ΗΠΑ Location για ξενοδοχείο στη Νέα Υόρκη

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
καταρχήν τα ξενοδοχεία σου μου άρεσαν, απλά ναι εγώ ήθελα λίγο πιο νότια και δεν ήθελα να είναι σε περιοχή που είναι τίγκα στα ξενοδοχεία. Επίσης αυτά τα τεράστια ξενοδοχεία μου φαίνονται λίγο απρόσωπα, οπότε κοιτούσα σίγουρα ξενοδοχεία μικρότερου μεγέθους.
Δεν ήθελα με τίποτα times square, αλλά από την άλλη θα μου άρεσε λίγη κίνηση το βραδυ που λες κι εσύ, εστιατόρια κτλ, να κυκλοφορώ με τα πόδια και να μου αρέσει.
στην αρχή δεν είχα πολύ συγκεκριμένη περιοχή στο μυαλό μου, μετά μου κόλλησε το village, δεν βρήκα κάτι, και απλά κοιτούσα όσο πιο κοντά στο village γίνεται..
αλλά εξακολουθώ να ψιλοκοιτάω μήπως και κάτι άλλο καλύτερο βρεθεί.. εσύ γιατί κοιτάς κυρίως στα περιξ της times square?
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
το καλυτερο λοκεισον αν δε σε πολυενδιαφερει η νυχτερινη ζωη ειναι 50 με 57 και 4 με 6 αντε στη χειροτερη 3 με 7.ολα με τα ποδια. απο εκει και περα οσο απομακρυνεσαι τοσο πρεπει να χρησιμοποιεις μετρο.αν βρεις και κατι 45 με 50 κοιτα να ειναι κοντα στην 5
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060
το καλυτερο λοκεισον αν δε σε πολυενδιαφερει η νυχτερινη ζωη ειναι 50 με 57 και 4 με 6 αντε στη χειροτερη 3 με 7.ολα με τα ποδια. απο εκει και περα οσο απομακρυνεσαι τοσο πρεπει να χρησιμοποιεις μετρο.αν βρεις και κατι 45 με 50 κοιτα να ειναι κοντα στην 5
Ευχαριστώ πολύ.....εστιατόρια φαντάζομαι όμως βρίσκεις φουλ και εκεί έτσι? Δηλ. μόνο αν θες μπαράκια κτλ πας νοτιότερα....
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
καθε τετραγωνο και εστιατορια....αν βρεις ξενοδοχειο σε καλη τιμη κλειστο και χωρις πρωινο.σιγουρα σε ακτινα 50 μετρα θα εχει 4 με 5 μαγαζια για πρωινο σχετικα παμφθηνα
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
υγ. και για τιμες κοιτα τα αμερικανικα σαιτ η το καγιακ και επισης κοιτα το τραβελζου την αμερικανικη εκδοση και το σερμαν
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060
Στο booking.com που κοιτάω, έχει μία τιμή α στην οποία δεν περιλαμβάνουν φόρους κτλ...πατάω μετά "Κράτηση" και η τιμή παραμένει η ίδια! Καταλαβαίνω κάτι λάθος?
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Στο booking.com που κοιτάω, έχει μία τιμή α στην οποία δεν περιλαμβάνουν φόρους κτλ...πατάω μετά "Κράτηση" και η τιμή παραμένει η ίδια! Καταλαβαίνω κάτι λάθος?
δεν περιλαμβάνονται στην τιμή οι φόροι για κανένα ξενοδοχείο στην ΝΥ στις μηχανές αναζήτησης, ούτε και στα περισσότερα επίσημα site των ξενοδοχείων.
Πρέπει να προσθέσεις 14,75% φόρο και 3,5 $ ημερησίως δημοτικό τέλος (νομίζω..)
οπότε οι τιμές ανεβαίνουν κι άλλο!
απλά το booking δίνει για τη ΝΥ τελική τιμή χωρίς φόρους
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060
δεν περιλαμβάνονται στην τιμή οι φόροι για κανένα ξενοδοχείο στην ΝΥ στις μηχανές αναζήτησης, ούτε και στα περισσότερα επίσημα site των ξενοδοχείων.
Πρέπει να προσθέσεις 14,75% φόρο και 3,5 $ ημερησίως δημοτικό τέλος (νομίζω..)
οπότε οι τιμές ανεβαίνουν κι άλλο!
απλά το booking δίνει για τη ΝΥ τελική τιμή χωρίς φόρους
Μάλιστα...έχουμε καλομάθει στη Ευρώπη που υποχρεούνται να τα αναγράφουν όλα μου φαίνεται....έχω διαγράψει πολλά από τη λίστα λόγω μπάτζετ, με φόρους βγαίνουν πολύ πάνω από τα 150 που σκοπεύω να δώσω..
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Μάλιστα...έχουμε καλομάθει στη Ευρώπη που υποχρεούνται να τα αναγράφουν όλα μου φαίνεται....έχω διαγράψει πολλά από τη λίστα λόγω μπάτζετ, με φόρους βγαίνουν πολύ πάνω από τα 150 που σκοπεύω να δώσω..
είδες το Marcel? από το booking όμως, όχι από το site του ξενοδοχείου.
βγαίνει κάτω από 150 ευρώ με τους φόρους, και έχει ωραίο design (honeymoon ;)) , αλλά μικρά δωμάτια
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.846
Likes
19.060

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.148
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom