Ιταλία lake como,lake maggiore or lugano?

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αηδίες και σαχλαμάρες τύπου Gardaland??
Samion κάνε κάτι να με ηρεμήσεις... φέρε την καλύτερη grappa σου να πνίξουμε τον πόνο μας...
quote]


+1 για τη gardaland.
εχω limoncello home made και αφθονο amaro από τους συντοπίτες αφους Averna. κάνει κάτι?
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Mπορώ να καταπιώ τα πάντα... από τα ξύδια που πίνει για κρασιά ο Samion μέχρι τις επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις του αγχωτικού vaggelakos αλλά αυτό το τελευταίο πάει πολύ... δεν θα παίζετε εσείς με την ψυχική μου υγεία εδω μέσα...

Ερωτώ δηλ. ρητορικώς ερωτώ γιατί δικτατορικώς αποφασίζω ότι δεν υπάρχει αντίθετη άποψη...

Θα πάει κάποιος σε αυτά τα μαγικά μέρη και είναι δυνατόν να σκεφτεί έστω, να σπαταλήσει 5 λεπτά από το πολύτιμο χρόνο του για να επισκεφτεί αηδίες και σαχλαμάρες τύπου Gardaland?? όχι κυρίες και κύριοι αυτό δεν το αντέχω... Θα έχω δηλαδή την ευκαιρία να περπατήσω στο μαγευτικό Sirmione, να περιδιαβώ την υπέροχη Riva και να στοχαστώ στο διαβόητο Salo και ανταυτών θα τρέχω σε μπουγαδόνερα??? Μην τολμήσει να πει κάποιος ότι θα ευχαριστηθούν τα παιδιά... Τα παιδιά είναι όπως τα μάθεις... αν τα μάθεις σε μπουγαδόνερα και μπουζούκια θα ευχαριστιούνται σε μπουγαδόνερα και μπουζούκια...

Ας μου δίνουν δύναμη οι κραταιοί Θεοί να διαβάζω με ψυχραιμία αυτά που γράφονται εδώ μέσα!!! Samion κάνε κάτι να με ηρεμήσεις... φέρε την καλύτερη grappa σου να πνίξουμε τον πόνο μας...

Υ.Γ. Αφήστε με τώρα να ηρεμίσω και να κανονίσω τις τελευταίες μου κρατήσεις για την ζούγκλα του Darien...
Σασς μιλαει ο αγχωτικος vaggelakos,εδω vaggelakos..over!!!Μαζι σου, μαζι σου....εισαι θεος!!!! Δεν μου απαντησες ομως με την ιδεα που ανεφερα πιο πριν για διαμονη στο lecco και απο εκει μια μερα bellagio, μια μερα varenna. Ενα τσιγαρο δρομος και οι 2 διαδρομες!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
vaggelako τελειο το ταξιδι σου ο βορεια ιταλια ειαναι πανεμορφη στο λουγκανο είμουν τον αυγουστο το περιμενα καλλιτερο παντως το top εκει ειναι μια βολτα με το τρενακι 1 ωρα για να δεις ολη τη πολη γυρω στα 10 ευρω κοστιζει
οσοι πηγαν τους αρεσε πολυ εγω προτιμησα να περπατησω, μου αρεσε η παλια πολη με τα γραφικα στενακια εχει παντου delicatessen με πιτσα, χοτ ντογκ και πολλα γλυκα σε οικονομικες τιμες σε συγκριση με τα εστιατορια
εγω μιλουσα την ιταλικη αλλα και αγγλικα γνωριζουν ολοι και ειναι πολυ ευγενικοι καμμια σχεση με γενευη,και ζυριχη
ευρω παιρνουν παντου και τα ρεστα παλι σε ευρω τα εδιναν δεν μου ζητησαν ελβετικα φραγκα
βεβαια να ξερεις οτι ειναι ακριβα σαν τουριστικο μερος που ειναι τα σταφυλια αυγουστο μηνα ειχαν 10 ευρω το κιλο:haha::haha::haha: ειπα να τα φωτογραφισω γιατι κανεις εδω δεν θα μου πιστευε
οσο για αγορες ειναι πολυ ακριβο και μη κανεις το μοιραιο λαθος να αγορασεις αλαντικα και λουκανικα που ειναι η σπεσιαλιιτε τους δεν τρωγωνται απο το πιπερι.....
καλα να περασετε:clap::clap::clap::clap:θελουμε εμπειριες..........
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Είδες, vaggelakos, που αγχωνόσουν ότι θα τ' ακούσεις?
Ευτυχώς, που είμαι και εγώ εδώ!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν μου απαντησες ομως με την ιδεα που ανεφερα πιο πριν για διαμονη στο lecco και απο εκει μια μερα bellagio, μια μερα varenna. Ενα τσιγαρο δρομος και οι 2 διαδρομες!!!
Vaggelakos τα νεύρα μου... δηλαδή τι νομίζεις ότι μπορεί να άλλαξε μέσα σε 2 ώρες από αυτά που σου είπα? Είπαμε ή Varena ή Como τέλος... και επειδή είναι γνωστό ότι είμαι το ρεμάλι της Φωκίωνος Νέγρη και δεν έχω ιδέα από μωρά συνηγορώ με αυτά που έγραψε ο κουιμπεκόπληκτος samion περί μιας βάσης... άρα πιστεύω ότι το Como είναι μονόδρομος...Το Lecco τώρα που το βρήκες? Είπα εγώ τίποτε για Lecco? Ρε συ θα βάλεις μυαλό? Το Lecco είναι μια σάχλα και μισή...

Υ.Γ. Marydim, γνωρίζω ότι δεν παρεξηγείς το εκρηκτικό του χαρακτήρα μου και συμπονάς την τρέλλα μου... σε ευχαριστώ...
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Σε ευχαριστω πολυ samion εννοειται οτι θα βγαλουμε την καρτα. Οσον αφορα το μικρο πρεπει να εχεις διαβατηριο δικο του(στο ονομα γραφει αβαπτιστο!!!),γιατι σου λενε που το πας αυτο το μικρο και που ξερουμε οτι ειναι δικο σου(και καλα κανουν βεβαια).
Ασε περιμενω απο ωρα σε ωρα την κατσαδα του traveller!!!! Μου εχει γινει αναγκη το forum....εχω χαρει πολυ απο τοτε που βρηκα αυτη την "παρεα"...
Βρε παιδια με μπερδέψατε πάλι κομματάκι Εκτος της ευρωπαικής κάρτας υγείας που εντάξει δεν είναι μόνο για τα παιδιά για πεστε σας παρακαλώ μήπως μου ξεφεύγει κάτι ;για να βγάλω τα παιδια μου το Πάσχα στην Ιταλία (5 και 7 ετών) πρέπει να κάνω κάτι άλλο γιατί βέβαια τα παιδιά ταυτότητα δεν έχουν!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Βρε παιδια με μπερδέψατε πάλι κομματάκι Εκτος της ευρωπαικής κάρτας υγείας που εντάξει δεν είναι μόνο για τα παιδιά για πεστε σας παρακαλώ μήπως μου ξεφεύγει κάτι ;για να βγάλω τα παιδια μου το Πάσχα στην Ιταλία (5 και 7 ετών) πρέπει να κάνω κάτι άλλο γιατί βέβαια τα παιδιά ταυτότητα δεν έχουν!
θα πας στο αφαλιστικό φορεα που είναι ασφαλισμενα τα παιδιά σου με το βιβλιαριο υγειας τους θεωρημενο για το 2009.
εκει συμπληρωνεις 2 αιτησεις, μια για καθε παιδι και συνηθως σου τυπώνουν αμεσως..ετσι τουλαχιστον γινεται στον ΟΠΑΔ.. την ευρωπαικη καρτα υγειας..
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Βρε παιδια με μπερδέψατε πάλι κομματάκι Εκτος της ευρωπαικής κάρτας υγείας που εντάξει δεν είναι μόνο για τα παιδιά για πεστε σας παρακαλώ μήπως μου ξεφεύγει κάτι ;για να βγάλω τα παιδια μου το Πάσχα στην Ιταλία (5 και 7 ετών) πρέπει να κάνω κάτι άλλο γιατί βέβαια τα παιδιά ταυτότητα δεν έχουν!
...χρειαζονται διαβατηρια γιατι δεν εχουν ταυτοτητα.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
πολυ κοντα στο μιλανο ειναι η ματζορε,ειδικα η στρεσσα.εκει υπαρχουν οικονομικα hotel αν δεν επιλεξεις θεα λιμνη.επισης εντυπωση μου εκανε το πολυ φτηνο φαγητο ειδικα μεσα στα σοκακια και στη πλατεια της στρεσσα.
κομο λουγκανο απο εκει υπολογισε καμια ωρα το καθενα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με Ελβετία μην ασχοληθείς καθόλου... τα καλά είναι στην από δω μεριά...
Θα διαφωνήσω οριζοντίως και καθέτως. Ίσως όντως να είναι πιο καλά στην Ιταλική πλευρά των συνόρων, αλλά και η Ελβετική έχει επίσης ενδιαφέρον.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Θα διαφωνήσω οριζοντίως και καθέτως. Ίσως όντως να είναι πιο καλά στην Ιταλική πλευρά των συνόρων, αλλά και η Ελβετική έχει επίσης ενδιαφέρον.
Συμφωνώ απόλυτα αγαπητέ αλλά η από εκεί πλευρά είναι άλλο ταξίδι... μην τα μπερδεύει...
δεν γίνονται όλα με την μία...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
...χρειαζονται διαβατηρια γιατι δεν εχουν ταυτοτητα.
καλά....σημερα ειμαι εκτός τόπου και χρόνου...αλλο ρωτησε η κοπέλα..αλλο απαντησα...
θα συνελθω..που θα πάει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.880
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom