Βόρεια Κορέα Kim Il Sung εσύ super star

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. Ο μεγάλος ηγέτης κάνει περιοδεία, ταξιδιωτική?
2. Αλήθεια τι έχει στο πόδι και πηγαίνει κάπως αλύγιστα?
1. όχι βεβαια. θα εξετάσει την παρακκληση των προδοτών εκφραζόμενη δια Μεντβεντεφ, για την αδεια διέλευσης αγωγού φυσικού αερίου προς το σκλαβωμένο νότο.
2. φέρει το βάρος της ευθύνης της επανάστασης.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
1. όχι βεβαια. θα εξετάσει την παρακκληση των προδοτών εκφραζόμενη δια Μεντβεντεφ, για την αδεια διέλευσης αγωγού φυσικού αερίου προς το σκλαβωμένο νότο.
2. φέρει το βάρος της ευθύνης της επανάστασης.
Τον τσάκισε κυριολεκτικά η επανάσταση:p
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Ρωσία: Συνελήφθησαν μέλη τηλεοπτικού συνεργείου
Η ρωσική αστυνομία συνέλαβε σήμερα ένα ιαπωνικό τηλεοπτικό συνεργείο το οποίο αποπειράθηκε να μαγνητοσκοπήσει εικόνες ενός θωρακισμένου τρένου και του σημαντικότερου επιβάτη του -- του ηγέτη της Βόρειας Κορέας Κιμ Γιονγκ-ιλ, ο οποίος πραγματοποίησε επίσημη επίσκεψη στη Ρωσία υπό δρακόντεια μέτρα ασφαλείας και πλέον κατευθύνεται με τη θωρακισμένη αμαξοστοιχία του στην περιοχή Τσίτα, στα σύνορα της Ρωσίας με την Κίνα, όπου επίσης αναμένεται να πραγματοποιήσει επίσκεψη, αν και αυτό δεν έχει γίνει γνωστό επίσημα.

: - Express.gr
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Ρωσία: Συνελήφθησαν μέλη τηλεοπτικού συνεργείου
Η ρωσική αστυνομία συνέλαβε σήμερα ένα ιαπωνικό τηλεοπτικό συνεργείο το οποίο αποπειράθηκε να μαγνητοσκοπήσει εικόνες ενός θωρακισμένου τρένου και του σημαντικότερου επιβάτη του -- του ηγέτη της Βόρειας Κορέας Κιμ Γιονγκ-ιλ, ο οποίος πραγματοποίησε επίσημη επίσκεψη στη Ρωσία υπό δρακόντεια μέτρα ασφαλείας και πλέον κατευθύνεται με τη θωρακισμένη αμαξοστοιχία του στην περιοχή Τσίτα, στα σύνορα της Ρωσίας με την Κίνα, όπου επίσης αναμένεται να πραγματοποιήσει επίσκεψη, αν και αυτό δεν έχει γίνει γνωστό επίσημα.

: - Express.gr
Μάλιστα.Ετσι τα πλάνα που βλέπουμε ειναι τα "επίσημα" και προφανώς επεξεργασμένα κατάλληλα.Η επανάσταση που λέγαμε...
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
φοβερή η αφήγησή σου σε έναν από τους δυσκολότερους προορισμούς στον κόσμο.Μου θύμισε σε πολλά σημεία το βιβλίο 1984 του Τζωρτζ Όργουελ.
 

jim13

Member
Μηνύματα
22
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
στοιχεια του Οργουελ απο το "1984" θα εχουμε και εδω σε λιγο καιρο...αλλωστε εχουμε ηδη απο την "φαρμα των ζωων"

Στο θέμα μας.. Μας εχεις ψησει!! Αν και τωρα θα δούμε τον γιο του μεγαλου ηγετη που πλανταξει στο κλαμα για τον χαμο του...Ελπίζω να προλάβουμε πριν οι ιμπεριαλιστες καταπνίξουν την επανάσταση..


[ame=[media=youtube]9-JBz94xCG0[/media] 2] Kim Jong-Il's Death: North Korean Citizens' Reaction (DPRK's Official Report) - YouTube
 
Last edited by a moderator:

Machris

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Για σας.

Φιλε σε ευχαριστούμε για την ιστορία..μπήκα εγώ σήμερα να τι διαβάσω γιατί έψαχνα πληροφορίες για τον προορισμό.

Ίσως είμαι από τους λίγους που δε μπορώ να πω ότι μου άρεσε και πολύ η ιστοριούλα γιατί δεν δίνει με απλό και πρακτικό τρόπο πληροφορίες για τον προορισμό. Έχτος k αν εγώ κάνω λάθος επειδή είμαι καινούριο μέλος στο forum και υπάρχουν και ιστορίες σαν αφηγήσεις-παραμυθια...Όπως k να έχει σε ευχαριστούμε. Πιστεύω ότι υπάρχει μεγάλη δόση υπερβολής στην ιστορία και ειρωνείας για το σύστημα που υπάρχει εκεί. Δηλαδή σε χώρες όπου επικρατεί ο άκρατος καπιταλισμός είναι παράδεισοι?? Έλα...ζούσα 5 χρονια αγγλία και είδα πράματα και θάματα...έλεγα από μέσα μου καμια διαφορα δεν έχουν αυτές οι γυναίκες από τις γυναίκες στην Uganda ξερογο...πραγματικά...ειδικά εκεί που ζούσα τη σου λέω...η μονη διαφορα ήτανε το χρώμα...τι να λέμε τωρα..


Απλά θεωρώ ότι η βόρειος κορεα συνδυάζει ένα σοσιαλιστικό σύστημα μαζί με την πειθαρχία που διακατέχει τους ασιάτες λαούς. Γιαφτο βγαίνει ένα mix πράμα...δεν ξέρω αν είναι και στην κουβα έτσι..δεν έχω πάει ακόμα...




Πσ. λολ, ελεοσ δεν γινετε κοπυ παστε το κειμενο για να το γυρισω απο γκρεεκλισ σε γκρικ...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ίσως είμαι από τους λίγους που δε μπορώ να πω ότι μου άρεσε και πολύ η ιστοριούλα γιατί δεν δίνει με απλό και πρακτικό τρόπο πληροφορίες για τον προορισμό.
Καλώς ήρθες. Το site λέγεται Travelstories γι'αυτόν ακριβώς το λόγο, γιατί τα μέλη αφηγούνται τα ταξίδια τους μέσα από τις προσωπικές τους ιστορίες. Αυτό δεν περιλαμβάνει κατ'ανάγκη χρήσιμες πληροφορίες για έναν προορισμό. :)
 

Machris

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ωραια νασαι καλα για την αμεση απαντηση. Εγω εκανα λαθοσ τοτε και απολογουμε... :) Νομιζα οτι ειναι μονο για πληροφοριες κτλ.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ωραίο αυτό.Αλλά αφού έχει γίνει τόσος ντόρος,γιατί δεν κλειδώνουν απλώς τον 5ο όροφο;

Δεν αμφισβητώ ότι γίνονται πολλά παράδοξα,ίσως και φρικτά πράγματα στη χώρα.Αλλά κάποιες ιστορίες είναι απλά παραμύθια.

υ.γ. Ας μην κάνουμε μπάχαλο την ιστορία του συντρόφου traveller κι ας πάμε στο off αν επιθυμούμε να το συζητήσουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom