Live from... (click and post one photo)

Tonia L.

Member
Μηνύματα
293
Likes
2.977
Η αγαπημένη μου παραλία! Είχα ακούσει ότι τα τελευταία πολλά χρόνια, λόγω του ελεύθερου και λόγω των λουόμενων που πατάνε στο κεδρόδασος, έχει μείνει μόνο ένα μικρό ποσοστό από τους κέδρους που υπήρχαν παλιά. Δε ξέρω αν είναι αλήθεια.
Η πρώτη φορά που πήγα στην παραλία ήταν το πολύ μακρινό 2004. Θα έλεγα ότι είναι υπερβολή ότι έχει μείνει μικρό ποσοστό από τους κέδρους. Με βεβαιότητα όμως μπορώ να πω ότι ότι η αύξηση των ασυνείδητων κατασκηνωτών, όπως και των λουομένων που συρρέουν γιατί η παραλία είναι ιδιαίτερα δημοφιλής, θα αλλοιώσουν και αυτόν τον παράδεισο. Είναι δεδομένη η δυσκολία να κατεβαίνουν συχνά συνεργεία καθαρισμού αλλά το να φροντίζουμε να μαζεύουμε τα σκουπίδια μας φεύγοντας θα συνέβαλε ουσιαστικά. Αν και είναι αυτονόητο για πολλούς από εμάς, δυστυχώς δεν είναι δεδομένο.
Προσωπικά είμαι μάλλον απαισιόδοξη για το μέλλον της παραλίας. Το Σάββατο ζευγάρι που είχε επισκεφθεί στην παραλία γκρίνιαζε που δεν είχε τσιμέντο και αναγκάζονταν να περπατούν στην άμμο. Με τέτοια νοοτροπία από νέα άτομα χάνω τις ελπίδες μου.
Edit: Είμαι απαισιόδοξη για το μέλλον ΚΑΙ αυτής της παραλίας, βλ. Λαφονήσι, Μπάλος και άλλα.
 
Last edited:

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
733
Επόμενο Ταξίδι
??????
Λατρεμενο σανι,φετος μαλλον δε θα δωσω το παρον για πρωτη φορα μετα απο 30 χρονια περιπου...
Και εγώ το αγαπάω πολύ, φανατική από το μακρινό 1994...και κάθε χρόνο επισκέψεις 4- 5 σίγουρα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom