#icantbreathe

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
το αρνηθηκε ποτε αυτο καποιος νοημων ανθρωπος?
Οχι, φυσικα. Αλλα χαιρει ακρας υγειας μετα απο καταδιωξη με "εν δυναμει οπλο" το αυτοκινητο. Ειχε δωσει και δικαιωματα με τα οπλα δηλαδη, αλλα την υγεια του να χει παντα να τον χαιρονται τα παιδακια του.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Ένας βασικός λόγος που ταξιδεύει κανείς είναι για να βλέπει πως λειτουργούν και οι άλλες κοινωνίες έξω από τον μικρόκοσμο του. Για παράδειγμα εγώ θα ήθελα να κάνω ένα ταξίδι στο χρόνο κάπου στο φαρ ουέστ του 19ου αιώνα για να δω αν υπήρξε περιστατικό να ρίχνουν κάποιοι 32 σφαίρες σε άοπλο.
αν επαιρνες μια αμαξα με 4 αλογα και πηγαινες να τους πατησεις οχι 32, ισα με 732 θα σου ριχνανε τοτε...εκτος αν ητανε ινδιανοι οποτε θα σου παιρνανε το σκαλπ
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Οχι, φυσικα. Αλλα χαιρει ακρας υγειας μετα απο καταδιωξη με "εν δυναμει οπλο" το αυτοκινητο. Ειχε δωσει και δικαιωματα με τα οπλα δηλαδη, αλλα την υγεια του να χει παντα να τον χαιρονται τα παιδακια του.
αρχικά δεν ξερω αν διεμβόλησε και εθεσε σε κινδυνο αστυνομικους.. κατα δευτερον μιλαμε για δημοσιο προσωπο το οποιο αργα η γρηγορα θα τον επιαναν.. στο Περαμα ουτε θα τον εβρισκαν για να τον δικασουν, ουτε και το αμαξι θα επεστρεφε (σε οποια κατασταση) στον ιδιοκτητη που του το εκλεψαν..
και ρατσιστης δεν ειμαι, αλλα ειμαι παθων και εχει κλεψει το αμαξι του πεθερού μου μια συμμορια Ρομά (απο τις απειρες ), με τους οποιους ο πεθερός μου και άλλα 50 ατομα (παθοντες) ειναι στα δικαστηρια εδω και 3 χρονια.. το αμαξι του προφανως το εκλαψε, καθως και ενα τεραστιο ποσο καθως ηταν αγροτικο- επαγγελματικο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
αρχικά δεν ξερω αν διεμβόλησε και εθεσε σε κινδυνο αστυνομικους.. κατα δευτερον μιλαμε για δημοσιο προσωπο το οποιο αργα η γρηγορα θα τον επιαναν.. στο Περαμα ουτε θα τον εβρισκαν για να τον δικασουν, ουτε και το αμαξι θα επεστρεφε (σε οποια κατασταση) στον ιδιοκτητη που του το εκλεψαν..
και ρατσιστης δεν ειμαι, αλλα ειμαι παθων και εχουν κλεψει το αμαξι του πεθερού μου Ρομά , με τους οποιους ο πεθερός μου και άλλα 50 ατομα (παθοντες) ειναι στα δικαστηρια εδω και 3 χρονια.. το αμαξι του προφανως το εκλαψε, καθως και ενα τεραστιο ποσο καθως ηταν αγροτικο- επαγγελματικο.
Δεν ειμαι παθουσα, αλλα οι αστυνομικοι διωκονται για δολοφονια με ενδεχομενο δολο. Επειδη δεν τραυματιστηκε κανεις.
Τελος παντων η ισοτιμια 3 παιδιων ορφανων για ενα παλιο Hundai, θα κανει πολυ ενδιαφερουσα τη δικη
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Δεν ειμαι παθουσα, αλλα οι αστυνομικοι διωκονται για δολοφονια με ενδεχομενο δολο. Επειδη δεν τραυματιστηκε κανεις.
Τελος παντων η ισοτιμια 3 παιδιων ορφανων για ενα παλιο Hundai, θα κανει πολυ ενδιαφερουσα τη δικη
τι ακριβως ενδεχομενο δόλο εχουν?
συγνωμη φιλη μου , αλλα θα γινω σκληρος και κακός .. στα 18 με 3 παιδια , για ποιον λόγο ? για να τα εχει σε φανάρια - πλατειες να ζητιανευουν και να κλεβουν. και μην μου πεις μα μου σου του.. πηγαινε μια βολτα Μοναστηρακι αν εισαι απο Αθηνα.. κοριτσακια Ρομά 4 χρονων να ζητιανευουν και παραδιπλα οι γονεις τρωνε σουβλακια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
τι ακριβως ενδεχομενο δόλο εχουν?
Ε περιμενε λιγο το δικαστηριο. Πολυ βιαζεσαι.
Παντως εγω δεν ειμαι και εισαγγελεας αλλα κατι θα ειδαν. Τους εχουν μαντρωσει μεσα ως την Τεταρτη, ειδικοι ειναι, κατι θα ξερουν που δεν ξερουμε.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Ε περιμενε λιγο το δικαστηριο. Πολυ βιαζεσαι.
Παντως εγω δεν ειμαι και εισαγγελεας αλλα κατι θα ειδαν. Τους εχουν μαντρωσει μεσα ως την Τεταρτη, ειδικοι ειναι, κατι θα ξερουν που δεν ξερουμε.
και ξαναλέω , τι ενδεχομενο δολο (μιας και το ανεφερες) μπορει να εχουν..συζήτηση κανουμε δεν ειμαστε δικαστες.. μονο το ρατσιστικο μπορω να θεωρησω , αλλα μου φαινεται ακραιο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
Μολις διερρευσε, ο Θανασης Καμπαγιαννης ο δικηγορος κατηγορος της Χ Α ανελαβε υπερασπιση της οικογενειας του θυματος.
Τι Αγριες Μελισσες, παμε σε δικαστικο θριλερ μεγατονων.
Ξηλωνομαι για ερευνα Forensic Architecture :)
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
τι ακριβως ενδεχομενο δόλο εχουν?
συγνωμη φιλη μου , αλλα θα γινω σκληρος και κακός .. στα 18 με 3 παιδια , για ποιον λόγο ? για να τα εχει σε φανάρια - πλατειες να ζητιανευουν και να κλεβουν. και μην μου πεις μα μου σου του.. πηγαινε μια βολτα Μοναστηρακι αν εισαι απο Αθηνα.. κοριτσακια Ρομά 4 χρονων να ζητιανευουν και παραδιπλα οι γονεις τρωνε σουβλακια.
Και οι αστυνομικοι οι μισοι προστατευουν τα σπιτια των σελεμπριτις, και οι αλλοι μισοι πυροβολανε στο ψαχνο πλεμπαιους. Αυτα θα λεμε τωρα? Ποιοι ειναι οι πιο κακοι? Εσυ συμπαθεις περισσοτερο τους αστυνομικους, εγω τους Ρομα, γουστα ειναι αυτα. Το θεμα ειναι πως εριξαν 38 σφαιρες σε τρεις αοπλους ρομα. Η θανατικη καταδικη δεν προβλεπεται ως ποινη και ποσο μαλλον για κλοπη αυτοκινητου. Οποιος υποστηριζει αυστηροτερη αντιμετωπιση των κακοποιων μπορει να μεταναστευσει σε καμμια ισλαμικη χωρα. Αν και κατι μου λεει οτι αυτοι που ειναι πιο κοντα σε ιδεες στον νομο της σαρια ειναι οι ιδιοι που φοβουνται μην οι μεταναστες απο αυτες τις χωρες αλλοιωσουν τον πολιτισμο τους!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.988
προφανως για να απαντας με ειρωνεία , δεν ξερεις πως αλλιώς να απαντησεις..
ΥΓ. ειρωνευσου σωστα εστω.. η εκπυρσοκροτηση λόγω λαθους , δεν νομιζω να θεωρείται ενδεχόμενος δολος..
Ειρωνια σωστη λοιπον για τους "παρανομους" επειδη το ζητησες

FB_IMG_1635103072705.jpg
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
μισοι προστατευουν τα σπιτια των σελεμπριτις? ετσι σου ειπαν? αποψη μου ειναι να συμπαθω ατομα που εχουν σωσει και ζωες και εχουν βοηθησει σε δυσκολες στιγμες.. και οχι ατομα που κλεβουν - πετροβολουν- τραμπουκιζουν - κανουν οτι γουσταρουν.. ξαναλεμε ΑΟΠΛΟΙ δεν ηταν. με αμαξι διεμβολησαν αστυνομικους.απλα πραγματα.
Συνεχιζεις να το κανεις ρομα νς αστυνομικοι ενω το περιστατικο ειναι πολυ συγκεκριμενο. Δεν βγαζει πουθενα αυτη η κουβεντα και εγω προτιμω ανθρωπους που βρισκονται στο περιθωριο και ειναι τα πραγματικα θυματα αυτης της ζωης απο ανθρωπους που τραμπουκιζουν, δερνουν, πυροβολανε φοιτητες, συνταξιουχους, μεταναστες κ.τ.λ.

Στο συγκεκριμενο περιστατικο παντως εκαναν καταδιωξη εντος αστικου ιστου αψηφωντας εντολες να σταματησουν την καταδιωξη. Αποτελεσμα να σκοτωθει ενα πολυ νεο παιδι. Τον πυροβολησαν 38 φορες. Και το δικαστηριο λεει για ενδεχομενο δολο οπως σου λεει και η παεφστρα. Γιατι να πιστεψουμε οτι ειναι σε αυτοαμυνα επειδη το λες εσυ? Κατσε να δουμε την αποφαση του δικαστηριου! Μπορει το κινητρο να ηταν ρατσιστικο μπορει να ηταν θυμος μπορει εκδικηση γιατι μπορει να ειχαν προηγουμενα ή δεν ξερω και γω τι. Παντως 38 φορες σε αυτοαμυνα δυσκολο να στηριχθει, δυσκολη η υποθεση ακομα και για τον Κουγια. Που κατα κανονα τον παιρνουν ολοι οι ενοχοι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.292
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom