Ισπανία Ibiza ? Majorca?

justperfect

Member
Μηνύματα
34
Likes
0
Με το αγορι μου!!!Ειμαι μικρη για συζηγο!!:bleh:
Καλα,δεν περιμενω να ειναι κ ερημια,απλα να ειναι καπως καλυτερα κ καπως πιο ανθρωπινα!Ξενοδοχεια να προτεινεις εχεις?:p
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Με το αγορι μου!!!Ειμαι μικρη για συζηγο!!:bleh:
Καλα,δεν περιμενω να ειναι κ ερημια,απλα να ειναι καπως καλυτερα κ καπως πιο ανθρωπινα!Ξενοδοχεια να προτεινεις εχεις?:p
Ακου, η Ιμπιζα είναι γνωστή για τα κλαμπ της στα οποια η εισοδος ειναι απλησιαστη . Ειναι μια τεραστια Μυκονος, με απειρο κοσμο, χρειαζεσαι αμαξι για τις μετακινησεις σου και δεν ενδεικνυται για διακοπες με αγόρι ,
αυτό που έχω να σου προτείνω είναι το Καπρι, απέναντι από τη Νάπολι και την costiera amalfitana , όπου μπορεις φυσικά να πας με το δικό σου ΙΧ μέσω Μπαρι , από Πάτρα ή Ηγουμενίτσα, ό,τι σε βολεύει.
Κοινώς άσε την Ιμπιζα για γυναικοπαρέα.
 

tzes73

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΜΠΙΖΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
Φθηνά αεροπορικά για Ibiza

Παιδια για φετος το καλοκαιρι εχετε υποψην σας φτηνα αεροπορικα για ibiza?Καποια εταιρια που να μου προτεινετε;
Εμείς που ήδη κλείσαμε για φέτος από 31/7/11 έως 9/8/11, θα πάμε με vueling που είναι η πιο οικονομική απ' όλες (μέσω Βαρκελώνης). Με easyjet, που έψαξα, δεν βρήκα ανταποκρίσεις αεροπλάνων (π.χ. φθάνει 14.00 Ρώμη και η επόμενη για Ibiza είναι την επόμενη μέρα το πρωί).
 

tzes73

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΜΠΙΖΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΧΑΒΑΗ
info για Ίμπιζα

το καλοκαιρι πηγα ιμπιζα για 5 ημερες συνδυαζοντας το με βαρκελωνη.
1.το τοπιο καθαρα μεσογειακο, νομιζεις οτι βρισκεσαι σε ελληνικο νησι.
2.φαγητο φτηνο εκατονταδες εστιατορια τοσο στη πρωτευουσα eivissa οσο και στα χωρια.
3. η διασκεδαση επικεντρωνεται στη πρωτευουσα με δεκαδες μπαρ,στην playa de bossa
ai46.tinypic.com_148hwdf.jpg

και στα μεγαλα club του νησιου, τα οποια βρισκονται πλην ενος στην ηπειρωτικη χωρα.εισοδος στα club apo 40-65 eyrv χωρις ποτο αναλογως του dj που φιλοξενει...
ai45.tinypic.com_2s69b13.jpg

οι θαλασσες σχετικα καλες,εμεις εχουμε πολυ πιο ομορφες
η de bossa μου αρεσε
ai50.tinypic.com_255uyba.jpg

καταλυμματα
οσο πιο μακρυα μεινεις απο de bossa kai eivissa τοσο πιο φτηνα θα βρεις.
θελει αμαξι, αν το αποφασισεις θα σου πω που θα κλεισεις φτηνα.
αεροπορικα εισιτηρια
απο BCN με Vueling βρισκεις φτηνα. εγω βρηκα 48ευρω με επιστροφη.
οτι πληροφορια χρειαστεις ρωτα ....
Φίλε μου καλησπέρα,
Έχουμε ήδη κλείσει (μαζί με ξάδελφο) 10 ημέρες αρχές Αυγούστου, θα μείνουμε Eivissa και λέμε να νοικιάσουμε κανά μηχανάκι γιατί όπως διάβασα σε κάποια forum του εξωτερικού αυτή την εποχή δεν βρίσκεις πουθενά να παρκάρεις, οπότε μόνο μηχανάκι, Έχεις τίποτα πληροφορίες; Από που θα βρούμε πιο οικονομικά; Κανα ψαγμένο μέρος για φαγητό έχεις να προτείνεις; Μέρη που οπωσδήποτε πρέπει να επισκεφτούμε; (εκτός από τα κλασσικά, playa d'en bossa, san antonio). Μήπως γνωρίζεις για Foam party αν παίζει μόνο στο Amnesia ή και σε κάποιο-α άλλα;

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry για τον βομβαρδισμό των ερωτήσεων μου, απλά μαζεύω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ.
 

toples50

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Και εγώ με έναν φίλο θα ταξιδέψουμε λέμε για 20 Αυγούστου.Απο Θεσ/νικη Βαρκελώνη(λέμε να μείνουμε 2-3 ημέρες) και μετά Ίμπιζα.Από που μπορούμε να κλείσουμε φθηνα ξενοδοχεία και εισητήρια και σε ποια περιοχή είναι τα περισσότερα clubs;
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπερα,
οποιος μπορει και εχει χρονο, θα ηθελα σχετικες πληροφοριες οσο αναφορα την Ιμπιζα
ευχαριστω πολυ!!
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Καλησπερα,
οποιος μπορει και εχει χρονο, θα ηθελα σχετικες πληροφοριες οσο αναφορα την Ιμπιζα
ευχαριστω πολυ!!

Λοιπον Νικολα η πρωτη ερωτηση ειναι αν εχεις ταξιδεψει καθολου στην Ισπανια....Βαρκελωνη, Μαδριτη, Ανδαλουσια;;;;;;;......Αν τα εχεις κανει ολα αυτα...δικαιως ζητας πληροφοριες για Ιμπιζα...αν οχι μη σπαταλας χρονο και χρημα.....Παρε την παρεα σου και πηγαινε σε ενα ελληνικο νησι.....δεν εχει κατι το ιδιαιτερο κατα τη γνωμη μου, δε θα βρεις κατι ξεχωριστο που δεν εχει και η Ελλαδα, απλα για να πεις οτι πηγα Ιμπιζα, δεν αξιζει....αλλα ειπαμε γουστα ειναι αυτα.....:xmas_cheesygrin:
 
Μηνύματα
6
Likes
0
:

οχι φιλε μου, δεν εχω ταξιδεψει ποτε σε αυτες τις πολεις....
αλλα στο περιπου εχεις υποψη σου ποσο μπορει να κοστισει ολο αυτο το ταξιδι;;;
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
οχι φιλε μου, δεν εχω ταξιδεψει ποτε σε αυτες τις πολεις....
αλλα στο περιπου εχεις υποψη σου ποσο μπορει να κοστισει ολο αυτο το ταξιδι;;;
Για μενα αυτο που εχεις να κανεις ειναι να πας για μια βδομαδα Βαρκελωνη και να πεταχτεις δυο μερουλες , ενα ΣΚ και στην Ιμπιζα...απο Βαρκελωνη εχει φτηνες πτησεις...πηγαινε ελα θα σου βγει γυρω στα 50 ευρω αναλογα ποτε θα το κλεισεις βεβαια...κοιτα εδω...www.vueling.com...η Ryanair ειναι πιο ακριβη και η Easyjet απ οτι θυμαμαι δεν πεταει για Μαγιορκα απο Βαρκελωνη...ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΠΟ ΙΣΠΑΝΙΑ, ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΩΣ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΓΕΥΤΙΚΗ ΙΣΠΑΝΙΑ ΑΠΕΝΤΑΝΤΙ...

ΥΓ. Παει και πλοιο απο βαρκελωνη Μαγιορκα με την εταιρια BALEARIA, αν κατεβεις στο MareMagnum ενα εμπορικο κατω στη Barceloneta, στο αγαλμα του Κολομβου, θα τα δεις τα πλοια απεναντι το ταξιδι κοστιζει γυρω στα 85 ευρω περα δωθε, αλλα για να πας κανεις 9 + 9 ωρες με την επιστροφη.....καταλαβαινεις...χασιμο χρονου....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.077
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom