#icantbreathe

MVSylvia

Member
Μηνύματα
589
Likes
2.389
Έχει διαρρεύσει ποια είναι, με τι ασχολείται,ποιο είναι το προφίλ της στο fb , ποια η συζυγική της κατάσταση, πολύ περισσότερο από όταν διαρρέει για κάποιον άντρα παιδεραστή που δε τυγχάνει δημοσιοτητας. Το πιο αποκαρδιωτικό στην όλη υπόθεση είναι τα σχόλια των αντρών. «Εμείς γιατί δεν είχαμε τέτοιες καθηγήτριες» «μια χαρά τον μύησε στα μυστικά του ερωτα» «η μάνα την κατήγγειλε, ο πατέρας καμάρωνε» .Είδατε τελικά που η τοξική αρρενωπότητα έχει πολλές εκφάνσεις ; πάλι πίσω απο αυτα τα σχόλια είναι η πατριαρχεία που σεξουαλικοποιεί τα πάντα, ακόμα και τα παιδιά και προάγει το μοντέλο του μάτσο άντρα που ... και δέρνει από τα 13 του.
Η πράξη είναι καταδικαστέα και εύχομαι να βρει το σωστό δρόμο προς τη δικαιοσύνη.
Τα ειπες ολα!
Ειναι και το αλλο, η επιμονη οταν δημοσιοποιειται ενα συμβαν κακοποιησης αντρα απο γυναικα, να τονιζεται με εναν τροπο που παει να αποδειξει τι; Οτι και γυναικες κακοποιουν; Μην κραζουμε μονο τους καημενους αρσενικους θυτες;
Και αυτο ειναι πολυ υπουλο, παει να τραβηξει την προσοχη απο το προβλημα.
Σαφως και μερικες φορες κακοποιειται αντρας απο γυναικα κ ειναι καταδικαστεο.
Ποσες; 1 σε συγκριση με τις 1000000000 που ο θυτης ειναι αντρας;
Το θεμα δεν ειναι να πουμε πως κ οι γυναικες κακοποιουν.
Το θεμα ειναι να πουμε τους λογους που οι θυτες ειναι κατα συντριπτικοι πλειοψηφια αντρες. Οσοι αρνουνται να τους δουν, ειναι και αυτοι στη ριζα του προβληματος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Last edited:

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τα ειπες ολα!
Ειναι και το αλλο, η επιμονη οταν δημοσιοποιειται ενα συμβαν κακοποιησης αντρα απο γυναικα, να τονιζεται με εναν τροπο που παει να αποδειξει τι; Οτι και γυναικες κακοποιουν; Μην κραζουμε μονο τους καημενους αρσενικους θυτες;
Και αυτο ειναι πολυ υπουλο, παει να τραβηξει την προσοχη απο το προβλημα.
Σαφως και μερικες φορες κακοποιειται αντρας απο γυναικα κ ειναι καταδικαστεο.
Ποσες; 1 σε συγκριση με τις 1000000000 που ο θυτης ειναι αντρας;
Το θεμα δεν ειναι να πουμε πως κ οι γυναικες κακοποιουν.
Το θεμα ειναι να πουμε τους λογους που οι θυτες ειναι κατα συντριπτικοι πλειοψηφια αντρες. Οσοι αρνουνται να τους δουν, ειναι και αυτοι στη ριζα του προβληματος.
Προφανώς δεν αναφέρομαι σε σεξουαλική κακοποίηση αλλά στο τομέα που εργάζομαι είχαμε και έχουμε πολλές κακοποιητικές γυναίκες με πολλούς τρόπους που σε πολλές περιπτώσεις χρειάζεται ψυχιατρική προσέγγιση. Και μάλιστα σε υπηρεσία του Δημοσίου όπου τίποτε δεν ανήκει σε κανέναν και υπάρχει για να υπηρετεί το συμφέρον της πολιτείας μας.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.746
Το πρόβλημα με τις γυναίκες είναι ότι η κακοποίηση για διάφορους λόγους θα γίνει συνήθως έμμεσα. Δηλαδή ακόμα και λόγω ανατομίας δύσκολα κάποια θα αυνανιστει μπροστά σου ή θα σε στριμώξει σε κανένα τοίχο. Μπορεί να σου φωνάξει, να σε πιέσει, να σ εκβιάζει και αυτό να θεωρηθεί ότι είναι στα όρια.
Η Μουτιδου είπε πως η Καστανη ευχόταν καρκίνο σε όλους αλλά πρέπει αλήθεια να στεκόμαστε σε αυτό;
Το καλό είναι ότι γίνεται πλέον ένα ξεσκαρταρισμα που μακάρι σιγά σιγά να επεκταθεί παντού. Και το θετικό που τα θύματα μίλησαν τώρα είναι ότι δείχνει ότι ακόμα και 80 χρόνια να περάσουν η... μαγκια πληρώνεται ή ενδεχομένως να πληρωθεί.
Αυτό για εμένα είναι η ουσία και όχι το αγόρια ιππότες κορίτσια μαύρες κότες.
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
IMG_20170312_164434.jpg

Και μια και το γυρίσαμε στο αστείο ένα τόσο σοβαρό θέμα, ας βάλω και εγώ μια φωτογραφία.
Ο αριστερά έτσι όπως βλέπουμε είμαι εγώ.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
View attachment 339636
Και μια και το γυρίσαμε στο αστείο ένα τόσο σοβαρό θέμα, ας βάλω και εγώ μια φωτογραφία.
Ο αριστερά έτσι όπως βλέπουμε είμαι εγώ.
Εσύ πάλι καλά γιατι ο Γεωργιάδης τον ακουμπάει δεξί χερι με αριστερή παλάμη.. έχουν οι Αραβες 2 αριστερά χερια;;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Δεν ειναι καθολου αστειο το θεμα. Ανθρωπινο δικαιωμα στην αξιοπρεπεια ειναι να μην παρενοχλειται κανεις, ειτε γυναικα ειτε αντρας. Ειτε παιδι.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Δεν ειναι καθολου αστειο το θεμα.
Το ξέρω. Θα το διαπιστώσεις από την έκφραση του προσώπου μου στην παρακάτω φωτογραφία.
Το είπα έτσι για να γλυτώσω το εγκεφαλικό που θυμήθηκα την περίπτωση.
Το ακραίο στην περίπτωση είναι η σύζυγος μου διακρίνεται (ελάχιστα το κεφάλι της) από πίσω της.
(πάνω της)
IMG_20170312_164439 1.jpg

Ανθρωπινο δικαιωμα στην αξιοπρεπεια ειναι να μην παρενοχλειται κανεις, ειτε γυναικα ειτε αντρας. Ειτε παιδι.
1000% μαζί σου και 100001% με τα θύματα.
Λόγω της φύσης της δουλειάς μου βλέπω πολύ κόσμο. Και υπάρχουν 2-3 περιστατικά κάθε χρόνο.
Είτε λόγω της απόστασης, είτε λόγω διακοπών ο κόσμος είναι πιο χαλαρός, είτε... είτε..
Δεν έχω την αποκλειστικότητα , Πολλοί άνδρες παρενοχλούνται . Και δεν μιλάω για απλό φλέρτ, που μπορεί να συμβεί στον οποιοδήποτε. Απλά ίσως διαφορετικού ψυχισμού, ή ωχαδερφισμού το αφήνουν να περάσει στο ντούκου.
Πολλοί το αφήνουν για να μην μπλέκονται (που να τραβιέσαι τώρα) .
Ή για να μην ακούσουν εκφράσεις του τύπου. Ήταν καλή ρε; Της τον σφύριξες;
Από μια γυναίκα άκουσα, α ρε λαλάκα αν ήταν ο άντρας μου εδώ θα της είχε τραβήξει ένα μανίκι!!!!
Ξέρεις τι μπλέξιμο τραβάς αν πας το λάπτοπ στην αστυνομία (την Ισπανική ) και καταγγείλεις
ότι το ανήλικο σου έστειλε γυμνές φωτογραφίες του στο ειμειλ;
Θα πρέπει να αφήσεις το λάπτοπ σου κάνα δυο μήνες να ελεγχθεί μην υπάρχουν άλλες φωτογραφίες
που να σε συνδέει με παιδική πορνογραφία, ή να κάνεις ένα υπέροχο βραδινό τετ-τετ με τον ανακριτή για να αποδείξεις ότι δεν τις ζήτησες εσύ, αλλά τις έστειλε εν αγνοία σου.
Και σου μένει η ρετσινιά, αυτός είναι ο παλιόγερος που ζητάει από τα κοριτσάκια φωτογραφίες τους.
Ακόμα κι αν αποδείξεις το αντίθετο. Γιατί εύκολα μπορούν να βρεθούν δυο τρεις φιλενάδες και να
πουν κι εμένα κυρία μου ζήτησε φωτογραφίες, αλλά δεν του έστειλα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Δεν γνωριζω καποιον που θα κατηγγειλε στην αστυνομια ανηλικο που στελνει φωτογραφιες σε ενηλικα. Λεγεται ανηλικο γιατι πρεπει να προστατευεται απο τους γονεις του μεχρι να ενηλικιωθει. Και μου φαινεται πιο λογικο να τις αγνοησει καποιος, να τις διαγραψει η να ειδοποιησει τους γονεις του για να το προστατεψουν. Περιεργους νομους εχετε στην Ισπανια, αλλα ηθη.
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Δεν γνωριζω κσποιον που θα κατηγγειλε στην αστυνομια ανηλικο που στελνει φωτογραφιες σε ενηλικα. Λεγεται ανηλικο γιατι πρεπει να προστατευεται απο τους γονεις του μεχρι να ενηλικιωθει. Και μου φαινεται πιο λογικο να τις αγνοησει καποιος, να τις διαγραψει η να ειδοποιησει τους γονεις του για να το προστατεψουν. Περιεργους νομους εχετε στην Ισπανια, αλλα ηθη.
Όταν τα ανήλικα έρχονται εκδρομή με το σχολείο τους, είναι υπό την εποπτεία των καθηγητών.
Όταν σε παρόμοια περίπτωση, συνάδερφος μου βρέθηκε μπλεγμένος γιατί όλοι στράφηκαν
εναντίον του, εγώ απλά ζήτησα την βοήθεια (και προστασία) της αστυνομίας και γλύτωσα και ο συνάδερφος βρέθηκε με ένα διαζύγιο στο χέρι. Επίσης το ανήλικο των 17 ετών μπορεί να ταξιδέψει
στο εξωτερικό μόνο του και χωρίς να συνοδεύτε από ενήλικο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom