Ταϊλάνδη Ko Samui-Ko Phagnan

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
ρε παιδια...
σκεφτομαι στο Σαμουι να μεινω στο Thongtakian

αλλα δεν μπορω να βρω αν οι τιμες ειναι με πρωινο
τους εστειλα και mail αλλα μαλλον πετανε χαρταετο

ξερετε τιποτα;
Eγω που το εκλεισα μεσω του sawadee.com μου δινει στην τιμη και το πρωινο.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.072
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Το θεμα δεν ειναι αν το ξενοδοχειο εχει πρωινο,που το πιθανοτερο ειναι να εχει...αλλα το θεμα ειναι οτι το ευρω εχει κατρακυλησει εναντι του μπατ 1 προς 39.90.

Το Thongtakian το βρισκω καλη επιλογη και ησυχη αλλα θελει μεταφορικο μεσον.

Θελω και λιγη ησυχια...

προτεινεις κατι αλλο πχ στην Lamai που ειναι και λιγο πιο απομωνομενα αλλα δεν θες μεταφορικο μεσο;;;
γενικα προτιμω για το Σαμουι να εχω κλειση απο πριν διαμονη ... δεν θελω μετα το ταξιδι να ψαχνομαι εκει....οποτε ειμαι ανοικτος σε προτασεις...απλα απο οτι ειπαν στο προηγουμενο ποστ τα παιδια μου φανηκε σαν καλη επιλογη κα στο trip advisor εχει καλες κριτικες... καπου 32 στα 270 το δινουν
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
... στην Lamai που ειναι και λιγο πιο απομωνομενα αλλα δεν θες μεταφορικο μεσο;;;
Δε θες μεταφορικό μέσο? Για πού? Μόνο για τη Lamai δε θες μέσο. Για οπουδήποτε αλλού θελήσεις να πας, το μεταφορικό μέσο είναι απαραίτητο.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Θελω και λιγη ησυχια...

προτεινεις κατι αλλο πχ στην Lamai που ειναι και λιγο πιο απομωνομενα αλλα δεν θες μεταφορικο μεσο;;;
γενικα προτιμω για το Σαμουι να εχω κλειση απο πριν διαμονη ... δεν θελω μετα το ταξιδι να ψαχνομαι εκει....οποτε ειμαι ανοικτος σε προτασεις...απλα απο οτι ειπαν στο προηγουμενο ποστ τα παιδια μου φανηκε σαν καλη επιλογη κα στο trip advisor εχει καλες κριτικες... καπου 32 στα 270 το δινουν
Αν δεν εχεις τροπο να μετακινηθεις μεινε καλυτερα Λαμαι,που το βραδυ να κανεις και τη βολτα σου στα μαγαζια.

Η Thongtakian εχει μονο ξενοδοχειο και μια μικρη παραλια,τιποτα αλλο.

Σαν την περιοχη Thongtakian ειναι και η Τσαβενγκ νοι με μεγαλυτερη παραλια αλλα εχει ακριβα ξενοδοχεια.Τσεκαρετη κι αυτη αλλα και εκει θελει μεταφορικο μεσον.
Υποψιν οι ταριφες στο Σαμουι ειναι απαραδεκτοι.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.072
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Chaweng απο οσα διαβασα μαλλον θα την αποφυγω
Lamai δεν βρηκα ξενοδοχειο που να μου αρεσε οσο το Thongtakian και να ειανι στα ιδια λεφτα

δεν ξερω....το ψαχνω ακομα...στο φιναλε οπου και να παω....ηλιο θαλασσα και το κοριτσι μου...δεν βαριεσαι...

και μονο που δεν θα ακουω για ΔΝΤ και εξεταστικες και υπουργους καλα ειναι
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
turms μαλλον δεν καταλαβες.
Για την CHAWENG NOI γραφω μεγαλη διαφορα.Προεκταση της chaweng.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Nα ρωτησω και γω κατι? Οι εκδρομες στα ενδοτερα του νησιου μου διοργανωνονται απο διαφορα τουριστικα γραφεια στο Samui αξιζουν ή τρως τζαμπα τον χρονο σου?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Nα ρωτησω και γω κατι? Οι εκδρομες στα ενδοτερα του νησιου μου διοργανωνονται απο διαφορα τουριστικα γραφεια στο Samui αξιζουν ή τρως τζαμπα τον χρονο σου?
Στην Chaweng έχει πολλά πρακτορεία και "πρακτορεία" πρακτορείων που πουλάνε λίγο-πολύ τα ίδια πράγματα. Το "μυστικό" είναι να αγοράσεις το πακέτο απ' το πρακτορείο που διοργανώνει την εκδρομή και όχι από τον πράκτορά του.

Όσον αφορά τις εκδρομές στο εσωτερικό, επειδή το νησί δεν είναι και ιδιαίτερα μεγάλο, το μάξιμουμ που μπορείς να πάρεις είναι 2 ημερήσιες - στις οποίες, μάλιστα, κάποιοι προορισμοί μπορεί να είναι και κοινοί (για να γεμίσει η μέρα). Ανάλογα, λοιπόν, με το τι ζητάς ή τι δεν έχεις δει, επιλέγεις. Ενδεχομένως να προσθέσεις και καμμιά άλλη ημερήσια σε κανένα άλλο νησάκι (που δεν έχεις προγραμματίσει να μείνεις) ή για snorkeling - αν το επιτρέπει ο καιρός, φυσικά. Τα μέρη που δεν θα δεις με τις ημερήσιες μπορείς να τα επισκεφτείς με "Ντάτσουν" (τα "λεωφορεία" της περιοχής - θα καταλάβεις τι εννοώ όταν τα δείς) ή ταξί.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.072
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Προπληρωσα την πρωτη βραδια με πιστωτικη και τα υπολοιπα εκει
και εγω στο Thongtakian αποφασισα
για εξι μερες...τωρα ψαχνομαι για Ko Phagnan

αντε παλι απο την αρχη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom