Ισπανία Ibiza ? Majorca?

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
μαλιστα ευχαριστω πολυ φιλε μου!
δλδ λεμε τωρα, εαν βγαλω εισητηρια τωρα αυτες τις μερες για Αυγουστο!
ποσο περιπου θα μου κοστισουν, συνολικα ολα τα εξοδα πηγαινε-ελα;;
(η καλυτερη τιμη που μπορω να βρω αυτη τη στιγμη! )
Αναφερομαι σε μια μεση τιμη εισητηριου. Το οτι 8 μηνες πριν θα βρεις τετοιες τιμες χαιρω πολυ, αλλα το παιδι που θελει να παει Μαγιορκα δεν ξερω ποτε σκεφτεται να κλεισει εισητηρια...αν ειναι απο τωρα φυσικα και θα του ερθει πιο φτηνα. Αν κλεισει αρχες καλοκαιριου δυσκολα θα γλιτωσει το 500αρικο....Το θεμα για μενα παιδια δεν ειναι τι θα πληρωσεις αλλα αν αξιζει να πληρωσεις για καποιους προορισμους.....και αυτο ειναι ενα μεγαλο θεμα....
Για τωρα μιλαει ο Νικος.
 

Christos1982

Member
Μηνύματα
55
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Los Angeles- L.V - San Fr
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Αν ψαξει καλα θα βρει φτηνα αεροπορικα αν κλεισει τωρα....δε θελει συζητηση...αρκει να μην αλλαξει γνωμη....εγω του προτεινα τι μπορει να κανει. Απο κει και περα δικη του η επιλογη....
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
φτηνα εισητηρια παντως εχει και με easyjet ρωμη -μαγιορκα,
ρωμη μπορεις να πας με aegean η alitalia, η και παλι με easyjet, ισως χρεαστει να μεινεις και μια μερα ρωμη, αλλα απο το να μεινεις βαρκελωνη ειναι καλυτερα καθως εχεις λιγοτερες ωρες πτησης. Το ιδιο ισχυει και για μιλανο
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
παιδια..για οποιον ξερει απο μαγιορκα..εχω μια ευκαιρια να μεινω για 2 εβδομαδες...ή σ ενα χωριο κοντα στην παλμα ή στην πολυ Soller..
τι προτεινετε?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
βασικα 5 μερες ιεχα κατσει αλλα ουτε θυμαμαι που.
Προταση μου: νοικιασε αμαξι και γυρισε το νησι. Εχει κρυμμενες ομορφιες
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
παιδια..για οποιον ξερει απο μαγιορκα..εχω μια ευκαιρια να μεινω για 2 εβδομαδες...ή σ ενα χωριο κοντα στην παλμα ή στην πολυ Soller..
τι προτεινετε?
Το Σόγιερ είναι αρκετά όμορφο,αλλά 2εβδομάδες θα τα παίξεις,εκτός αν μετακινήστε και σε αλλα μερη.Θα μένετε στην πόλη η κάτω στο λιμάνι;Υπάρχει ένα τραμ που τα συνδέει.
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
βασικα 5 μερες ιεχα κατσει αλλα ουτε θυμαμαι που.
Προταση μου: νοικιασε αμαξι και γυρισε το νησι. Εχει κρυμμενες ομορφιες
δεν ειπε κανεις πως οδηγαωωω :p
αλλα σκοπευω να το γυρισω με τη συγκοινωνια οσο γινεται... αν γινεται!

Το Σόγιερ είναι αρκετά όμορφο,αλλά 2εβδομάδες θα τα παίξεις,εκτός αν μετακινήστε και σε αλλα μερη.Θα μένετε στην πόλη η κάτω στο λιμάνι;Υπάρχει ένα τραμ που τα συνδέει.
κοιτα δεν σκοπευω να μεινω εκει και τις 2 βδομαδες.. θελω να το γυρισω το νησι... χμμ να σ πω την αληθεια δεν ξερω που.. σε σπιτι ειναι...

αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι απο το χωριο κοντα στην παλμα παει στ διαολο καπως θα βρω συγκοινωνιες... απο τo soller προς το υπολοιπο νησι ομως? θα εχει? παει τ μυαλο πχ σε νησια οπως κερκυρα.. μεναμε παλαιοκαστριτσα... κ για να παμε σ ενα αλλο μερος επρεπε να πας πρωτα κερκυρα κ μετα απ κει να παρεις τ λεωφορειο για το αλλο μερος.. ευτυχως ειχαμε μηχανακι δηλαδη.. τωρα ομως δεν θα εχω τιποτα οποτε θα βασιζομαι στην συγκοινωνια αποκλειστικα
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
παιδια..για οποιον ξερει απο μαγιορκα..εχω μια ευκαιρια να μεινω για 2 εβδομαδες...ή σ ενα χωριο κοντα στην παλμα ή στην πολυ Soller..
τι προτεινετε?
Το Soller δεν ειναι πολυ μακρια απο Παλμα αν διασχισεις το τουνελ. Με το αυτοκινητο οδηγωντας μεσω τουνελ 15-10 λεπτα , (βεβαια πληρωνεις διοδια 7 ευρω αν θυμαμαι καλα). Απο τη στιγμη ομως που θα κινεισαι με συγκοινωνια καλυτερα να μεινεις στο χωριο κοντα στην Παλμα.Ποια εποχη θα πας? Το Soller (χωριο) ειναι ορεινο και πολυ μικρο, η μαρινα του Soller ειναι πιο κοσμικη (το καλοκαρι) και γραφικη αλλα και παλι μικρη για τοσες μερες.
Η Παλμα ειναι μια κανονικη πολη με αξιοθεατα και πολλες επιλογες εστιασης διασκεδασης κλπ Ο χρονος περναει πολυ ευχαριστα και απο εκει μπορεις με καταλληλο προγραμματισμο μπορεις να οργανωσεις ημερησιες εκδρομες καλυπτοντας μεγαλο μερος του νησιου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.246
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom