ΗΠΑ Location για ξενοδοχείο στη Νέα Υόρκη

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.127
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
όταν λες local trains only τι εννοείς?
Σε κάθε γραμμή μετρό (στο κέντρο) περνάνε 2 ειδών τρένα: Τα local, που σταματάνε σε όλους τους σταθμούς, και τα express, που σταματάνε μόνο στους μεγάλους (και γι αυτό είναι πιο γρήγορα, π.χ. Ηarmel - Μidtown σε 9 λεπτά). Στο σταθμό που έχετε δίπλα σας, τα express δε σταματάνε. Δεν είναι κανα σοβαρό ζήτημα, όμως: Στις περισσότερες περιπτώσεις, η αλλαγή από το local στο express είναι πανεύκολη, καθώς για την ίδια κατεύθυνση σταματάνε σε αντικρυστές αποβάθρες (βγαίνεις από το ένα, και 5 μέτρα πιο πέρα μπαίνεις στο άλλο).
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το Wellington είναι το ένα από τα δύο ξενοδοχεία που μένω συνήθως όταν πάω Νέα Υόρκη. Μια χαρά είναι, μικρά δωμάτια βεβαίως (όπως τα περισσότερα ξενοδοχεία στο Μανχάταν) και μακριά από την πολύ βαβούρα της Times Sq.

Αν βρήκες καλή τιμή κοπάνα το.
 

highlander

Member
Μηνύματα
72
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Καλημέρα...μήπως έχει δοκιμάσει κανένας το 'stanford hotel'?...είναι καρακέντρο και σε πολύ καλές τιμές (οτιδήποτε σε soho έψαχνα ήταν πολύ πιο ακριβό) αλλά αυτό μου φάνηκε καλό και οικονομικό για κέντρο σε σχέση με άλλα αντίστοιχα.

Σημείωση: Πολύς κόσμος για Νέα Υόρκη τον Μαίο!!!!

ευχαριστώ
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.805
Likes
18.749
Είναι πολύ κοντά σε αυτό που θα μείνω εγώ...αν το βρίσκεις σε καλή τιμή χτύπα το να τελειώνεις, καλές κριτικές έχει, δες φωτό από επισκέπτες να δεις πόσο καθαρό ή μη είναι....
 

highlander

Member
Μηνύματα
72
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Είναι πολύ κοντά σε αυτό που θα μείνω εγώ...αν το βρίσκεις σε καλή τιμή χτύπα το να τελειώνεις, καλές κριτικές έχει, δες φωτό από επισκέπτες να δεις πόσο καθαρό ή μη είναι....
Να κάνω μια ερώτηση? Βλέπω ότι πολλά ξενοδοχεία είναι ακριβά για Μαίο αλλά εάν βάλει κάποιος για 1 μήνα από τώρα, τα ίδια ξενοδοχεία έχουν μεγάλη διαφορά. Η ερώτηση είναι:
1) Είναι τυχαίο?
2) Μάιος είναι high season?
ή μήπως όντως ισχύει και εάν περιμένω μέχρι, για παράδειγμα, 1 μήνα πριν πάω τότε οι τιμές πέφτουν για να γεμίσουν δωμάτια?
 

highlander

Member
Μηνύματα
72
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Είναι πολύ κοντά σε αυτό που θα μείνω εγώ...αν το βρίσκεις σε καλή τιμή χτύπα το να τελειώνεις, καλές κριτικές έχει, δες φωτό από επισκέπτες να δεις πόσο καθαρό ή μη είναι....
Τελικά έκλεισα soho στο 4 points sheraton....είδα ότι έχει πολύ καλές κριτικές στο trip advisor και η τιμή του είναι περίπου 1000 δολλάρια χωρίς φόρους τα 6 βράδια....Σειρά έχουν εστιατόρια/μπάρ κ.λ.π.....Πω πω παιδιά τέτοιο ψάξιμο δεν έχω κάνει ποτέ για ταξίδι!!!
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Φίλοι μας, που πηγαίνουν κάθε χρόνο Νέα Υόρκη, μας προτείνουν το: Upper West Side, Manhattan Hotel - The Lucerne, New York, NY
Με την μεσολάβηση Έλληνα επιχειρηματία, που ζει μόνιμα εκεί, πληρώνουν περίπου 100 Ε το δίκλινο. Ταξιδεύουμε οικογενειακώς.
Παρακαλώ αν το γνωρίζει κάποιος ας μου πει την άποψή του. Αν όχι, παρακαλώ πέστε μου για την περιοχή. Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.113
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom