Ιταλία lake como,lake maggiore or lugano?

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
...χρειαζονται διαβατηρια γιατι δεν εχουν ταυτοτητα.
Ε λοιπον πέφτω απο τα σύννεφα Δεν είχα ιδέα Τι θα κανα χωρίς εσας ;Ξεκινώ αμέσως τις διαδικασίες !Ελπίζω εδώ να τελειώνει η αγνοιά μου και να μην με περιμένουν και άλλες εκπλήξεις !Mio gps Σε ευχαριστώ για άλλη μια φορά και όλη τη παρέα του travelstories φυσικά
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
miranta, αν πας οδικώς, μπορεί και να μην τα χρησιμοποιήσεις πουθενά τα διαβατήρια των μικρών αλλά καλύτερα να τα έχεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Πρώτον καλώς σας βρήκα.Δεύτερον θα ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια. Παρασκευή αναχώρηση απογευματάκι από Αθήνα με Δευτέρα μεσημεράκι επιστροφή μπορώ να απολαύσω όλα αυτά τα υπέροχα που διαβάζω στα μηνυματάκια σας όσον αφορά λίμνη Como και Bergamo ή θα τρέχω πανικόβλητος και αντί να περάσω ένα 3μερο χαλαρό και ξεκούραστο θα "δεινοπαθήσω"(αυτό το λέω κυρίως λόγω γυναικείας γκρίνιας...!!!συμπαθάτε με κυρίες μου!!!...)? Επίσης υποθέτω πως ξενοδοχείο ωραίο, με θέα και οικονομικό θα δυσκολευτώ πολύ να βρω?
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Πρώτον καλώς σας βρήκα.Δεύτερον θα ήθελα να ρωτήσω 2 πραγματάκια. Παρασκευή αναχώρηση απογευματάκι από Αθήνα με Δευτέρα μεσημεράκι επιστροφή μπορώ να απολαύσω όλα αυτά τα υπέροχα που διαβάζω στα μηνυματάκια σας όσον αφορά λίμνη Como και Bergamo ή θα τρέχω πανικόβλητος και αντί να περάσω ένα 3μερο χαλαρό και ξεκούραστο θα "δεινοπαθήσω"(αυτό το λέω κυρίως λόγω γυναικείας γκρίνιας...!!!συμπαθάτε με κυρίες μου!!!...)? Επίσης υποθέτω πως ξενοδοχείο ωραίο, με θέα και οικονομικό θα δυσκολευτώ πολύ να βρω?
κατα τη γνωμη μου μπορεις μονο στη περιπτωση που μεταβεις αεροπορικως μιλανο -μαλπενσα και νοικιασεις ενα αμαξι.
αν κλεισεις εγκαιρως μπορει να βρεις και μεχρι 75 ευρω με easy.
apo milano υπολογισε κανα 40λεπτο η στρεσσα,το κομο κλπ...περιπου.
στα 150 ευρω βρισκεις με θεα λιμνη.
αν θες να σου μεινει αξεχαστο επελεξε το dino hotel.

Italy Hotels and Apartments, Accommodation Italy by Book-Italy-Hotels.com
 

kostas gr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια-κομο
Ταξίδι-Όνειρο
ισπανια
φιλοι βοηθηστε με λιγο.σκεφτομαι να παω κομο στα μεσα μαιου οδικως με μηχανη.αν εχει βρεθει καποιος τετοια εποχη,τι καιρο εχει,που να μεινω,και ποσα χλμ ειναι απο αγκονα.
 

tai

Member
Μηνύματα
290
Likes
87
Ταξίδι-Όνειρο
το τελος του δρομου
φιλοι βοηθηστε με λιγο.σκεφτομαι να παω κομο στα μεσα μαιου οδικως με μηχανη.αν εχει βρεθει καποιος τετοια εποχη,τι καιρο εχει,που να μεινω,και ποσα χλμ ειναι απο αγκονα.
σε εναν πεινασμένο,
δώσε του ενα ψαρι και θα τον χορτάσεις για μια μέρα,
μάθε του να ψαρεύει και θα ειναι χορτάτος μια ζωή!



για κοιτα εδω, και θα βρείς πολλές απαντήσεις

Google Maps

;)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
φιλοι βοηθηστε με λιγο.σκεφτομαι να παω κομο στα μεσα μαιου οδικως με μηχανη.αν εχει βρεθει καποιος τετοια εποχη,τι καιρο εχει,που να μεινω,και ποσα χλμ ειναι απο αγκονα.
Ανκόνα - Κόμο είναι περίπου 500 χιλιόμετρα.
Για τον καιρό δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις. Ακόμα και στην Ελλάδα πολλές φορές μέσα Μαΐου έχει βροχές και άστατο καιρό οπότε πρέπει να το ρισκάρεις.
Για το που θα μείνεις ψάξε λίγο στο booking ή στο venere και θα βρεις σίγουρα κάτι που θα σε ικανοποιεί τόσο από οικονομική άποψη όσο και από ανέσεις.
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Σε ποια απο τις τρεις λιμνες ειναι καλυτερα καποιος για να μεινει. 'Η να το εχει για βαση και να πηγαινει βολτες ή να μεινει σε καποια κωμοπολη-χωριο και να κατσει 1-2 μερες.
Στη maggiore δλδ θα μενατε stressa,locarno ή καπου αλλού? Στη como θα μενατε varenna,bellagio,como,lecco,menaggio? Στη λουγκανο,θα μενατε λουγκανο?

εγώ ψηφίζω stresa! είναι πολύ όμορφα, δεν έχω μείνει, είχαμε πάει μονοήμερη, αλλά θα χεις την ευκαιρία να δεις κ τα νησάκια bella, dei pescatori και το άλλο δεν θυμάμαι πως το λένε... πιστεύω για ένα 3μερο είναι ό,τι πρέπει..είναι μεν τουριστικό, αλλά πιστεύω ότι είναι πάνέμορφα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.883
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom