ΗΠΑ I'm still in a NEW YORK state of mind..

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Την ιστορία σου την έχω λατρέωψει..Πήγα πέρισυ Αμερική 23 μέρες στα ξαδέρφια μου στο Νew jersey και κατάφερα να μείνο 8 μέρες στην Νεα Υόρκη.Ηταν όνειρο ζωής.Οταν επέστρεψα ημουν σε πλήρη άρνηση.Ούτε τις φώτο που τράβηξα δεν ήθελα να δω.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να κλείσω για φέτος 1-16 Νοεμβρίου 15 μέρες μόνο στην Νεα Υόρκη.Αυτή η πόλη είναι απλά ΕΡΩΤΑΣ!!!!!!!Μεσα από την ιστορία σου με βοήθησες να βρω πράγματα που δεν ήξερα.Σίγουρα θα τα τιμήσω και όταν επιστρέψω θα σας τα πώ όλα.
Ζηλεύω!!! Έχεις κλείσει διαμονή; Που θα μείνετε; Αν θες να ρωτήσεις οτιδήποτε ευχαρίστως να βοηθήσω! Και εννοείται θα περιμένω ιστορία όταν επιστρέψεις! Όχι πλήρη άρνηση πάλι! Όταν τα μοιράζεσαι και τα ξαναθυμάσαι είναι ωραία, και ταυτόχρονα ονειρεύεσαι την επόμενη φορά και σκέφτεσαι τι δε πρόλαβες για να το κάνεις τότε :)
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
111
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Σ'ευχαριστώ πολύ τα έλεγες τόσο αναλυτικά δεν μου αφησες περιθώριο απορίας.Μόνο ενα θα σου πω,διαβαζα την ιστορία σου κ έκλαιγα...χαχαχ το αγόρι μου με κοροιδεύει..κλείσαμε σπιτάκι αυτήν την φορά με airbnb στην περιοχή που έμενε η Carrie του Sex and the city..φοβάμαι λιγάκι αλλα μου είπαν ότι ειναι ασφαλές.Mε το που γυρίσω θα σας τα γράψω όλα.Ανέβασα μόλις τώρα φωτογραφίες..κάποιε ενδεικτικές ειναι και 4.000 περίπου..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Σ'ευχαριστώ πολύ τα έλεγες τόσο αναλυτικά δεν μου αφησες περιθώριο απορίας.Μόνο ενα θα σου πω,διαβαζα την ιστορία σου κ έκλαιγα...χαχαχ το αγόρι μου με κοροιδεύει..κλείσαμε σπιτάκι αυτήν την φορά με airbnb στην περιοχή που έμενε η Carrie του Sex and the city..φοβάμαι λιγάκι αλλα μου είπαν ότι ειναι ασφαλές.Mε το που γυρίσω θα σας τα γράψω όλα.Ανέβασα μόλις τώρα φωτογραφίες..κάποιε ενδεικτικές ειναι και 4.000 περίπου..
Η περιοχή που κλείσατε να μείνετε ήταν απ'τις αγαπημένες μου!! Από airbnb δεν εχω κλείσει ποτέ αλλά έχω ακούσει πως καμιά φορά κάνουν ακυρώσεις οι ιδιοκτήτες. Επειδή το Μανχάταν είναι πολύ ακριβό εγώ θα έκανα και μια κράτηση από booking (ή άλλο site) με δωρεάν ακύρωση και αν όλα πήγαιναν καλά με το airbnb θα την ακύρωνα τελευταία στιγμή.. Έτσι για να έχω μια εναλλακτική.. Μπαίνω να δω τις φωτογραφίες σου!!
 

kelas22

Member
Μηνύματα
24
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γυρος του κοσμου
Μπραβο για το ταξιδι σας...Πολυ καλες πληροφοριες και περιγραφη... Εκλεισα εισητηρια για 6/12/14 και μαζευω πληροφοριες!!!! :)
 

Joanna29

Member
Μηνύματα
111
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Εδιβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη ξανά κ ξανά
Μόλις επέστρεψα..εχω να σας πω οτι ακόμα κλαίω...Ετοιμάζω την ιστορία μου να σας την διηγηθώ!!!!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
I'm so excited!:xalara::xalara:and still in a New York state of mind! :agnes overjoyed:
Ψάχναμε που να πάμε το Πάσχα και κοίταξα τυχαία και για Νέα Υόρκη.. Δεν το είχα ξανασκεφτεί για Πάσχα γιατί οι μέρες άδειας είναι λιγότερες από 10 και αν συνυπολογίσουμε και τις πτήσεις θα πηγαίναμε μόνο για καμιά βδομάδα και δε θα άξιζε το κόστος για τόσο λίγο.. Όμως βρήκα απευθείας πτήσεις με Delta και (με μία μέρα off απ'τη δουλειά) βγήκαν 11 μέρες ταξιδιού (10 γεμάτες μέρες) στην Νέα Υόρκη! Τα έκλεισα πριν λίγο με κόστος 495 ευρώ το άτομο από το travelplan.gr

1) Καλή τιμή δε είναι για Πάσχα και απευθείας πτήσεις;

2) Το travelplan έδινε τα δύο εισιτήρια 70+ ευρώ φθηνότερα από τα άλλα site κρατήσεων. Σε μερικά δεν υπήρχαν καθόλου αυτές οι πτήσεις ή εμφανίζονταν με το όνομα της air france (code share με delta) και 100 ευρώ ακριβότερες. Η κράτηση εγκρίθηκε και με ενημέρωσαν από την πιστωτική μου για τη χρέωση. Υπάρχει περίπτωση αύριο να με πάρουν και να μου πουν πως έγινε λάθος; Ακόμα και το ίδιο το travelplan μέσα σε 2-3 ώρες πότε την εμφάνιζε την πτήση, πότε όχι, πότε έδινε πολύ υψηλότερη τιμή..

3) Η Delta παλεύεται για πτήσεις 10-11 ωρών; Τo αεροσκάφος είναι boeing 767-300ER (με διάταξη 2-3-2). Παίζει η πτήση να γίνεται σε συνεργασία με άλλες 1-2 εταιρίες (air france, klm).

Ευχαριστώ!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.361
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
Vis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom