Αυστρία innsbruck

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Τέλεια με το καλό !! Θα το εκτιμούσα ! Αναμένω εντυπώσεις!!
Επειδή υποσχέθηκα μια απάντηση, ήθελα να σου πω ότι τελικά δεν πήγαμε Innsbruck γιατί ήθελε 5 ώρες περίπου το πήγαινε έλα και προτιμήσαμε να πάμε με λεωφορείο στο St. Gilgen που ήταν 40 λεπτά η διαδρομή και δεν το μετανιωσαμε.Τώρα είμαστε στο Hallstatt.
 

rose_dam

Member
Μηνύματα
65
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Καλησπέρα!!! Που ήταν όμως η βάση σας και δεν πήγατε τελικά? Εμείς θα μείνουμε 4 βραδυα Salzburg και 2 βραδυα Innsbruck..οπότε θα πάμε από Salzburg...αν μένατε Βιέννη ίσως ναι ήταν πολλές ώρες. Ευχαριστώ πάντως! Όταν ευκαιρήσετε δώστε μου πληροφορίες για Halstatt (μετακίνηση, φαγητό κλπ) 😊
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Καλησπέρα!!! Που ήταν όμως η βάση σας και δεν πήγατε τελικά? Εμείς θα μείνουμε 4 βραδυα Salzburg και 2 βραδυα Innsbruck..οπότε θα πάμε από Salzburg...αν μένατε Βιέννη ίσως ναι ήταν πολλές ώρες. Ευχαριστώ πάντως! Όταν ευκαιρήσετε δώστε μου πληροφορίες για Halstatt (μετακίνηση, φαγητό κλπ) 😊

Δευτέρα- Τρίτη- Τετάρτη θα είμαι Salzburg και σκοπεύω να κάνω μια ημερήσια εκδρομή στο Innsbruck εάν ο καιρός το επιτρέψει. Εάν πραγματοποιηθεί η εκδρομή θα σου γράψω τί έκανα.

Επειδή υποσχέθηκα μια απάντηση, ήθελα να σου πω ότι τελικά δεν πήγαμε Innsbruck γιατί ήθελε 5 ώρες περίπου το πήγαινε έλα και προτιμήσαμε να πάμε με λεωφορείο στο St. Gilgen που ήταν 40 λεπτά η διαδρομή και δεν το μετανιώσαμε. Τώρα είμαστε στο Hallstatt.

Νομίζω ότι έγραψα τί έκανα. Στο Hallstatt πήγαμε από το Salzburg και για το πως πήγαμε και πως φύγαμε θα το γράψω στο νήμα που αναφερθήκαμε στους τρόπους μετάβασης για το Hallstatt.
 

rose_dam

Member
Μηνύματα
65
Likes
147
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Καλησπέρα. Ύστερα από σχεδόν ένα χρόνο θα ήθελα να αναφέρω πως τελικά το ταξίδι αυτό το κάναμε από Αθήνα προς Μόναχο για να φτάσουμε στο Salzburg και στο Innsbruck! Πήραμε τρένο για Salzburg από το σταθμό τρένων του Μονάχου, το οποίο ήταν και η καλύτερη επιλογή (χρόνου/οικονομίας/απίστευτα όμορφη διαδρομή). 4 ημέρες περάσαμε στο Salzburg, από τις οποίες μια μέρα ξοδέψαμε για εκδρομή στο Hallstatt, η οποία έγινε με λεωφορεία (αλλάξαμε 3 λεωφορεία). Innsbruck μείναμε 2 ημέρες, και μετακινηθήκαμε με τρένο από το Salzburg. Τα τρένα ήταν εκπληκτικά και θα έλεγα αρκετά οικονομικά. Βολεύει καλύτερα να κλείσετε εισιτήρια ηλεκτρονικά, καθώς οι υπάλληλοι της OBB μας έλεγαν τιμές αρκετά ανεβασμένες από αυτό που τελικά βρήκαμε μέσω του site.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.818
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom