργουν.ετσι θα κανεις τη δουλεια σου.κι εγω ετσι φτιαχνω το προγραμμα μου!
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
sncf ειναι το επισημο σαιτ των γαλλικων σιδηροδρομων.εχουν ανεβασει ολες τις ημερομηνιες που απεργουν.ετσι θα κανεις τη δουλεια σου.κι εγω ετσι φτιαχνω το προγραμμα μου!
σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ, απεργία κάνουν μόνο τα τρένα έτσι; τα μετρό δεν επηρεάζονται καθόλου στην απεργία; Γιατι έχω αγχωθεί μήπως δεν μπορώ να μετακινηθώ στα βασικά..
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Το μετρο δεν απεργει,τουλαχιστον μεχρι τωρα.Απεργουν τα καθε ειδους τρενα.Ζοριζεται λιγο η μετακινηση αλλα με οργανωση καλυπτεσαι.Καλα θα πανε ολα,μην ανησυχεις!Να περασεις τελεια!
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Το μετρο δεν απεργει,τουλαχιστον μεχρι τωρα.Απεργουν τα καθε ειδους τρενα.Ζοριζεται λιγο η μετακινηση αλλα με οργανωση καλυπτεσαι.Καλα θα πανε ολα,μην ανησυχεις!Να περασεις τελεια!
faq.trainline.eu/article/674-sncf-french-rail-strikes-2018
εχω βρει το σωστό λινκ;;
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.135
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τα τελευταια νεα σχετικα με την απεργια. Δυστυχως ειναι μονο στα Γαλλικα. Σωστες ειναι οι ημερομηνιες που βρηκες απλα γινονται και καποιες αλλαγες, τρεχουν καποια τρενα κλπ αναλογα με τη συμμετοχη.
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Τα τελευταια νεα σχετικα με την απεργια. Δυστυχως ειναι μονο στα Γαλλικα. Σωστες ειναι οι ημερομηνιες που βρηκες απλα γινονται και καποιες αλλαγες, τρεχουν καποια τρενα κλπ αναλογα με τη συμμετοχη.
αα κατάλαβα αλλά οι αλλαγές που γίνονται γενικά μπορεί να επηρεάσουν τόσο ώστε μια ημερομηνία που δεν είναι προγραμματισμένη για απεργία να γίνει τελικά απεργία και να μην έχω πως να μεταβώ στην disneyland?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.135
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οχι, το αντιθετο. Μια μερα προγραμματισμενης απεργιας με χαμηλη συμμετοχη μπορει να εχει αρκετα τρενα που να λειτουργουν κανονικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.427
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom