Ινδονησία Indonesia, Lombok Island

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Παιδια πλακα πλακα, εμενα αυτο ειναι το ονειρο μου.Με ενα μικρο εισοδημα απο Ελλαδα , να μπορεσω να ζησω την υπολοιπη ζωη μου σε καποιο μερος στο πουθενα.Ινδια, Ινδονησια,Ταιλανδη... καπου
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ευχαριστούμε renata για τις χρήσιμες πληροφορίες και την διήγηση! Γνώριζα πως είναι οικονομικά, αλλά εδώ βλέπω για σχεδόν δωρεάν παράδεισο! :clap:
Άντε να πάμε παιδιά. Ας βγει το εισιτήριο και μετά όλοι οι σανιδάδες στα πόδια σου :D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.480
Likes
7.959
Ευχαριστούμε πολύ παιδιά γαι την ιστορία!!!
Σας εύχομαι πάλι σύντομα να βρεθείτε πάνω σε ένα μηχανάκι και να οργώνετε ορυζώνες, βουνά και λαγκάδια!!! :)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Προτεινομενη εποχη για να παμε Ρενατα μου???:roll:
Και ποια εποχη να αποφυγουμε???:roll:
Αγαπητη meli εμεις πηγαμε την εποχη των βροχων που συμπιπτει να ειναι με το δικο μας ελληνικο χειμωνα.
Ολες τις εποχες του χρονου η ζεστη ειναι δεδομενη και τωρα που πηγαμε ειχε αρκετη ηλιοφανεια,αλλα ετσι στο ξαφνικο εριχνε και κανα 3ωρο βροχη, σχεδον καθημερινα που ειναι ικανο να σε βγαλει απο το προγραμμα σου αν μετακινησε.
Βεβαια το νησι ηταν καταπρασινο, η βλαστηση οργιαζει και οι ορυζωνες σε ολο τους το μεγαλειο.
Εμας δε μας χαλασε γιατι ειχαμε χρονο και υπομονη.
Παντα ειχαμε τα αδιαβροχα μαζι μας και καναμε αρκετα χιλιομετρα εξερευνησης με μηχανακι.
Καναμε και μια φορα μπανιο με βροχη no problem.
Its up to you το ποτε θα πας.
Για οποιον σκεφτεται να κανει και trekking στο Ριτζανι καλυτερα θα το ευχαριστηθει την εποχη που δεν εχει βροχες.(το δικο μας καλοκαιρι)

Ετσι ηταν τα πραγματα στο Λομποκ για το διαστημα των 10 ημερων που μειναμε εκει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παιδια πλακα πλακα, εμενα αυτο ειναι το ονειρο μου.Με ενα μικρο εισοδημα απο Ελλαδα , να μπορεσω να ζησω την υπολοιπη ζωη μου σε καποιο μερος στο πουθενα.Ινδια, Ινδονησια,Ταιλανδη... καπου
Καθολου πλακα πλακα coconut μου.Εγω αν καποια στιγμη τακτοποιηθουν καποιες υποχρεωσεις -εκκρεμοτητες μου..θα το σκεφτω πολυ σοβαρα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καθολου πλακα πλακα coconut μου.Εγω αν καποια στιγμη τακτοποιηθουν καποιες υποχρεωσεις -εκκρεμοτητες μου..θα το σκεφτω πολυ σοβαρα.
Η προοπτική, δηλαδή, να τη βγάζεις καθημερινά με nasi goreng και χωρίς γλυκάκια, δε σε προβληματίζει? :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι τωρα τα γλυκακια θα κοιταξουμε .....
Θα μου τα στελνουν οι φιλοι με ταχυδρομειο:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.094
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom