Γαλλία Help για Disneyland

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Ευχαριστώ για τις απόψεις.. Η αλήθεια το προσπαθώ καιρό και αμφιταλαντευομαι αναμεσα στο οργανωμένο μέσω πρακτορείου και στο να το οργανώσουμε εμείς εξ ολοκληρου.. Το κόστος για 5μελη οικογένεια είναι σεβαστό!!
 
Μηνύματα
9
Likes
0
Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει το εισιτήριο για την ντισνευλαντ αν το αγοράσεις από εκεί?
Η είναι καλύτερα να τα έχω πάρει από το ίντερνετ?
 

NikiB

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει το εισιτήριο για την ντισνευλαντ αν το αγοράσεις από εκεί?
Η είναι καλύτερα να τα έχω πάρει από το ίντερνετ?
Εγω βρηκα καλύτερη τιμή μέσω ίντερνετ...ειδικά για κάποιες ημερομηνίες νομίζω ότι συμφέρει καλύτερα από το να τα αγοράσεις στην είσοδο.οι προσφορές εκεί δεν ισχύουν
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Μπορεί κάποιος να μου πει αν είναι αξιόπιστο το site : https://book.disneylandparis.com/HotelResultsState.aspx
να κλείσω απο εκει? γνωρίζει κανείς να μου πει γιατι υπάρχει διαφορα στην τιμη απο το αν επιλεξω σαν γλωσσα τα αγγλικα??o_O 728 στο γαλλικο 1026 στο αγγλικο!!
Δεν καταλαβαινω τι εννοεις αν επιλεξεις γλωσσα τα αγγλικα.Εγω ειδα πολυ μεγαλη διαφορα αναμεσα στο γαλλικο στο γερμανικο και στο αγγλικο site της disneyland και επελεξα το φτηνοτερο.Το γιατι το καθε site εχει αλλη τιμη ειναι καθαρα δικο τους θεμα.
Το ταξιδι αν το κλεισεις μονος σου κοστιζει γυρω στα 70% φθηνοτερα απο οτι αν το κλεισεις μεσω πρακτορειου και δεν βρισκω κανενα απολυτως λογο να κανεις το τελευταιο,να σε τσουβαλιασουν σε ενα γκρουπ και να σε τραβολογανε οπου θελουν αυτοι.Με τοση πληροφορηση απο το ιντερνετ δεν αξιζει να πληρωσεις πανακριβα ενα πρακτορειο.
 

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Καλησπέρα πάω Disneyland 16/6. Έβγαλα εισιτήριο για 2 άτομα. Θεωρείτε πως αξίζει το fast pass? Πως το χρησιμοποιούμε;
 

chronis7

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Ευχαριστώ για τις απόψεις.. Η αλήθεια το προσπαθώ καιρό και αμφιταλαντευομαι αναμεσα στο οργανωμένο μέσω πρακτορείου και στο να το οργανώσουμε εμείς εξ ολοκληρου.. Το κόστος για 5μελη οικογένεια είναι σεβαστό!!
Επειδή πέρυσι μέσα Ιουνίου έκανα το ταξίδι αυτό και εγώ με 5μελη οικογένεια μπορώ να σε βοηθήσω σε ότι θες. Εννοείται πως είναι πιο συμφέρον να κλείσεις μεμονωμένα. Ενδεικτικά θα σου πω ότι εμάς μας βγήκε περίπου 2000 ευρώ με όλα τα έξοδα πληρωμένα (αεροπορικά, εισιτήρια μεταφοράς στο Παρίσι, δωμάτιο, είσοδοι σε Άιφελ, ντισνειλαντ, Λούβρο, παλάτι Βερσαλλιών, ζωολογικό κήπο κτλ).
 

chronis7

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Δεν καταλαβαινω τι εννοεις αν επιλεξεις γλωσσα τα αγγλικα.Εγω ειδα πολυ μεγαλη διαφορα αναμεσα στο γαλλικο στο γερμανικο και στο αγγλικο site της disneyland και επελεξα το φτηνοτερο.Το γιατι το καθε site εχει αλλη τιμη ειναι καθαρα δικο τους θεμα.
Το ταξιδι αν το κλεισεις μονος σου κοστιζει γυρω στα 70% φθηνοτερα απο οτι αν το κλεισεις μεσω πρακτορειου και δεν βρισκω κανενα απολυτως λογο να κανεις το τελευταιο,να σε τσουβαλιασουν σε ενα γκρουπ και να σε τραβολογανε οπου θελουν αυτοι.Με τοση πληροφορηση απο το ιντερνετ δεν αξιζει να πληρωσεις πανακριβα ενα πρακτορειο.
Έτσι ακριβώς είναι.... Το 70% φθηνότερα ισχυει....
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Καλησπέρα πάω Disneyland 16/6. Έβγαλα εισιτήριο για 2 άτομα. Θεωρείτε πως αξίζει το fast pass? Πως το χρησιμοποιούμε;
Ναι αξίζει στα παιχνίδια που εχουν πολυ μεγαλη αναμονη οπως το Thunder mountain κ.α, δεν χρεωνεσαι κατι εξτρα για να το βγαλεις οποτε δεν υπαρχει λογος να εχεις ενδοιασμο, έξω από καποια παιχνίδια έχει καποιο μηχανημα στο οποιο βαζεις τη καρτα εισοδου σου (δεν θυμαμαι ακριβως αλαλ ειν πολυ ευκολου θ δεισ τι κανουν κι οι μρποστα σου )και επειτα σου δινει ενα εισητηριο fast pass παν σ αυτο θ αναγραφεται η ωρα κατι σαν ραντευβου την οποια θ πρεπει ν πασ για ν μπεις αμεσως απο μια δευτερη εισοδοσ (αντι να περιμενεις 75 λεπτα θ περιμενεις 10 αξιζει) απλα πρεπει ν πρωτα να χρησιμοποιησεις το ενα fast pass για ν βγαλεις κια δευτεορ για αλλο παιχνιδι δεν μπορεις ν βγαλεις την ιδια ωρα πολλα.
Το καλυτερο ειναι να καταβασεισ την εφαρμογη της disneyland στο κινητο σου οπου θ σου λεει ακριβως ποση αναμονη εχει εξω απο καθε παιχνιδι η ακομα λειτουργει και σαν gps για βρεισ αμεσα το παιχνιδι που θες. η εφαρμογη θ σε βοηθησει να διαχειριστεισ σωστα το χρονο σου
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.. Chronis7 θα σου ζητήσω σίγουρα πληροφορίες μόλις το σχεδιάσουμε χρονικά καθώς η τιμή που μου λες μου φαίνεται εξαιρετικά καλή!
 

chronis7

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.. Chronis7 θα σου ζητήσω σίγουρα πληροφορίες μόλις το σχεδιάσουμε χρονικά καθώς η τιμή που μου λες μου φαίνεται εξαιρετικά καλή!
Ότι θέλεις... Απλά να γνωρίζεις για αρχή ότι θα είναι πολύ καλό να ξέρεις πότε θα πας για να κλείσεις σε πρώτη φάση τα αεροπορικά όσο πιο νωρίς γίνεται για δύο λόγους. Πρώτον οικονομικούς και δεύτερον αυτό θα σου δώσει περιθώριο να κάνεις και αγορές εισητηρίων για διάφορα αξιοθέατα συγκεκριμένες ημερομηνίες και θα είναι και πιο φτηνά να πληρώνεις κάτι από αυτά μήνα μήνα..
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Το πλάνο είναι πλέον χρονικά για τον επόμενο χρόνο.. Καλό θα είναι να κλείσουμε τα εισιτήρια γύρω στο Γενάρη για να ταξιδέψουμε περίπου Ιούνιο..Έχω επισκεφθεί Disneyland - Παρίσι ήδη 2 φορές αλλά υπό διαφορετικές συνθήκες (1 φορά περίπου 15 ετών και μια φορά με το σύζυγο χωρίς παιδιά).. Εσείς μείνατε μέσα στη Disneyland? Και διανυκτερεύσατε και στο Παρίσι; Τα παιδιά μας είναι 13, 10, 7..
 

chronis7

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Το πλάνο είναι πλέον χρονικά για τον επόμενο χρόνο.. Καλό θα είναι να κλείσουμε τα εισιτήρια γύρω στο Γενάρη για να ταξιδέψουμε περίπου Ιούνιο..Έχω επισκεφθεί Disneyland - Παρίσι ήδη 2 φορές αλλά υπό διαφορετικές συνθήκες (1 φορά περίπου 15 ετών και μια φορά με το σύζυγο χωρίς παιδιά).. Εσείς μείνατε μέσα στη Disneyland? Και διανυκτερεύσατε και στο Παρίσι; Τα παιδιά μας είναι 13, 10, 7..
Τέλεια.... Εγώ τα έκλεισα το Δεκέμβρη αεροπορικά. Γενάρη δωμάτιο. Φλεβάρη ντισνειλαντ. Μάρτη διάφορους εισόδους ανάλογα το πρόγραμμα σε Άιφελ Λούβρο κτλ... Έτσι δεν θα σου φανεί και στη τσέπη πολύ. Όταν θα πας εκεί θα έχεις ίσα ίσα για τα έξοδα φαγητού και ότι άλλο θες.....

Τα παιδιά μου ήταν 8,10,10
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom