Live from... (click and post one photo)

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.274
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
View attachment 334822
[/QUOTE]
Διακρίνω περισσότερες απο 9 κατσίκες, χωρίς μάσκες και σε απόσταση μικρότερη από 2 μέτρα μεταξύ τους.
Πώς ξέφυγε αυτό του Χαρδαλιά;
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
25.899
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός

makisg

Member
Μηνύματα
4.725
Likes
14.864
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Καλή Χρονιά από Θεσσαλονίκη.
Φωτογραφία τραβηγμένη μπροστά από το Azzuro στην Θεμ. Σοφούλη μόλις τώρα με 6-7 χειμερινούς κολυμβητές.

20210102_135158.jpg
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.033
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
IMG_20210102_125508_1.jpg

2 Ιανουαρίου. Ίσως η πιο αδιαφορη μέρα του χρόνου!Μετρια αργία (οι μισοί δουλεύουν οι άλλοι μισοί όχι), μέτριος καιρός (συνήθως, και σήμερα για παράδειγμα ήταν χαρά Θεού και μέχρι να επιστρέψω σπίτι έχει κατεβάσει ένα σύννεφο "να" με το συμπάθειο), μέτρια διάθεσή(ειδικά αν δουλεύεις μετα από τόσες μέρες χαλάρωσης και κραιπαλης), για να μη σχολιάσω την μέτρια κατάσταση που βρίσκεται το στομάχι μας(...εως κακη πάλι λόγω κραιπαλης, υπερκατανάλωσης φαγητών ποτών και συναφών ειδών!)
Για να ξορκίσω την μετριότητα της όλης κατάστασης σας στέλνω τις ευχές μου για καλή χρονιά από την μέχρι προ ολίγων λεπτών ηλιόλουστη Παραλία Κατερίνης και τον πεντακάθαρο Θερμαϊκό!
Ελπίζω η χρονιά που ξεκινά κάθε άλλο παρά μέτρια να είναι (χορτάσαμε,φτάνει!) και μέσα στο '21να κατακλυσουμε και πάλι με επιτυχία τους αιθέρες,τους δρόμους και τις θάλασσες!!!
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.753
Σήμερα το πρωί, ξύπνησα αργά. Όπως σχεδόν κάθε ημέρα. Προτιμώ να εργάζομαι νύχτα. Έχω μεγαλύτερη απόδοση. Πίνω για πρωινό ένα malt Ardbeg, παρατηρώντας τη γαλήνια θάλασσα. Αμέσως σκέφτηκα την εξαιρετική ιστορία του @interted. Μέσω του κινητού ρίχνω μια γρήγορη ματιά στο φόρουμ. Είχα μπλέξει και είχα να μπω μήνες στο φόρουμ, μέχρι αυτή την εβδομάδα. Είδα τις ιστορίες σε εξέλιξη. Καταπληκτικές ιστορίες, Ξεκινώντας από το έπος της @isabelle για το Ναγκόρνο Καραμπάχ, της @LULLU για την Κολομβία, το νέο road trip του @Nikos1986 στις Ανατολικές ΗΠΑ, το παλαιότερο road trip του @va5ilis στις κεντρικές ΗΠΑ (μου αρέσει πολύ κάθε road trip, σ' αυτή τη χώρα με την ατμόσφαιρα του motel και όχι μόνο), την ιστορία του @gkalla για την Ιταλία, την ιστορία του @8avos για τη Γερμανία, αλλά και όλες τις ιστορίες που είναι αδύνατο να αναφέρω μία μία. Σηκώθηκα κι έβαλα ένα ποτήρι Lagavulin. Σκέφτηκα τι ωραία θα συνδυαζόταν με το αυγοτάραχο που μου δώρισαν την Τετάρτη στο Μεσολόγγι, στο τελευταίο επαγγελματικό μου ταξίδι κατά το έτος 2020. Αυγοτάραχο, το χαβιάρι του Έλληνα. Χαμογέλασα κι άρχισα να παρατηρώ τη γαλήνια θάλασσα. Σε λίγο θα κατέβαινα να κάνω το μεσημεριανό μου μπάνιο και μετά θα απολάμβανα το αυγοτάραχο με το Lagavulin.
Και τότε είδα ένα όμορφο ουράνιο τόξο να ξεπροβάλλει από την απέναντι ακτή.

001.jpg


Θυμήθηκα τη συνοικία Κάστρο του Σαν Φρανσίσκο. Όλο ταξίδια σκέφτομαι. Όμως τώρα έφτασε η ώρα για το τρίτο μπάνιο του 2021 στη θάλασσα, στη γαλήνια θάλασσα, ελπίζοντας ότι το ουράνιο τόξο θα με συντροφεύει.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom