koh Samui ή Μπαλί

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
_Είναι κολυμπήσιμες και όμορφες οι παραλίες στο νότιο Μπαλί;
_Αν μείνουμε για παράδειγμα στη νουσα ντούα μπορούμε να επισκευθουμε και αλλα μέρη του νησιού όπως το ubud εύκολα?
1. ΟΧΙ. απόλυτα σύμφωνο με βρίσκει το προηγούμενο ποστ.
2. για Ubud να υπολογίζεις 1-3 ώρες. ανάλογα με τη φρικτη κίνηση. εκδρομές καλύτερα να σχεδιάσεις από Ubud προς βόρεια. συνιστάται διαμονή εκεί δηλαδή.
 

Malamatenia

Member
Μηνύματα
17
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
:haha: αυτη την απάντηση δεν την περίμενα..Ευχαρηστώ γτ θα απογοητευόμουν απο παραλίες!:rolleyes:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Εχω παει και στα δυο απο διπλές φορές ...
Χωρίς δευτερη σκεψη θα διαλεγα το Μπαλί .
Οι παραλίες ομορφες οπτικά αλλά για μπάνιο χάλια , κανε τα μπανακια σου στις τεραστιες πισίνες που έχουν τα ξενοδοχεία και γύρνα το νησί , μπορεις να κλεινεις ταξί για όσες ωρες θελεις , ειναι πολύ οικονομικά ...
 

Yiannis47

Member
Μηνύματα
57
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Ινδια .... ισως.
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα !!!
Ισως να κανω λαθος που ποσταρω το παρακατω που εχει φοτο απο Σαμουι.
Koh SAMUI by oytopikos

Αν αντιβαινει στους κανονες του φορουμ, παρακαλω να το διαγραψετε και να με συγχωρειτε για την καταχωρηση.

Εγω παντως 22 Αυγουστου θα ειμαι Σαμουι και απο οτι εχω ενημερωθει ο καιρος ειναι καλος.
 

p.kotsos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Λοιπόν θα σας πω εγω για το Μπαλί που έχω πάει 12 φορές..
Φοβερά νερά κρυστάλλινα και απόλυτη ησυχία...Ορδές από ψάρια στο πιάτο σου με αστακους καραβίδες και χέλια να σου γαργαλάνε τον ουρανίσκο...Ποτά να δουν τα μάτια σου ουίσκια και κοκτελια...Φρούτα πολλά για φρουτόκρεμες...Μιλάμε καταπληκτικά όλα...Ενα πραγμα με χάλασε πολυ μαιμου και αλογομυγα...
 

Malamatenia

Member
Μηνύματα
17
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
P. Kotse...12 φορες ε? πρεπει να είσαι και πολυ μούρη στο Μπαλί! τα ουίσκια μπαλινέζικα? χιχι
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Λοιπόν θα σας πω εγω για το Μπαλί που έχω πάει 12 φορές..
Φοβερά νερά κρυστάλλινα και απόλυτη ησυχία...Ορδές από ψάρια στο πιάτο σου με αστακους καραβίδες και χέλια να σου γαργαλάνε τον ουρανίσκο...Ποτά να δουν τα μάτια σου ουίσκια και κοκτελια...Φρούτα πολλά για φρουτόκρεμες...Μιλάμε καταπληκτικά όλα...Ενα πραγμα με χάλασε πολυ μαιμου και αλογομυγα...

Nερά κρυστάλλινα στο Μπαλί? Είσαι σίγουρος ή φταίνε τα πολλά ουϊσκια και κοκτέλια? :lol:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Nερά κρυστάλλινα στο Μπαλί? Είσαι σίγουρος ή φταίνε τα πολλά ουϊσκια και κοκτέλια? :lol:
12 φορες εχει παει ο ανθρωπος και θελω να πιστευω οτι κατι παραπανω ξερει η εχει ανακαλυψει,ελπιζω να μας πει που ειναι τα κρυσταλλινα νερα.

Ελπιζω να μην ειναι κρυσταλλινα νερα πισινας.

Κοτσε δωσε πληροφοριες.
Θα ξαναπας και 13 φορα?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Sto Bali mono mia paralia einai gia mpanio: H Padang Padang - kammia alli.

Sorry gia ta greeklish - postaro apo Indonesia.
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
το χειμωνα ...που θα πηζεις στη θεσσαλονικη ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ .......
:haha::haha:
(καλα να περασεις !!!!)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Sto Bali mono mia paralia einai gia mpanio: H Padang Padang - kammia alli.

Sorry gia ta greeklish - postaro apo Indonesia.
Babaduma postaro apo creta..
πολύ χρησιμο αυτο που είπες για την μοναδική παραλία..καιρός να κολυμπήσομε σε αυτή γιατι μέχρι τώρα μόνο τον agung ποταμό ήξερα!!
 

konnn

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Γιατί όχι Σαμούι???Δε μας είπε κανείς,εκτός του καιρού που νομίζω πως σε εκείνα τα μέρη είναι παρόμοιος-τροπικός......
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom