Κένυα KENYA - H μαύρη καλλονή

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Το τελος δυνατο ..ανταξιο της δυνατης εισαγωγης!!!
Σε ευχαριστουμε για το ομορφο ταξιδι Κωνσταντινα μου.
(Αχ κακουργα ..παραμονες ταξιδιου στη Σκυρο τα διαβαζω αυτα...τι να μου φτουρησει το κακομοιρο το νησακι τωρα...:D)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Δηλαδή σόρι κιόλας, θα κάτσω να γράφω εναλλακτικά itineraries για camp, για lodge, για συνδυασμό camp-lodge, για βανακι, για τζιπάκι, για συνδυασμό βανάκι-camp, βανάκι-lodge, τζιπάκι-camp, τζιπάκι-lodge??? :bleh::haha:
Ναι Vario, μη βαριέσαι, αναλυτικά να τα γράψεις! :haha: (αν και θα μου τα πείς απο κοντά είπαμε-δεν το ξεχνάω).
Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω εγώ είναι:
α) Πώς έβγαλες άκρη με το λινκ που μας δίνεις, ούτε τιμές γράφει, ούτε πολλά πολλά (βαριέμαι να διαβάσω κιόλας)
β) Ήσασταν μόνοι σας, ζευγάρι δηλαδή ή είχε κι άλλους εκδρομείς;
γ) Αυτά προς το παρόν...
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Υπέροχος επίλογος μιας ιστορίας-πηγής έμπνευσης ταξιδιού! Ευχαριστούμε πολύ!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.305
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
....Η Μομπάσα είναι μία πολύχρωμη, χαρούμενη, ηλιόλουστη πόλη που μοιάζει να έχει συνεχώς καλοκαίρι. Άλλωστε βρίσκεται πάνω στον Ισημερινό. Είναι ένα μωσαϊκό φυλών, πολιτισμών και θρησκειών...

Μωσαϊκό πολιτισμών.
Κάθε απόγευμα γινόταν στον κεντρικό δρόμο παρέλαση από Σκωτσέζους , με τις στολές και με τις γκάιντες που χαλούσαν τον κόσμο.
Αυτοί κι εδώ στην αραπιά; διερωτόμουν. ίσως από κάποια συνοικία κατάλοιπο ακόμη της αποικιοκρατίας.

Ευχαριστώ κι εγώ vario για τον κόπο σου


 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.943
Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!

Ναι Vario, μη βαριέσαι, αναλυτικά να τα γράψεις! :haha: (αν και θα μου τα πείς απο κοντά είπαμε-δεν το ξεχνάω).
Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω εγώ είναι:
α) Πώς έβγαλες άκρη με το λινκ που μας δίνεις, ούτε τιμές γράφει, ούτε πολλά πολλά (βαριέμαι να διαβάσω κιόλας)
β) Ήσασταν μόνοι σας, ζευγάρι δηλαδή ή είχε κι άλλους εκδρομείς;
γ) Αυτά προς το παρόν...
antonis έχει πέσει αφραγκία και δεν θα έρθω στα μέρη σου!!! κλάψ! λυγμ!
(α) τις λεπτομέρειες αυτές τις κανονίσαμε με πολλάααααα mails που ανταλλάξαμε
(β) μόνοι μας... ευτυχώς... γιατί με τόσες στάσεις για φωτογραφίες θα μας είχαν πετάξει με τις κλωτσιές οι υπόλοιποι συνταξιδιώτες
(γ) :)
 

Maria Zambako

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
nobody knows yet...
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Καμπότζη
Τι όμορφη ιστορία...όσο για τις φωτογραφίες...απίστευτες!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Μόλις διάβασα την ιστορία σου(με αφορμή το λίνκ για το εστιατόριο-σπηλιά).Λοιπόν η Κένυα είναι πιο ενδιαφέρον προορισμός από όσο φανταζόμουν.Ευχαριστούμε.:clap:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ ωραία η ιστορία σου, δε σε είχα προσέξει στο αφηγηματικό κομμάτι του φόρουμ να πω την αλήθεια.
Πάντως αν έφτανα μέχρι τους πρόποδες του Κιλιμάντζαρο, δε θα υπήρχε περίπτωση να μην κανόνιζα να ανέβαινα μέχρι κάποιο σημείο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.943
Πολύ ωραία η ιστορία σου, δε σε είχα προσέξει στο αφηγηματικό κομμάτι του φόρουμ να πω την αλήθεια.
Πάντως αν έφτανα μέχρι τους πρόποδες του Κιλιμάντζαρο, δε θα υπήρχε περίπτωση να μην κανόνιζα να ανέβαινα μέχρι κάποιο σημείο.
Ευχαριστω πολυ!
Χμμμ, δεν εχεις αδικο, αλλα μου ελειπαν 2 βασικα...χρονος και (περισσοτερο) χρημα! ;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πολύ ωραία η ιστορία σου, δε σε είχα προσέξει στο αφηγηματικό κομμάτι του φόρουμ να πω την αλήθεια.
Χμ, κι εγω να πω την αληθεια αλλα πραγματα προσεξα στην αρχη... Μετα ομως ειδα πως δεν ειχε αφησει βραβειο για βραβειο και ειπα να την προσεξω λιγο και σ' αυτον τον τομεα.

Πολυταλαντη vario, Ευγε!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Δεν ξέρω για τι πράγμα μιλάς και τι ακριβώς πρόσεξες στην αρχή. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάποια άτομα δεν τα συνδέεις απαραίτητα με τη συγγραφή ιστοριών γιατί απλά δεν έτυχε να διαβάσεις ιστορίες τους ή οι ιστορίες αυτές δεν ανήκουν πια σε ενεργά θέματα ή δεν ήσουν μέλος όταν γράφτηκαν αυτές οι ιστορίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom