Ισπανία Ibiza ? Majorca?

campesino

Member
Μηνύματα
27
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
λατιν αμερικα κ καμποτζη
Ταξίδι-Όνειρο
λατιν αμερικα
γενικα ιμπιζα πιστευω ειναι χαμενη υποθεση... 6 μηνες ημουν βαλενθια και δεν ασχοληθηκα να παω ουτε να δω πως ειναι. απο αυτα που μου ειπαν φιλοι που πηγαν,ηταν ετσι ακριβως οπως το φανταζομουν ομως.

οποιος βρεθει προς τα κει θα μπορουσε να επισκεφθει ενα καρο πανεμορφες ισπανικες πολεις, απ το να παει στο χαλι της ιμπιζα...
ακομα και μερικα απ τα καναρια νησια(τα οποια βεβαια ειναι πολυ πιο μακρια) ειναι πανεμορφα...
 
Μηνύματα
6
Likes
0
μαλιστα ευχαριστω πολυ φιλε μου!
δλδ λεμε τωρα, εαν βγαλω εισητηρια τωρα αυτες τις μερες για Αυγουστο!
ποσο περιπου θα μου κοστισουν, συνολικα ολα τα εξοδα πηγαινε-ελα;;
(η καλυτερη τιμη που μπορω να βρω αυτη τη στιγμη! )
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
μαλιστα ευχαριστω πολυ φιλε μου!
δλδ λεμε τωρα, εαν βγαλω εισητηρια τωρα αυτες τις μερες για Αυγουστο!
ποσο περιπου θα μου κοστισουν, συνολικα ολα τα εξοδα πηγαινε-ελα;;
(η καλυτερη τιμη που μπορω να βρω αυτη τη στιγμη! )

Φανταζομαι μιλας και παλι για Μαγιορκα; Αν φυγεις απο Αθηνα...νομιζω οτι δεν σε ψιλοσυμφερει.....ειναι γυρω στα 500 ευρω μονο τα εισητηρια και θα ταλαιπωρηθεις αρκετα...καθως κατα 90% θα κανεις ενδιαμεση σταση σε παρισι και μετα Βαρκελωνη....ισως θα χρειαστει να περασεις και καποιο βραδυ σε καποια απο αυτες τις πολεις.....αρα θα πληρωσεις και ξενοδοχειο....εκτος και αν τη βγαλεις στο αεροδρομιο....που δεν θα το αντεξεις....Αν πας για πακετο δεν ξερω τι τιμη μπορει να εχει.....Αν αναφερεσαι για Βαρκελωνη θα πληρωσεις γυρω στα 600 για αεροπορικα και καλο ξενοδοχειο για 7 μερες.....
 
Μηνύματα
6
Likes
0
κατι τελευταιο!
επειδη καταλαβα οτι γνωριζεις καποια πραγματα!
εσυ δλδ τι μου πρoτεινεις σαν ενα καλο καλοκαιρινο προορισμο...!
γιατι αποτι καταλαβα η Ιμπιζα δεν αξιζει απο τα λεγομενα σας.......
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.763
Φανταζομαι μιλας και παλι για Μαγιορκα; Αν φυγεις απο Αθηνα...νομιζω οτι δεν σε ψιλοσυμφερει.....ειναι γυρω στα 500 ευρω μονο τα εισητηρια και θα ταλαιπωρηθεις αρκετα...καθως κατα 90% θα κανεις ενδιαμεση σταση σε παρισι και μετα Βαρκελωνη....ισως θα χρειαστει να περασεις και καποιο βραδυ σε καποια απο αυτες τις πολεις.....αρα θα πληρωσεις και ξενοδοχειο....εκτος και αν τη βγαλεις στο αεροδρομιο....που δεν θα το αντεξεις..
Εδω φιλε σε εχασα,μπορεις να μου το εξηγησεις?
Λες να φυγεις απο Αθηνα για Μαγιορκα?
Αν ναι, τι σχεση εχει το Παρισι?
Γιατι να μην παει κατευθειαν Βαρκελωνη και απο εκει Μαγιορκα?
Και τα 500 ευρω δεν ειναι πολλα?
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Εδω φιλε σε εχασα,μπορεις να μου το εξηγησεις?
Λες να φυγεις απο Αθηνα για Μαγιορκα?
Αν ναι, τι σχεση εχει το Παρισι?
Γιατι να μην παει κατευθειαν Βαρκελωνη και απο εκει Μαγιορκα?
Και τα 500 ευρω δεν ειναι πολλα?
O Νικολας θελει να παει στη Μαγιορκα απευθειας, να παρει το αεροπλανο απο Αθηνα για το νησι, απ οτι εχω καταλαβει. Εγω του εξηγω οτι ειναι πολλα τα λεφτα για μια τετοια πτηση 500 ευρω μονο για τα αεροπορικα και επισης η ταλαιπωρια θα ειναι μεγαλη καθως δεν υπαρχουν απευθειας πτησεις για το νησι...παρα μονο με ενδιαμεσους σταθμους ειτε στο παρισι αν επιλεξει Air France και μετα Μαγιορκα ειτε Βαρκελωνη πχ. με Ιμπερια και μετα Μαγιορκα...Φυσικα ολη αυτη η διαδικασια μπορει να του βγει και πανω απο 9 και δεκα ωρες-αποβιβαση, επιβιβαση κτλ- ισως και να χρειαστει και να διανυκτερευσει στο Παρισι ή στη Βαρκελώνη.....ακομα και στο Αμστερνταμ....ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΛΑ.....Για μενα και του το εχω προτεινει ειναι να παει Βαρκελωνη για καποιες μερες και στη συνεχεια αν θελει με μια φτηνη πτηση απο εκει να παει και Μαγιορκα...μαλιστα του εδωσα και καποιες τιμες απο αεροπορικα ακομα και ακτοπλοικα εισητηρια....Ειναι δικη του επιλογη....
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
κατι τελευταιο!
επειδη καταλαβα οτι γνωριζεις καποια πραγματα!
εσυ δλδ τι μου πρoτεινεις σαν ενα καλο καλοκαιρινο προορισμο...!
γιατι αποτι καταλαβα η Ιμπιζα δεν αξιζει απο τα λεγομενα σας.......
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ...Ξεκινα απο εκει και μετα εχεις δρομο για να δεις και την υπολοιπη Ισπανια οταν ξαναπας, μια φορα δεν ειναι αρκετη....Μια βδομαδα καλοκαιρι στη Βαρκελωνη ειναι απιστευτα....Νοικιαστε και ποδηλατα και γυριστε ολη την πολη σαν να ζουσατε εκει...Εχει τοσα παγματα να δειτε και συνδυαζει και καλοκαιρινο προορισμο...καθως εχει θαλασσα..αρα και μπανακι καθε μερα....σου επισυναπτω μια φωτο πανοραμικη της παραλιας που ειναι μεσα στην πολη.....μια εικονα χιλιες λεξεις.....
YΓ. Η παραλια δεν ειναι καμια σαν τη Λουτσα.....ειναι πεντακαθαρη.....καλα η θαλασσα δεν ειναι και γυαλι, αν θες να δεις καλη θαλασσα να πας Costa Brava, οχι στην παραλια μπροστα στην πολη, εχει δυο πολλη ωραιες παραλιες ανατολικα νομιζω....νοικιαστε και εκει ποδηλατα, αν και θα σας βγει η γλωσσα απ την ανηφορα.....
 

Attachments

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.763
O Νικολας θελει να παει στη Μαγιορκα απευθειας, να παρει το αεροπλανο απο Αθηνα για το νησι, απ οτι εχω καταλαβει. Εγω του εξηγω οτι ειναι πολλα τα λεφτα για μια τετοια πτηση 500 ευρω μονο για τα αεροπορικα και επισης η ταλαιπωρια θα ειναι μεγαλη καθως δεν υπαρχουν απευθειας πτησεις για το νησι...παρα μονο με ενδιαμεσους σταθμους ειτε στο παρισι αν επιλεξει Air France και μετα Μαγιορκα ειτε Βαρκελωνη πχ. με Ιμπερια και μετα Μαγιορκα...Φυσικα ολη αυτη η διαδικασια μπορει να του βγει και πανω απο 9 και δεκα ωρες-αποβιβαση, επιβιβαση κτλ- ισως και να χρειαστει και να διανυκτερευσει στο Παρισι ή στη Βαρκελώνη.....ακομα και στο Αμστερνταμ....ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΛΑ.....Για μενα και του το εχω προτεινει ειναι να παει Βαρκελωνη για καποιες μερες και στη συνεχεια αν θελει με μια φτηνη πτηση απο εκει να παει και Μαγιορκα...μαλιστα του εδωσα και καποιες τιμες απο αεροπορικα ακομα και ακτοπλοικα εισητηρια....Ειναι δικη του επιλογη....
Και γιατι να πηγαινει με Air france ,iberia και οχι Vueling η Aegean
που πανε απευθειας Βαρκελωνη και απο εκει στην Μαγιορκα ?
Ετσι το εισητηριο του θα βγει στα μισα λεφτα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.426
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μην είμαστε υπερβολικοί.
Ψάχνοντας μόνο με iberia, την εβδομάδα του δεκαπενταύγουστου, μου βγάζει
το Αθήνα - Palma στα 270 ευρώ, σε καλές ώρες αναχώρησης, με 6,5 ώρες πτήση και μετεπιβιβάσεις (Μαδρίτη) και στο πήγαινε και στο έλα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.763
Μην είμαστε υπερβολικοί.
Ψάχνοντας μόνο με iberia, την εβδομάδα του δεκαπενταύγουστου, μου βγάζει
το Αθήνα - Palma στα 270 ευρώ, σε καλές ώρες αναχώρησης, με 6,5 ώρες πτήση και μετεπιβιβάσεις (Μαδρίτη) και στο πήγαινε και στο έλα.
Ετσι το εισητηριο του θα βγει στα μισα λεφτα.
Αυτο δεν ειπα και εγω?
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Μην είμαστε υπερβολικοί.
Ψάχνοντας μόνο με iberia, την εβδομάδα του δεκαπενταύγουστου, μου βγάζει
το Αθήνα - Palma στα 270 ευρώ, σε καλές ώρες αναχώρησης, με 6,5 ώρες πτήση και μετεπιβιβάσεις (Μαδρίτη) και στο πήγαινε και στο έλα.
Αναφερομαι σε μια μεση τιμη εισητηριου. Το οτι 8 μηνες πριν θα βρεις τετοιες τιμες χαιρω πολυ, αλλα το παιδι που θελει να παει Μαγιορκα δεν ξερω ποτε σκεφτεται να κλεισει εισητηρια...αν ειναι απο τωρα φυσικα και θα του ερθει πιο φτηνα. Αν κλεισει αρχες καλοκαιριου δυσκολα θα γλιτωσει το 500αρικο....Το θεμα για μενα παιδια δεν ειναι τι θα πληρωσεις αλλα αν αξιζει να πληρωσεις για καποιους προορισμους.....και αυτο ειναι ενα μεγαλο θεμα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom