Βόρεια Κορέα Kim Il Sung εσύ super star

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
εννοείς οι τελευταίοι που δεν το είχανε δηλώσει???
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.406
όχι, όχι απλά μπήκαν παράνομα. λίγο μπλεγμένη ιστορία, διάβασέ τη αν έχεις χρόνο. είναι να ρισκάρεις μ' αυτούς?
Journalists' families appeal to N. Korea - CNN.com
το δικό μου είναι αυτό:
Koryo Tours - Tours & Tour Dates
Βρε συ, δε λέμε να μπούμε ως κατάσκοποι! Μιλάμε να είσαι δημοσιογράφος και να θες να κάνεις επίσκεψη τουρίστα....κάπως πρέπει να σε ελέχγουν οι μπαγάσηδες...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ασύληπτο να υφίσταται σήμερα ένα τέτοιο καθεστώς...με τέτοια σκληροπυρηνική αντίληψη των πραγμάτων!!! για άλλη μιά φορά η paranoia ανθρώπων-πρώτα ηγετών και μετά πλήθους-λαού!!
και να σκεφτούμε οτι σχεδόν όλοι ειναι βουδιστές !!
παντως η προσωπική περιγραφή του μέλους,ήταν σαφώς υπέροχη,πήραμε τζούρα της σημερινής κατάστασης εκεί,και σίγουρα ένα καλό δίδαγμα...
ένας προορισμός ψαγμένος και κατοχυρωμένος απο γνώση και γενικότερο ενδιαφέρον!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Από τα καλύτερα και πιο σουρεαλιστικά travelstories που έχω διαβάσει!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Από τα καλύτερα και πιο σουρεαλιστικά travelstories που έχω διαβάσει!
μου φαίνεται ότι τελικά δεν ήμουν ο μόνος που δεν είχα διαβάσει την υπέροχη ιστορία του γεροtraveller:D
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Τράβελερ, άμα είναι να μας γράφεις τέτοιες ιστορίες... όλα χαλάλι σου....!!!!! ;)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.540
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ έβγαλα τη βίζα στο Πεκίνο. Στην Αβάνα μου την αρνήθηκε η Βορειοκορεάτικη πρεσβεία μετά από τελείως σουρεαλιστικό διάλογο σε 4 γλώσσες...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μήπως τελικά ήταν οι βορειοκορεάτες που ανέπτυξαν και ενστερνίστηκαν αυτόν τον τρόπο σκέψης και όχι οι Γάλλοι, όπως όλοι νομίζαμε;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
1. H skytrax είναι αργυρώνητη και καθόλου αντικειμενική... έχω δει κριτικές να εμφανίζονται σήμερα και να εξαφανίζονται ως δια μαγείας αύριο...

2. Η Air Koryo εκτελεί ένα ουσιαστικά τακτικό δρομολόγιο εξωτερικού προς / από Πεκίνο... αντε και στο τσακίρ κέφι για κανένα Βλαδιβοστόκ... τα υπόλοιπα είναι charters... εντύπωση λοιπόν μου κάνει πως έχουν βρεθεί τόσοι πολλοί για να την θάψουν... ας είναι...

3. Για το θέμα της ασφάλειας... η Air Koryo δεν είναι ban λόγω ελλείψεως ασφαλείας... έχει γίνει ban γιατί δεν δέχονται οι σύντροφοι έλεγχο των αεροσκαφών τους από τις επιτροπές της Ε.Ε... και το πάω και παραπέρα... οι μισοί σχεδόν επιβάτες της πτήσης μου ήταν φανερό ότι ήταν υψηλόβαθμα κομματικά στελέχη... νομίζετε ότι το κόμμα θα ρισκάριζε την ασφάλεια των μελών του πετώντας με αεροσκάφη πλημελούς ασφαλείας? Φίδι μαύρο που τους έφαγε τους υπεύθυνους της εταιρίας αν γίνει καμιά στραβή...

4. Επί της ουσίας... είχα την τύχη να πετάξω με ένα υπέροχο σοβιετικό IL-62... το αεροπλάνο έδειχνε σαφώς τα χρόνια του αλλά δεν μπορώ να πω ότι ήταν η χειρότερη πτήση που έχω κάνει ever...οκ τα καθίσματα ήταν παλιομοδίτικα και οι κινητήρες θορυβώδης αλλά εμένα προσωπικά και μόνο που πέταγα με ένα τόσο δύσκολο αεροπλάνο μου έφτανε... το service ήταν μιά χαρά, στρατιωτικά εμβατήρια έπαιζε αντί μουσικής και άφθονο προπαγανδιστικό υλικό υπήρχε προς μελέτη... αξέχαστη εμπειρία... ο ακατανόμαστος ήταν πιό τυχερός από μένα... έζησε την εμπειρία του Илью́шин στο πήγαινε και απόλαυσε ένα υπερσύγχρονο TU-204 στο έλα... σε λίγο καιρό η εταιρία θα παραλάβει και το δεύτερο TU-204 συνεπώς τα ηρωικά Илью́шин 62 θα μπουν στο χρονοντούλαπο της ιστορίας... συμπέρασμα... μην λέμε υπερβολές... η εταιρία σίγουρα δεν είναι Emirates αλλά δεν είναι και Alitalia... χεχεχε...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το service ήταν μιά χαρά, στρατιωτικά εμβατήρια έπαιζε αντί μουσικής και άφθονο προπαγανδιστικό υλικό υπήρχε προς μελέτη... αξέχαστη εμπειρία... ο ακατανόμαστος ήταν πιό τυχερός από μένα... έζησε την εμπειρία του Илью́шин στο πήγαινε και απόλαυσε ένα υπερσύγχρονο TU-204 στο έλα... σε λίγο καιρό η εταιρία θα παραλάβει και το δεύτερο TU-204 συνεπώς τα ηρωικά Илью́шин 62 θα μπουν στο χρονοντούλαπο της ιστορίας... συμπέρασμα... μην λέμε υπερβολές... η εταιρία σίγουρα δεν είναι Emirates αλλά δεν είναι και Alitalia... χεχεχε...
δυστυχώς Chief δεν την απέκτησα την εμπειρία του ΙL..με Tupolev πήγα κι ήρθα. με το 204 στο πήγαινε και με το 154 (Ρ-561) στο γύρνα. συμφωνώ για το σέρβις. δυστυχώς τα εμβατήρια τέλος..αντικασταθηκαν από κινούμενα σχέδια. στη διαπασών..και πατριωτικού περιεχομένου φυσικά...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom