Ιταλία lake como,lake maggiore or lugano?

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
πώς το έλεγε η διαφήμιση παλιά? αν πας διακοπές Πάχη οκ. αν πας όμως Μύκονο πρέπει να περάσεις απο το Biod....για τις περιηγήσεις στις λίμνες γυμναστηριο λοιπόν και ενδυνάμωση της οσφύος για το σύζυγο....
Ή μπορείτε να αρχίσετε από τώρα το περπάτημα ώστε να είστε φορμαρισμένοι μέχρι το ταξίδι!

Μπράβο σας, όμως, που δεν σταματάτε τις περιηγήσεις σας ανά τον κόσμο λόγω του μωρού αλλά αντίθετα το εντάσσεται στα ταξίδια σας. Έτσι πρέπει να κάνουν όλοι.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Ή μπορείτε να αρχίσετε από τώρα το περπάτημα ώστε να είστε φορμαρισμένοι μέχρι το ταξίδι!

Μπράβο σας, όμως, που δεν σταματάτε τις περιηγήσεις σας ανά τον κόσμο λόγω του μωρού αλλά αντίθετα το εντάσσεται στα ταξίδια σας. Έτσι πρέπει να κάνουν όλοι.
Αυτο ακριβως,δεν θελουμε να το βαλουμε σε γυαλα. Βεβαια ουτε και να το ξεσκισουμε.Θεωρω πως αν προσεχεις και εισαι και λιγο προγραμματισμενος δεν εχεις προβλημα. Αν κτυπα ξυλο συμβει κατι δεν εχει να κανει με το ταξιδι,οπουδηποτε θα μπορουσε να συμβει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.392
Likes
9.319
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αυτο ακριβως,δεν θελουμε να το βαλουμε σε γυαλα. Βεβαια ουτε και να το ξεσκισουμε.Θεωρω πως αν προσεχεις και εισαι και λιγο προγραμματισμενος δεν εχεις προβλημα. Αν κτυπα ξυλο συμβει κατι δεν εχει να κανει με το ταξιδι,οπουδηποτε θα μπορουσε να συμβει.
μπραβο κι από μένα vaggelakos! οπουδήποτε στον κόσμο μπορείς να πας με την κατάλληλη προετοιμασία, τα βασικά δηλαδή. π.χ. έχεις κάνει την ευρωπαική κάρτα του?
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
μπραβο κι από μένα vaggelakos! οπουδήποτε στον κόσμο μπορείς να πας με την κατάλληλη προετοιμασία, τα βασικά δηλαδή. π.χ. έχεις κάνει την ευρωπαική κάρτα του?
???Με κολλησες. Τι καρτα ειναι αυτη? Με ενδιαφερει. Το μονο που εβγαλα επειδη επρεπε ηταν το διαβατηριο επειδη ειναι αβαπτιστο αλλα ασχετο με αυτο που μου αναφερεις. Για λεγε λιοπον.....τι καρτα ειναι,που τι βγαζω,αργει να βγει...κτλ κτλ.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Παιδια μην με δειρετ και ειδικα ο traveller. Η περιπτωση να μεινω
Malgrate που ειναι εξω απο lecco(βρηκα καλη περιπτωση ξενοδοχειου που με ενδιαφερει) και να εχω μια μερα βολτιτσα bellagio και επιστροφη και την αλλη μερα varenna και επιστροφη. Μιλαμε οτι απο το ξενοδοχειο ειναι η καθε μια αποσταση με αυτοκινητο 20-25χλμ πιστευω ωραιας διαδρομης με το αυτοκινητο(η καθεμια διαδρομη απο τις δυο ειναι αντιθετες απο τη βαση για οσους ξερουν). Κανω ερυνα για διαμονη και για bellagio και για varenna απλα δεν εχω βρει κατι που να πληρει αυτο που θελω. Sorry και παλι traveller...!!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.392
Likes
9.319
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
???Με κολλησες. Τι καρτα ειναι αυτη? Με ενδιαφερει. Το μονο που εβγαλα επειδη επρεπε ηταν το διαβατηριο επειδη ειναι αβαπτιστο αλλα ασχετο με αυτο που μου αναφερεις. Για λεγε λιοπον.....τι καρτα ειναι,που τι βγαζω,αργει να βγει...κτλ κτλ.
vaggelakos τα θέματα υγείας προηγούνται από τις κρατήσεις...
http://www.ggka.gr/e111_main.htm
έχει συζητηθεί το θέμα στο γκρουπ ταξιδευτές με ΙΧ, για να μην ψάχνεις σου λέω ότι βγαίνει από αμέσως ως 1-2 μέρες ανάλογα με την ασφάλεια που έχεις. εννοείται ότι πρέπει να βγάλετε όλη η οικογένεια. (από περιέργεια: βγαίνει διαβατήριο με όνομα "αβαπτιστο"? ή δηλώσατε όνομα?)
θα τα ακούσεις από τον Traveller κανονικά τώρα....
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
vaggelakos τα θέματα υγείας προηγούνται από τις κρατήσεις...
http://www.ggka.gr/e111_main.htm
έχει συζητηθεί το θέμα στο γκρουπ ταξιδευτές με ΙΧ, για να μην ψάχνεις σου λέω ότι βγαίνει από αμέσως ως 1-2 μέρες ανάλογα με την ασφάλεια που έχεις. εννοείται ότι πρέπει να βγάλετε όλη η οικογένεια. (από περιέργεια: βγαίνει διαβατήριο με όνομα "αβαπτιστο"? ή δηλώσατε όνομα?)
θα τα ακούσεις από τον Traveller κανονικά τώρα....
Σε ευχαριστω πολυ samion εννοειται οτι θα βγαλουμε την καρτα. Οσον αφορα το μικρο πρεπει να εχεις διαβατηριο δικο του(στο ονομα γραφει αβαπτιστο!!!),γιατι σου λενε που το πας αυτο το μικρο και που ξερουμε οτι ειναι δικο σου(και καλα κανουν βεβαια).
Ασε περιμενω απο ωρα σε ωρα την κατσαδα του traveller!!!! Μου εχει γινει αναγκη το forum....εχω χαρει πολυ απο τοτε που βρηκα αυτη την "παρεα"...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.392
Likes
9.319
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σε ευχαριστω πολυ samion εννοειται οτι θα βγαλουμε την καρτα. Οσον αφορα το μικρο πρεπει να εχεις διαβατηριο δικο του(στο ονομα γραφει αβαπτιστο!!!),γιατι σου λενε που το πας αυτο το μικρο και που ξερουμε οτι ειναι δικο σου(και καλα κανουν βεβαια).
Ασε περιμενω απο ωρα σε ωρα την κατσαδα του traveller!!!! Μου εχει γινει αναγκη το forum....εχω χαρει πολυ απο τοτε που βρηκα αυτη την "παρεα"...
θα ήταν διασκεδαστικό να έβλεπα πώς του βγάλατε φωτο..
στον Traveller για να συνεχίσεις να παίρνεις τα τιπ του στειλτου στην έδρα του (που πρέπει να είναι δίπλα από το διάδρομο των Σπάτων) μία κάσα από τα κρασιά που πίνει (Brunello κλπ...):)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
vaggelakos, πόσο είναι το μικρό σας?
Γιατί εκεί κοντά βρίσκεται και η λίμνη Garda με τη Gardaland!
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
vaggelakos, πόσο είναι το μικρό σας?
Γιατί εκεί κοντά βρίσκεται και η λίμνη Garda με τη Gardaland!
Καλα εχει πολυ πλακα ετσι και μας διαβασει ο traveller βλεπω τουλαχιστων εμενα να μη μου ξαναποσταρει!!!! Ο μικρος γεννηθηκε 1 Αυγ δλδ στο ταξιδι θα ειναι 8,5 μηνων.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ο μικρος γεννηθηκε 1 Αυγ δλδ στο ταξιδι θα ειναι 8,5 μηνων.
Πολύ μικρούλι για να το ευχαριστηθεί.
Δεν πειράζει να το έχεις στα υπ' όψιν για του χρόνου.
Τη Garda εννοείται ότι θα την συνδυάσεις με Βερόνα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Mπορώ να καταπιώ τα πάντα... από τα ξύδια που πίνει για κρασιά ο Samion μέχρι τις επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις του αγχωτικού vaggelakos αλλά αυτό το τελευταίο πάει πολύ... δεν θα παίζετε εσείς με την ψυχική μου υγεία εδω μέσα...

Ερωτώ δηλ. ρητορικώς ερωτώ γιατί δικτατορικώς αποφασίζω ότι δεν υπάρχει αντίθετη άποψη...

Θα πάει κάποιος σε αυτά τα μαγικά μέρη και είναι δυνατόν να σκεφτεί έστω, να σπαταλήσει 5 λεπτά από το πολύτιμο χρόνο του για να επισκεφτεί αηδίες και σαχλαμάρες τύπου Gardaland?? όχι κυρίες και κύριοι αυτό δεν το αντέχω... Θα έχω δηλαδή την ευκαιρία να περπατήσω στο μαγευτικό Sirmione, να περιδιαβώ την υπέροχη Riva και να στοχαστώ στο διαβόητο Salo και ανταυτών θα τρέχω σε μπουγαδόνερα??? Μην τολμήσει να πει κάποιος ότι θα ευχαριστηθούν τα παιδιά... Τα παιδιά είναι όπως τα μάθεις... αν τα μάθεις σε μπουγαδόνερα και μπουζούκια θα ευχαριστιούνται σε μπουγαδόνερα και μπουζούκια...

Ας μου δίνουν δύναμη οι κραταιοί Θεοί να διαβάζω με ψυχραιμία αυτά που γράφονται εδώ μέσα!!! Samion κάνε κάτι να με ηρεμήσεις... φέρε την καλύτερη grappa σου να πνίξουμε τον πόνο μας...

Υ.Γ. Αφήστε με τώρα να ηρεμίσω και να κανονίσω τις τελευταίες μου κρατήσεις για την ζούγκλα του Darien...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.888
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom