ΗΠΑ Location για ξενοδοχείο στη Νέα Υόρκη

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη

GTS

Member
Μηνύματα
6.805
Likes
18.749
καλή τιμή μια χαρά!!!
και το location είναι καλύτερο από των υπολοίπων που έγραψες νομίζω..
τελικά με τι θα συνδυάσεις τη Νέα Υόρκη?
St John, US Virgin Islands....5 νύχτες εκεί....

Ναι η τιμή είναι σούπερ, προπληρωμένο το δωμάτιο βέβαια, αλλά μη τα θέλουμε και όλα...

Εσείς θα πάτε και αλλού?
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
St John, US Virgin Islands....5 νύχτες εκεί....

Ναι η τιμή είναι σούπερ, προπληρωμένο το δωμάτιο βέβαια, αλλά μη τα θέλουμε και όλα...

Εσείς θα πάτε και αλλού?
εμείς μόνο ΝΥ, τώρα για καμιά ημερήσια επίσκεψη κάπου αλλού το συζητάμε, αλλά θα δείξει..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το έχω δει και αυτό.....κλίνω προς τα εδώ όμως Hotel Chandler (New York City, NY) - Hotel Reviews - TripAdvisor
Δεν είναι και ιδιέταιρα καλή περιοχή το βράδυ εκεί στην Koreatown, αλλά βλέπω ότι το έκλεισες ήδη... Τουλάχιστον είσαι σχετικά κοντά σε express σταθμό του μετρό.
Αν η βραδυνή σου διασκέδαση θα είναι θέατρο και μετά εστιατόριο, θα βόλευε καλύτερα προς την Times Square (δυτικά, στο Theater district ή ακόμα πιο πέρα προς το restaurant row στο Hells Kitchen - μόνο 2 τετράγωνα πέριξ της broadway έιναι γεμάτα τουρίστες, πιο πέρα ως δια μαγείας εξαφανίζονται), ή αν ήθελες απλώς εστιατόρια / μπαρ, το village θα ήταν καλύτερα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
το τελευταίο διάστημα έχω περάσει άπειρες ώρες ψάχνοντας για ξενοδοχείο στη Νέα Υόρκη!(επίσης για μαϊο)... είχα ως πρώτη επιλoγή το village, αλλά εκεί δεν έχει τόσο πολλά ξενοδοχεια ή ήταν πολύ ακριβά ή δεν έβρισκα διαθέσιμα δωμάτια, οπότε έκλεισα ένα στο τσέλσι, μετά από πολύ ψάξιμο!! το συγκεκριμένο κάνει 210 δολάρια με πρωινό(το πρωινό δε με επηρέασε στο να το επιλέξω, απλά η τιμή ήταν ίδια με τα άλλα που είχα επιλέξει, οπότε λέω σιγά το πολύ πολύ δεν τρώμε εκει..)
συνεχίζω να κοιτάω γενικά για ξενοδοχεία μπας και πετυχω κάτι καλυτερο στην ίδια τιμή ή κάτι αντιστοιχο αλλά φθηνότερο... το συγκεκριμένο το επέλεξα βάσει κριτικών κυρίως.. (Colonial House Inn) kai (Colonial House Inn (New York City, NY) - Inn Reviews - TripAdvisor ξέρω αν είναι στο μπατζετ σου.Απλά να σημειώσω ότι είναι gay friendly (με αρκετούς gay πελάτες δηλαδη, αν και από τις κριτικες του tripadvisor διαπιστώνω ότι έχει διάφορους πελάτες, από οικογένειες μέχρι ότι θέλεις), δεν ξέρω αν αυτό σε πειράζει, ή αν θέλεις κάτι πιο ατμοσφαιρικό λόγω honeymoon...
τι ποσό διαθέτεις εσύ? γιατί έχω ξεχωρίσει και σημειώσει κάποια που μου είχαν αρέσει..να βρω τι λίστα μου και θα επανέλθω
Ξενοδοχείο στο Chelsea και να μην ήταν gay friendly? Θα έκλεινε από έλειψη πελατείας! Αλλά εντάξει, η περιοχή δεν είναι γκέτο, μια χαρά θα είστε. Έχετε και σταθμό μετρό (local trains only) δίπλα. Και είστε και σε περπατήσιμη απόσταση από το Meatpacking district (και το Penn station, αν θέλετε να κάνετε καμμιά εκδρομή)...
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Ξενοδοχείο στο Chelsea και να μην ήταν gay friendly? Θα έκλεινε από έλειψη πελατείας! Αλλά εντάξει, η περιοχή δεν είναι γκέτο, μια χαρά θα είστε. Έχετε και σταθμό μετρό (local trains only) δίπλα. Και είστε και σε περπατήσιμη απόσταση από το Meatpacking district (και το Penn station, αν θέλετε να κάνετε καμμιά εκδρομή)...
ναι εντάξει σαφώς είναι gay friendly, απλά το σημείωσα γιατί μιας και το προτείνω πρέπει να γράψω αυτό το χαρακτηριστικό, μπορεί κάποιος να έχει θέμα..εμείς σαφώς και δεν έχουμε γι αυτό και το κλείσαμε..πάντως στις περιοχές που έψαχνα με μεγάλη δυσκολία βρήκα ξενοδοχείο με καλές κριτικές και σχετικά νορμάλ τιμή..
όταν λες local trains only τι εννοείς?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.066
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom