Live from... (click and post one photo)

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.669
Μια από τις αγαπημένες μου περιοχές. Λίμνη με σχετικά μικρό βάθος που παρόλο αυτό
παγώνει μεν , αλλά η επιφάνεια της δεν κάνει σκληρό πάγο , γιατί έχει ρεύματα νερού.
Τα παλιά χρόνια την χρησιμοποιούσαν τον χειμώνα για να προσγειώνονται μικρά αεροπλάνα
μέχρι που βούλιαξε ένα.
Το καλοκαίρι του 95 (νομίζω) ήμουν στο Haigerloch σε ένα φίλο Γερμανό. Μου λέει πάμε για
ψάρεμα στην λίμνη; Στα 100 χιλιόμετρα έχει μια λίμνη και πάμε τακτικά εκεί για ψάρεμα, είπε
ο φίλος μου. Μόλις είπα το οκ πήγε έβγαλε άδειες πήρε καινούρια καλάμια, δολώματα και την
άλλη ημέρα αξημέρωτα είμασταν εκεί, ίσως και στην εξέδρα (σκάλα) της φωτογραφίας. Περνάνε δυό
τρεις ώρες ούτε τσίμπημα. Εκεί που με είχε πιάσει η απελπισία μετά από τρεις ώρες και βάλε,
επιτέλους τσιμπάει και αρχίζω να το βγάζω. Ο φίλος μου με την απόχη προσεκτικά το βγάζει έξω
και αρχίζουμε τις φωτογραφίες. Όταν εγώ έψαχνα το μέρος που θα βάλουμε το ψάρι, ο φίλος μου
το πετά πίσω στην λίμνη. Διπλό εγκεφαλικό και τριπλό έμφραγμα. Για να φύγει ο εκνευρισμός λέω πάω για μπάνιο. Μόλις μπήκα στο νερό, μου έφυγαν τα νύχια από τα πόδια από το κρύο νερό.
Βλέπω βάζετε φωτογραφίες από Γερμανία και με έχει πιάσει η ζήλια. :icon_biggrin::icon_biggrin:
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.258
Likes
7.799
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Κέντρο υγείας Κιάτου.... Περμενωντας για την τρίτη δόση.... πίστευα ότι αυτή η μέρα θα ήταν κομβική για τα επερχόμενα ταξίδια μας, από χτες όμως......
16396389934314433285731142596074.jpg
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.669
πίστευα ότι αυτή η μέρα θα ήταν κομβική για τα επερχόμενα ταξίδια μας, από χτες όμως......
Ας είναι πρώτα για το καλό της υγείας μας και τα ταξίδια θα γίνουν. Ας κινηθούμε λίγο εσωτερικά που μπορούμε και βλέπουμε αργότερα για έξω.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.203
Likes
25.610
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Χωρις φωτογραφία, σας χαιρετώ από το νοσοκομείο της Antigua Guatemala, όπου αναρρώνω από COVID-19...
Περαστικά και καλή συνέχεια στο ταξίδι σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom