Hotel barcelona.

geopapageo

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Αυτο που προτείνω εγω είναι το Hostal Orleans.Ειναι ενα πολυ βολικο και καθαρό χοστελ.Με την παρέα μου μειναμε σε πεντακλινο δωματιο και πληρωναμε το βραδυ 16 ευρω το ατομο.Τα δωματιο ηταν καθαρο και ευρυχωρο για 5 ατομα και το καθαριζαν καθε μερα(αλλαζαν ομως μονο τις πετσετες του μπανιου).Ο ιδιοκτητης ειναι ευχαριστος ανθρωπος αλλα μιλαει πολυ λιγο αγγλικα.Το ξενοδοχείο βρισκεται απεναντι απο το estacio de franca και ειναι 5 λεπτα μακρια απο σταθμο του μετρο (barceloneta).Το μονο προβλημα που ειχαμε ηταν ο θορυβος απο τα αυτοκινητα τη νυχτα.Το συνιστω σε νεους ανθρωπους
 

tommy

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Ας το ξεθάψω, μιας κ ήρθε η σειρά μου να επισκεφτώ τη Βαρκελώνη...
Αλλά ψάχνω απεγνωσμένα για το Πάσχα κάτι φτηνό γύρω στα 50-60eur. το βράδυ, ψάχνοντας ψάχνοντας βρήκα το Barcelona Rooms Barcelona Rooms Barcelona Hostel Barcelona Apartments Barcelona έχει κανείς καμιά προηγούμενη εμπειρία..?

Αυτο που προτείνω εγω είναι το Hostal Orleans.Ειναι ενα πολυ βολικο και καθαρό χοστελ.Με την παρέα μου μειναμε σε πεντακλινο δωματιο και πληρωναμε το βραδυ 16 ευρω το ατομο.Τα δωματιο ηταν καθαρο και ευρυχωρο για 5 ατομα και το καθαριζαν καθε μερα(αλλαζαν ομως μονο τις πετσετες του μπανιου).Ο ιδιοκτητης ειναι ευχαριστος ανθρωπος αλλα μιλαει πολυ λιγο αγγλικα.Το ξενοδοχείο βρισκεται απεναντι απο το estacio de franca και ειναι 5 λεπτα μακρια απο σταθμο του μετρο (barceloneta).Το μονο προβλημα που ειχαμε ηταν ο θορυβος απο τα αυτοκινητα τη νυχτα.Το συνιστω σε νεους ανθρωπους
Γενικά η τοποθεσία που έχει το Hostal Οrleans είναι καλή??

Τέλος επειδή σας κούρασα κάνα δυο tips για την επιλογή τοποθεσίας καταλλύματος επειδή ψιλο-χάνομαι...!
 

Alexandraaa

Member
Μηνύματα
260
Likes
34
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή-Κούβα
Και εγώ έμεινα σε ένα μοτελ στην Βαρκελώνη κοντά στον σταθμό της Cataluna. 150 ευρώ για 5 διανυχτερεύσεις αν σε ενδιαφέρει πες μου να σου στείλω την διεύθυνση και το τηλέφωνο του... :xmas_wink:
 

thstavr

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Λισσαβωνα - Πορτο
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανία
Αρτι αφιχθείς απο Βαρκελώνη, να καταθεσω και γω την εμπειρία μου.
Εγώ εκλεισα μέσω booking.com σε ένα διαμέρισμα , το suites independecia το οποίο ανήκει στην αλυσίδα abapart. Βρισκόταν στην περιοχή Eixample λίγα βήματα από την Sagrada Familia. Δεν είναι κέντρο αλλά συνολικά η περιοχή παρα πολύ βολική. Μετρό στα 100 μέτρα, καφε, μαρκετ, εστιατόριο ακριβώς απέναντι.Ασε που είναι και μια πολύ καλή ευκαιρία να ξεφύγεις λίγο απ το τουριστικό κέντρο και να ζήσεις την καθημερινότητα των βαρκελωνέζων.
Οσο για το διαμέρισμα , πεντακάθαρο , τεράστιο (με δυο κρεβατοκάμαρες) και πολύ καλά εξοπλισμένο. Ολα αυτά με 62Ευρώ.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.907
Likes
27.076

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπέρα, εγώ έκλεισα για μέσα Ιουνίου στο AC SOM by Marriott μέσω booking..Περίπου 85 ευρώ/βραδυ το δίκλινο με πρωινό. Το έκλεισα απ'το Μάρτη σε αυτή τη τιμή και βλέπω τώρα έχει την ίδια τιμή αλλά χωρίς πρωινό. Ξέρει κάποιος αν είναι καλό; Γενικά είδα καλά σχόλια και για τη τοποθεσία παρόλο που είναι εκτος κέντρου (αναμεσα στο αεροδρόμιο και το κέντρο της πόλης). Εχει μετρό δίπλα αλλά δε πάει αεροδρόμιο απ'οτι διάβασα από άλλους, πας μόνο με το λεωφορείο 46. Λέτε να είναι μπέρδεμα με τις στάσεις; Για το ξενοδοχείο ξέρει κανείς τίποτα; Ευχαριστώ!!!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.907
Likes
27.076
το ξενοδοχειο ειναι μια χαρα.
Στα μειον του ειναι η αποσταση απο το κεντρο.
Αν δεν βαριεσε τις πολλες στασεις παρε το λεωφορειο.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ευχαριστώ Panpan! Περνάει και λεωφορείο έξω απ'το ξενοδοχείο για τη πόλη, αλλά λογικά λόγο των στάσεων θα κάνει πολύ ώρα. Με το μετρό (με μετεπιβίβαση σε αλλή εταιρια απότι είδα) θα κάνει πάνω από 20 λεπτά; Θα πρέπει κάθε φορά να χρεωνόμαστε από δύο διαδρομές στην Τ10 επειδή θα αλλάζουμε γραμμή μετρό; Αν είναι έτσι συμφέρει το λεωφορείο..
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.907
Likes
27.076
αν εχεις Τ10 μπορεις να αλλαζεις μετρο,λεωφορεια,επι μια 1ωρα και 15 λεπτα χωρις
να χρεωνετε δευτερη διαδρομη.
 

bourboulithra

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σκοπεύω να επισκεφθώ τη Βαρκελώνει στις 29/8, τυχαία ειδα το παρακάτω ξενοδοχειο.
Design Hotel in Barcelona center: Live & Dream Accommodation Barcelona.

Το γνωρίζει κανεις? Περισσοτερο με ενδιαφερει να βρισκεται σε βολικη τοποθεσια ετσι ωστε να μην ταλαιπωρηθούμε.

Panpan τα φωτα σου!;)

Να ρωτησω και κατι αλλο. Αξιζει να νοικιάσειες ποδήλατο και να γυρίσεις την πόλη? Οι αποστασεις ειναι κοντινές οσον αφορα τα πιο γτνωστα αξιοθέατα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.618
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom