Live from... (click and post one photo)

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.731
Likes
14.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Φάγατε γλυκάκι στο pasteis de bellem?
Σε αυτό το ταξίδι σχεδόν κάθε μέρα τρώγαμε (μένει και η σημερινή βραδιά βέβαια) σε εστιατόρια. Όμως δεν έφαγα κανένα γλυκό. Σε λίγο που θα βγούμε για φαγητό θα έχω την ευκαιρία να το ζητήσω. Ελπίζω να μη χρειάζετε να πάω στο κάστρο Belem για να το βρω!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Σε αυτό το ταξίδι σχεδόν κάθε μέρα τρώγαμε (μένει και η σημερινή βραδιά βέβαια) σε εστιατόρια. Όμως δεν έφαγα κανένα γλυκό. Σε λίγο που θα βγούμε για φαγητό θα έχω την ευκαιρία να το ζητήσω. Ελπίζω να μη χρειάζετε να πάω στο κάστρο Belem για να το βρω!!
Pasteis εχει ολη η Πορτογαλια, μη φοβασαι. Μαλιστα του Πορτο τα βρηκα νοστιμοτερα!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Σε αυτό το ταξίδι σχεδόν κάθε μέρα τρώγαμε (μένει και η σημερινή βραδιά βέβαια) σε εστιατόρια. Όμως δεν έφαγα κανένα γλυκό. Σε λίγο που θα βγούμε για φαγητό θα έχω την ευκαιρία να το ζητήσω. Ελπίζω να μη χρειάζετε να πάω στο κάστρο Belem για να το βρω!!
Καλύτερα να σταματήσετε μετά ή πριν το φαγητό σε κάποιο ειδικευμένο ζαχαροπλαστείο. Που θα κινηθείτε για φαγητό?
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.731
Likes
14.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Καλύτερα να σταματήσετε μετά ή πριν το φαγητό σε κάποιο ειδικευμένο ζαχαροπλαστείο. Που θα κινηθείτε για φαγητό?
Χτες Marques de Pombal.
Σήμερα μάλλον Campo Pequeno.
Ρε παιδιά, ξέρετε τόσο καλά τη Λισαβόνα; Εγώ σε ένα μήνα θα έχω ξεχάσει τα μισά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Χτες Marques de Pombal.
Σήμερα μάλλον Campo Pequeno.
Ρε παιδιά, ξέρετε τόσο καλά τη Λισαβόνα; Εγώ σε ένα μήνα θα έχω ξεχάσει τα μισά.
Στη Saldanha βρήκα ένα, αλλά μέσα σε εμπορικό και δεν το ξέρω κιόλας. Δυστυχώς προς τα εκεί δεν έχει κάποιο γνωστό και τα περισσότερα έχουν κλείσει.

ΣτηνRestauradores είναι το Fábrica da Nata, αλλά κι αυτό κλείνει σε λίγο. Αύριο στο αεροδρόμιο θα βρείτε σίγουρα.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.731
Likes
14.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Στη Saldanha βρήκα ένα, αλλά μέσα σε εμπορικό και δεν το ξέρω κιόλας. Δυστυχώς προς τα εκεί δεν έχει κάποιο γνωστό και τα περισσότερα έχουν κλείσει.

ΣτηνRestauradores είναι το Fábrica da Nata, αλλά κι αυτό κλείνει σε λίγο. Αύριο στο αεροδρόμιο θα βρείτε σίγουρα.
Εκεί είμαστε αυτή τη στιγμή.
IMG_20211204_222744.jpg
IMG_20211204_222853.jpg

Εννοείται ότι έφαγα, αλλά τα λέγανε nata.
Μόλις έκλεισε.
IMG_20211204_224112.jpg
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom