Kuala Lumpur με Emirates από 550 ευρώ

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.453
Παίζοντας σήμερα με τις τιμές των εταιρειών του κόλπου, είδα ότι υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια για KUL με 550 ευρώ.

Όταν βάζω όμως 2 άτομα, η τιμή αντί να είναι 550x2 είναι 621x2 ! Γιατί γίνεται αυτό?

Αν είναι όντως έτσι (και τα γραφεία τους εδώ είναι κλειστά σήμερα) ίσως τα κλείσω ξεχωριστά, αφού διαβάζω ότι μπορούμε να διαλέξουμε τις θέσεις μας στο αεροπλάνο από το web (και θα διαλέξουμε δίπλα-δίπλα φυσικά). Είναι όντως έτσι ? Όποιος έχει κλείσει με Emirates από το Internet και γνωρίζει, ας ρίξει ένα χέρι βοηθείας...
 

RTW

Member
Μηνύματα
75
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Παίζοντας σήμερα με τις τιμές των εταιρειών του κόλπου, είδα ότι υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια για KUL με 550 ευρώ.

Όταν βάζω όμως 2 άτομα, η τιμή αντί να είναι 550x2 είναι 621x2 ! Γιατί γίνεται αυτό?

Αν είναι όντως έτσι (και τα γραφεία τους εδώ είναι κλειστά σήμερα) ίσως τα κλείσω ξεχωριστά, αφού διαβάζω ότι μπορούμε να διαλέξουμε τις θέσεις μας στο αεροπλάνο από το web (και θα διαλέξουμε δίπλα-δίπλα φυσικά). Είναι όντως έτσι ? Όποιος έχει κλείσει με Emirates από το Internet και γνωρίζει, ας ρίξει ένα χέρι βοηθείας...
'Εβαλες σίγουρα ίδια ημερομηνία όταν ζήτησες για 2 άτομα? Γιατί εγώ που το δοκίμασα, μου έβγαλε σωστή τιμή (550 Χ2 )...για τσέκαρέ το πάλι..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Το ποιό λογικό είναι να υπάρχει ένα εισιτήριο στην φτηνή τιμή και το επόμενο να πηγαίνει στην αμέσως ακριβότερη κατηγορία ναύλου...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.453
Το ποιό λογικό είναι να υπάρχει ένα εισιτήριο στην φτηνή τιμή και το επόμενο να πηγαίνει στην αμέσως ακριβότερη κατηγορία ναύλου...
Ακριβώς έτσι είναι.....τα έκλεισα τελικά και θα περάσω αύριο από Emirates & Egypt να διευθετήσω τις λεπτομέρειες....ούτε τώρα ήταν γραφτό να πετάξω με τους Αιγύπτιους μου φαίνεται....(θα περάσω και από Ντουμπάι:D)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μεταξύ μας και σε παρακαλώ να μην το πεις σε κανέναν στο φόρουμ, καλύτερα να πας στο Dubai παρά να κάνεις διηπειροτικό με τους Αιγύπτιους...
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Μεταξύ μας και σε παρακαλώ να μην το πεις σε κανέναν στο φόρουμ, καλύτερα να πας στο Dubai παρά να κάνεις διηπειροτικό με τους Αιγύπτιους...
:shock::shock:
Αυτό πρέπει να μπει με μεγάλα γράμματα στην αρχική σελίδα του travelstories!! Traveller δεν το πιστεύω πως το ξεστόμισες αυτό!!

Το travelstories δεν θα είναι ποτέ πια το ίδιο...
:haha::haha::haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.453
Το τόνισε ο άνθρωπος βρε παιδιά και το είπε ξεκάθαρα: μεταξύ Ντουμπάι και long haul πτήσης με MS, προτιμάει το 1ο....καθαρός και τίμιος
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.794
Likes
18.453
Τελικά πάει ο αιγύπτιος......έκλεισα με Emirates 550x2.....τσάμπα πράμα για KUL. Έχει (άλλες ημερομηνίες βέβαια) και με 490.....ο Κόλπος τρελλάθηκε.

Πάω τώρα στα σχετικά τόπικ να ρωτήσω, τι να κάνω 12 ώρες στο Ντουμπάι???? χεχε
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
έλα έλα στο club! θα ανοιξουμε και γκρουπακι "εχω στοποβερ πανω απο 10 ώρες στο ντουμπαι" να ανταλλασσουμε ινφο!
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Και το καλύτερο, Εκλεισα πριν δυο εβδομάδες με emirates για kuala lumpur τέλη Αυγούστου στην τιμή των ?450χ2.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom