Live from... (click and post one photo)

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Σήμερα το πρωί, ξύπνησα αργά. Όπως σχεδόν κάθε ημέρα. Προτιμώ να εργάζομαι νύχτα. Έχω μεγαλύτερη απόδοση. Πίνω για πρωινό ένα malt Ardbeg, παρατηρώντας τη γαλήνια θάλασσα. Αμέσως σκέφτηκα την εξαιρετική ιστορία του @interted. Μέσω του κινητού ρίχνω μια γρήγορη ματιά στο φόρουμ. Είχα μπλέξει και είχα να μπω μήνες στο φόρουμ, μέχρι αυτή την εβδομάδα. Είδα τις ιστορίες σε εξέλιξη. Καταπληκτικές ιστορίες, Ξεκινώντας από το έπος της @isabelle για το Ναγκόρνο Καραμπάχ, της @LULLU για την Κολομβία, το νέο road trip του @Nikos1986 στις Ανατολικές ΗΠΑ, το παλαιότερο road trip του @va5ilis στις κεντρικές ΗΠΑ (μου αρέσει πολύ κάθε road trip, σ' αυτή τη χώρα με την ατμόσφαιρα του motel και όχι μόνο), την ιστορία του @gkalla για την Ιταλία, την ιστορία του @8avos για τη Γερμανία, αλλά και όλες τις ιστορίες που είναι αδύνατο να αναφέρω μία μία. Σηκώθηκα κι έβαλα ένα ποτήρι Lagavulin. Σκέφτηκα τι ωραία θα συνδυαζόταν με το αυγοτάραχο που μου δώρισαν την Τετάρτη στο Μεσολόγγι, στο τελευταίο επαγγελματικό μου ταξίδι κατά το έτος 2020. Αυγοτάραχο, το χαβιάρι του Έλληνα. Χαμογέλασα κι άρχισα να παρατηρώ τη γαλήνια θάλασσα. Σε λίγο θα κατέβαινα να κάνω το μεσημεριανό μου μπάνιο και μετά θα απολάμβανα το αυγοτάραχο με το Lagavulin.
Και τότε είδα ένα όμορφο ουράνιο τόξο να ξεπροβάλλει από την απέναντι ακτή.

View attachment 334966

Θυμήθηκα τη συνοικία Κάστρο του Σαν Φρανσίσκο. Όλο ταξίδια σκέφτομαι. Όμως τώρα έφτασε η ώρα για το τρίτο μπάνιο του 2021 στη θάλασσα, στη γαλήνια θάλασσα, ελπίζοντας ότι το ουράνιο τόξο θα με συντροφεύει.
πες μας ότι σε κάνανε παρέα και δελφίνια να γίνει κινηματογραφική η περιγραφή, ή καρχαρίες έστω αν είναι B-movie
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
25.900
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Μετακίνηση 6 και πεζοπορία στο ομιχλώδες Όρος Μαίναλο:

DSC_0199.jpg



DSC_0193.jpg


Στη συνέχεια κάναμε πεζοπορία ακολουθώντας τη διαδρομή του κουνελιού ή του λαγού στην έρημη Βυτίνα:

DSC_0222.jpg



DSC_0230.jpg


Επιστρέφοντας στο Δάρα είχαμε την τύχη, όπως και ο @gelf, να θαυμάσουμε ένα υπέροχο ουράνιο τόξο!

IMG-20210103-WA0001.jpg
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.753
πες μας ότι σε κάνανε παρέα και δελφίνια να γίνει κινηματογραφική η περιγραφή, ή καρχαρίες έστω αν είναι B-movie

Χαχαχαχα!!!
@Borealis, έχω ξαναγράψει πόσο εκτιμώ το χιούμορ σου.
Για να είμαι ειλικρινής, δελφίνια που περνούν και παίζουν, βλέπω τακτικά. Κατά τα λοιπά μεγάλα ψάρια δεν έχω δει. Φίλοι ψαράδες της περιοχής μου έχουν πει για σαλάχια. Τίποτα άλλο. Μάλιστα έχουν ψαρέψει μερικές φορές.
Τώρα, γυρίζω σε χειμωνιάτικο διακόπτη και πίνω στην υγειά σου και στην υγειά όλων, ένα ποτό.

002.jpg


Καλή χρονιά με υγεία, ευτυχία, δημιουργία και πολλά και καλά ταξίδια.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
25.900
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Μετακίνηση 6 και εξερεύνηση του αρχαιολογικού χώρου του Αρχαίου Ορχομενού Αρκαδίας.

IMG_20210110_144621.jpg



IMG_20210110_143849.jpg


Ο Αρχαίος Ορχομενός, χτισμένος στον λόφο βόρεια του Λεβιδίου, γνώρισε τη μεγαλύτερή του ακμή μεταξύ του 7ου και του 4ου π.Χ αιώνα. Ήταν για 150 χρόνια η πρωτεύουσα της Αρκαδίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom