Ταϊλάνδη Ko Samui-Ko Phagnan

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
πίστεψε με δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να φτάσεις σε εξωτικό νησί μεσημέρι μετά από μεγάλη πτήση και το πρώτο πράγμα που θα κάνεις θα είναι μια βουτιά στον Ινδικό κάτω από φοίνικα με ήλιο και μία Pina Colada :fishing:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
καλα πολυ παληκαρια αυτοι στην Bangkok Airways

αφου πηρα το εισητηριο και το πληρωσα, ειχε επιλογη να διαλεξεις θεσεις, και μου εβγαλε οτι ολο το αεροπλανο ειναι Full και δεν υπαρχει διαθεσιμη θεση...

πως εξηγειται αυτο;;;;
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
νομιζω οτι θεση διαλεγεις οταν ανοιξει το check in.. δηλαδη ας πουμε 1 μερα πριν την πτηση.. οχι???
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
η αληθεια ειναι οτι εστειλα mail και απαντησαν πολυ γρηγορα...μου ειπαν οτι με την πτηση την συγκεκριμενη, δεν εχεις αυτη την δυνατοτητα
προφανως ειναι θεμα saver, economy flex κλπ...πως τις διαβαθμιζουν....
μπορεις να το κανεις απο 24 ωρες πριν ως 2 ωρες, μεσω web check in
ισως το κανω στην σταση στο Καταρ.
να περασει κ η ωρα

ΥΓ τελικα στο Avatar εσυ εισαι;;; (δεν κρατιομουνα ρε συ να μην το κανω.... :))
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
εγω ειμαι.. απλα εχω βαλει την υπογραφη για να αποπροσανατολιζω και να σταματησουν να μου ερχονται πμ θαυμασμου...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
καλα πολυ παληκαρια αυτοι στην Bangkok Airways

αφου πηρα το εισητηριο και το πληρωσα, ειχε επιλογη να διαλεξεις θεσεις, και μου εβγαλε οτι ολο το αεροπλανο ειναι Full και δεν υπαρχει διαθεσιμη θεση...

πως εξηγειται αυτο;;;;
Νέα κόλπα απ' την PG. Εμείς όταν τη χρησιμοποιήσαμε πριν 2 χρόνια δεν είχε τέτοια επιλογή. Μη σε μπερδεύει, ωστόσο, καλή και αξιόπιστη εταιρία είναι, και το ταξίδι σύντομο. Ζήτα θέση-παράθυρο αριστερά στο counter και απόλαυσε τη θέα!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ειναι αψογη εταιρεια.. τη λατρεψα.. για πτηση 1 ωρας καφεδακι, σνακ.. χαμογελαστες αεροσυνοδοι.. (που εισαι νικο?) - χμμ εδω που τα λεμε ειχε ανδρες αεροσυνοδους- και πανεμορφα βαμμενα αεροσκαφη που σε προδιαθετουν θετικα..

για 100 ευρω τις 3 πτησεις εσωτερικου στην ταιλανδη που ειχα πληρωσει... (συμπεριλαμβανομενων αποσκευων) πραγματικα οι παροχες ηταν πολυ πανω απο αυτα που περιμενα..

το δε λεωφορειακι στο αεροδρομιο του σαμουι, που εβαλα σε φωτο παραπανω, μου εκλεψε την καρδια...
 

fourkas

Member
Μηνύματα
62
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
... που άραγε ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική για ένα μήνα
στα περισσότερα στμφωνώ με τα παραπάνω με μία διαφορά.
Για καταδύσεις ΟΦ ΚΟΡΣ Nangyuan .
Εχω βουτήξει και στο Κο Ταο και στο Nangyuan (όχι μπουκάλες) και είναι απίστευτα καλά στο δεύτερο. Οργανωμένο scuba center μπορείς να βρείς κι εκεί στο νησί, έχει και να μείνεις αλλά δεν θα συνιστούσα πάνω από ένα βράδυ.
Μπορείς να προσεγγίσεις το νησί και από Samui και από Koh Tao και απο Koh Phangan νομίζω (δεν έχω μείνει πάνω από 1 μέρα - μόνο ο xenos μένει κάτι τρίμηνα εκεί :p )
καλά να περάσεις ...
 

fourkas

Member
Μηνύματα
62
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
... που άραγε ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική για ένα μήνα
και μια που το βρήκα διαθέσιμο

Τα προγραμματισμένα Full Moon Parties στο Koh Phangan :

Approximated Dates



Approximated Dates

2009 Jan Feb Mar Apr May June Date 11 09 10 09 09 07 2009 July Aug Sept Oct Nov Dec Date 09 06 04 04 02 02 2010 Jan Feb Mar Apr May June Date 30 - 01 28 29 26 2010 July Aug Sept Oct Nov Dec Date 28 25 23 23 21 21

μάλον ο πίνακας δεν βγήκε καλά στον επεξεργαστή

Full moon party on Koh Phangan - A Thailand dj musical moonparty including techno and rave on Hadrin beach

http://www.kohsamui.org/tours.html
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
στο Nangyuan ειπες μπορεις να πας απο Phagnan? ή ειναι πιο κοντα απο Σαμουι?
θα το ψαξω παντως..

ευτυχως δεν πεφτω σε full moon party..αν κ μπορει να πηγαινα μια βολτα αλλα δεν ειμαι πλεον για τετοια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom