Γαλλία Help για Disneyland

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
γεια σας , να σας ρωτήσω τι λέτε αξίζει η επίσκεψη στην disneyland?
 

eleni-eleni

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα στην ομάδα . Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας. 1 Δεκεμβρίου με 4 Δεκεμβρίου πάω Παρίσι με την 11χρονη κορη μου και την 24χρονη αδερφη μου. φυσικά μια μερα θα αφιερώσουμε στην Disney. Απο που να αγοράσουμε τα εισιτήρια και ποιά ακριβώς. Τι περιλαμβανει το κάθε ειδος γιατι ειδα οτι 3 κατηγορίες. Επισης για την μετακίνησή μας απο το Παρίσι στη Disney ποια συγκοινωνία θα χρησιμοποιησουμε και τι εισιτήριο?
Ευχαριστω εκ των προτέρων
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Παιδια, εκανα κρατηση για ντισνευλαντ, είμαι ηδη Παρισι αλλα δεν μπορω να εκτυπωσω. Μου ηρθε η επιβεβαιωση με κωδικους κλπ αλλα δεν υπαρχει λινκ που αν ανοιγειβτα εισητηρια. Βοηθηστε παρακαλω, παμε αυριο στο παρκο....
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Παιδια, εκανα κρατηση για ντισνευλαντ, είμαι ηδη Παρισι αλλα δεν μπορω να εκτυπωσω. Μου ηρθε η επιβεβαιωση με κωδικους κλπ αλλα δεν υπαρχει λινκ που αν ανοιγειβτα εισητηρια. Βοηθηστε παρακαλω, παμε αυριο στο παρκο....
Δες χαμηλά στο email που σου έστειλαν μήπως υπάρχουν τα αρχεία σε pdf. Δεν είναι απαραίτητο να στείλουν link να ανοίξεις. Βέβαια συγκεκριμένα για Ντισνευλαντ δεν γνωρίζω.
 

PoppyTh

Member
Μηνύματα
44
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βορεια Αφρικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Δεν εχει τιποτα. Αν παω εκει μονο με τον κωδικο κρατησης τι γινεται?
 

vagelis39

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. θελω να κλεισω εισητηριο για μια μερα μεσω ιντερνετ μου ζηταει 73 ευρω το ατομο για μινι ticket τι περιλαμβανει αυτο? μονο εισοδο και αν ναι τα παιχνιδια ξερει κανεις ποσο κοστιζουν περιπου?
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Δεν πληρώνεις έξτρα για τα παιχνίδια.Η τιμή εισόδου περιλαμβάνει ελεύθερη πρόσβαση σε όλα τα παιχνίδια.
 

rhodes12

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι αξιόπιστο το site : https://book.disneylandparis.com/HotelResultsState.aspx
να κλείσω απο εκει? γνωρίζει κανείς να μου πει γιατι υπάρχει διαφορα στην τιμη απο το αν επιλεξω σαν γλωσσα τα αγγλικα??o_O 728 στο γαλλικο 1026 στο αγγλικο!!
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Καλησπέρα! Το site είναι το επίσημο της Disneyland Paris οπότε είναι αξιόπιστο.. Μπορείς να δεις και διάφορες ισχύουσες προσφορές για διαμονή σε συγκεκριμένες περιόδους / από κάποιες διανυκτερεύσεις και πάνω κλπ. Αναφορικά με τη διαφορά στην τιμή δε γνωρίζω το λόγο.. Ωστόσο δεν μπορείς από όσο γνωρίζω να κλείσεις με τιμές κατοίκων Αγγλίας.. Ας μας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.. Επίσης παρακολουθώντας το θέμα, τι είναι πιο συμφέρον; Να κλείσει κάποιος μεμονωμένα ή μέσω πρακτορείου (λαμβάνοντας υπόψον το υψηλό κόστος των αεροπορικών);
 

nikkal

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Καλησπέρα! Το site είναι το επίσημο της Disneyland Paris οπότε είναι αξιόπιστο.. Μπορείς να δεις και διάφορες ισχύουσες προσφορές για διαμονή σε συγκεκριμένες περιόδους / από κάποιες διανυκτερεύσεις και πάνω κλπ. Αναφορικά με τη διαφορά στην τιμή δε γνωρίζω το λόγο.. Ωστόσο δεν μπορείς από όσο γνωρίζω να κλείσεις με τιμές κατοίκων Αγγλίας.. Ας μας απαντήσει κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.. Επίσης παρακολουθώντας το θέμα, τι είναι πιο συμφέρον; Να κλείσει κάποιος μεμονωμένα ή μέσω πρακτορείου (λαμβάνοντας υπόψον το υψηλό κόστος των αεροπορικών);
Καλησπέρα.
Εάν η ερώτησή σου αφορά γενικά ταξίδι σε Παρίσι-Disneyland, έχω την εντύπωση πως σε απόλυτα νούμερα το ταξίδι μέσω ταξιδιωτικού γραφείου είναι ξεκάθαρα ακριβότερο, πλην όμως έχει τα θετικά του όπως είναι η διαμονή σε καλά ξενοδοχεία, το στοχευμένο και συμπυκνωμένο πρόγραμμα και η εξασφάλιση των περισσοτέρων εκ των μετακινήσεων.
Προσωπικά, επέλεξα να το οργανώσω μόνος μου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom