Ταϊλάνδη Ko Samui-Ko Phagnan

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
καλα πηρα στην πρεσβεια (ή προξενειο;;) του Καταρ να ρωτησω αν χρειαζεται τιποτα βιζα κλπ, ως transit, και μου λενε δεν ξερουμε...παρτε τηλ στην αεροπορικη...

χαχα....καλοι αυτοι...
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
αν θες ακομη περισσοτερη ησυχια... εσενα τη θαλασσα και κανα ρεστοραντ, μεινε στους κολπισκους που λεει ο GTS σε κανενα www.promtsukburi.com ή www.thongtakian.com (αυτα ειναι αναμεσα σε λαμαι και τσαβενγκ)


Στο thongktakian είχα μείνει στο Samui και ήταν super! Κι όσο για τη Bankgok για μένα μη τη χάσεις.. είναι εμπειρία..
 
Last edited by a moderator:

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
κοιτα να δεις...περσυ ειχα την γριππη...φετος τις πολιτικες συγκρουσεις στην Ταυλανδη...
μαυρη γατα αισθανομαι
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
βοηθεια κοινου:
φτανω Μπανγκογκ 07:45 το πρωι
εχω δυο επιλογες
πεταω μεσημερι προς Surathani, απο εκει ταξακι και φερυ, και θα ειμαι 7-8 το απογευμα Σαμουι (φθηνη λυση)
πεταω κατευθειαν Σαμουι απο Μπανγκοκ....

η δευτερη επιλογη ειναι 100 ευρω ακριβοτερη, και θα ειμαι καπου 14.30 στο ξενοδοχειο μου...

αξιζουν τα 100 ευρω (για 2 ατομα) για να φτασω μεσημερακι; που πιθανως θα κανω μια βουτια, θα αραξω λιγο κλπ; ή οχι;
τι αποψη εχετε; επιπλεον η πτηση φευγει στις 12 για Σαμουι...αν φτανω 07.45, πιστευω οτι εχω αρκετο χρονο...(αν το επιλεξω)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Να πας απευθείας, θα είσαι κουρασμένος από το μακρινό ταξίδι, δε θα θες και άλλη ταλαιπωρία επιπλέον.....πάρε το αεροπλανάκι και προσγειώσου στο νησάκι, ειδεμή θα βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή...
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
και εγω ετσι το σκεφτομαι προς το παρον...

απο 07.45 ως 12.00 εχω χρονο...ετσι δεν ειναι;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Να πας απευθείας, θα είσαι κουρασμένος από το μακρινό ταξίδι, δε θα θες και άλλη ταλαιπωρία επιπλέον.....πάρε το αεροπλανάκι και προσγειώσου στο νησάκι, ειδεμή θα βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή...
... άσε που, η θέα του νησιού από ψηλά είναι καταπληκτική και το αεροδρόμιο μ-ο-ν-α-δ-ι-κ-ό!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Να πας απευθείας, θα είσαι κουρασμένος από το μακρινό ταξίδι, δε θα θες και άλλη ταλαιπωρία επιπλέον.....πάρε το αεροπλανάκι και προσγειώσου στο νησάκι, ειδεμή θα βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή...
ενταξει απο κουραση δεν εχω προβλημα...εχω περασει και χειροτερα...
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
οπως λεει και ο μπαμπαντουμα... το αεροδρομιο του σαμουι ειναι Α-Π-Α-Ι-Χ-Τ-Ο.. μονο και μονο γι αυτο προτιμησε αυτη τη λυση... :)

............

.................................

.............................
 

Attachments

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Ε τότε, βάλε τα 50 ευρώ στη τσέπη και πήγαινε μέσω ξηράς, τι το παιδεύεις...
μπα...με πεισατε...θα παω απευθειας Σαμουι να προλαβω μια βουτια την πρωτη μερα, να δω και το αεροδρομιο, και στον γυρισμο θα παρω την αλλη διαδρομη της ταλαιπωριας...αν γυρισω...

ΥΓ δεν εινια μεσω ξηρας η αλλη επιλογη...ειναι αεροπλανο-ξηρα-θαλασσα...κατι σαν Ελληνικος στρατος...:p:p:p

ΥΓ 2 με πεισατε επισης και θα κατσω 2 μερες στην Μπανγκογκ-ουπολη...λιγες μεν αλλα δεν θυσιαζω αλλες απο παραλια...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
μπα...με πεισατε...θα παω απευθειας Σαμουι να προλαβω μια βουτια την πρωτη μερα, να δω και το αεροδρομιο, και στον γυρισμο θα παρω την αλλη διαδρομη της ταλαιπωριας...αν γυρισω...

ΥΓ δεν εινια μεσω ξηρας η αλλη επιλογη...ειναι αεροπλανο-ξηρα-θαλασσα...κατι σαν Ελληνικος στρατος...:p:p:p

ΥΓ 2 με πεισατε επισης και θα κατσω 2 μερες στην Μπανγκογκ-ουπολη...λιγες μεν αλλα δεν θυσιαζω αλλες απο παραλια...
Πολύ καλά αποφάσισες και για τα δύο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom