Ηνωμένο Βασίλειο London's Christmas Xristo's

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
καταρχήν να ευχηθώ χρόνια πολλά και ευχαριστώ τον καθένα προσωπικά για της προσωπικές ευχές και να ευχηθώ τα καλύτερα !!!

Tι έγινε Χρήστο τελείωσες κιόλας τα ψώνια και γύρισες; Δυνατό ξεκίνημα, άντε πες και παρακάτω. Ο στολισμός της πόλης μου φαίνεται καλύτερος από περσι ή ιδέα μου;Καλώς ήρθες λοιπόν και αναμένουμε τη συνέχεια.
Χαζομπαμπά οταν πας για ψώνια στο Λονδίνο είναι μεγα λάθος να κάτσεις πολλές μέρες !!!!( πλάκα κάνω ... οι μερες που μπορούσαμε να παμε ηταν συγκεκριμένες )
καμία σχεση ο στολισμός φέτος σε σχέση με πέρσι..φέτος μιλάμε για υπερπαραγωγή.

pandora :
Για λέγε παρακάτω...οι βαλίτσες χώρεσαν τα ψώνια ?:xmas_wink:
εννοείται πως δεν χώραγαν οι βαλίτσες τα ρούχα .ευτυχώς η British στο θέμα όπως έγραψα ηταν πολύ ανεχτική και δεν ειχαμε θεμα με τις χειραποσκευές-μπαούλα ....
απολογισμός : 3 big size delsey ,3 βαλίτσες χειραποσκευές και κάτι ψηλά στο χέρι ...

Ευαγγελία :
Καλως το αγορι το ζουμπουρλουδικο!! Καλως τον χορηγο !!!
Παλι με συνολακι Burberry σε κοβω να γυρισες!!
Αντε περιμενουμε την συνεχεια!!
Που το πηγες το παιδι??
Σε ποια σκοτεινα μονοπατια εσυρες το σαρκιο σου??:xmas_twisted:
Ευαγγελία συνολάκια ναι !!! οχι όμως Burberry..
το παιδί ηταν η καλύτερη του ....
στα σκοτεινά μονοπάτια που θα σύρεις και το δικό σου σε 10 μερες !!!!

SARAH
Ερώτηση:επειδή το Λονδίνο είναι χαοτική πόλη και με πολύ κίνηση τέτοια εποχή δεν κουράστηκε η μικρή σας?Τι ηλικίας είναι?Δεν έχω τολμήσει να πάρω τον δικό μου ακόμη μαζί μου σε μεγαλούπολη
η μικρή είναι 9 ετών και φυσικά και κουραζότανε .... ΔΕΝ ειναι όμως γκρινιάρικο παιδί
ειναι καλόβολη οπότε δεν δημιούργησε το παραμικρό θέμα ....
αν το παιδάκι σας είναι καλόβολο΄τολμήστε το !!!! παντα υπάρχει η πρωτη φορά

RENATA :
το national g store τέλειο..εκεί θα πάω για καφέ και φαγητό..να μείνω μερικες μέρες:xmas_mrgreen:
renata δεν υπάρχει !!! το μαγαζί σου λέω πραγματικός θυσαυρός -πειρασμός
δεν υπάρχει περίπτωση να μην ψωνίσεις και να μην κάτσεις εκει μεσα με τις ώρες
εμεις που πιεζόμασταν με τον χρόνο και κάτσαμε κανα 2ωρο ψάχνωντας και διαβάζοντας ...οταν πας πάρε υπνόσακκο θα σου χρειαστεί

VARSA : ετομαστείτε για οικονομικές κρεπάλες !!!
εκπτώσεις θα βρείτε σίγουρα ... τι θα εχει μείνει απο πράγματα δεν ξέρω ???
τα πράγματα ειναι πολύ απλά..
θα στο πω με παράδειγμα : μια μερα πρίν στην Αθήνα μποτάκι καινούργιο σχέδιο με σημα το δεντράκι 255 ευρώ .... μια μερα μετα στο Λονδίνο στο δεντράκι store στην Regent street το ίδιο 110 λίρες !!( να πω οτι ειχε 110 λίρες γιατι ειναι νεο μοντέλο και δεν έχει εκπτωση !!!!)
άντε περαστικά μας ...............και εις άλλα με υγεία
 
Last edited by a moderator:

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Mπράβο Χρήστο για τις ωραίες σου περιγραφές και τις φωτογραφίες σου. Μου ξύπνησαν αναμνήσεις και μου άνοιξαν την όρεξη για μια επάνοδο στο αγαπημένο Λονδίνο. Ήθελα να διαβάσω περισσότερα για το shopping σας και το φαγάκι σας, αλλά OK. Μια ένσταση: Το aquarium ενδείκνυται για τα παιδάκια (αλλά και για εμάς). Δεν είναι καθόλου πάτος. Δεν πειράζει όμως. Θα υπάρξει και next time...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
καταρχήν να ευχηθώ χρόνια πολλά και ευχαριστώ τον καθένα προσωπικά για της προσωπικές ευχές και να ευχηθώ τα καλύτερα !!!




pandora :
εννοείται πως δεν χώραγαν οι βαλίτσες τα ρούχα .ευτυχώς η British στο θέμα όπως έγραψα ηταν πολύ ανεχτική και δεν ειχαμε θεμα με τις χειραποσκευές-μπαούλα ....
απολογισμός : 3 big size delsey ,3 βαλίτσες χειραποσκευές και κάτι ψηλά στο χέρι ...
:xmas_eek::xmas_eek: Τώρα αν πω ότι δεν ζήλεψα το καταναλωτικό όργιο, θα είναι ψέμα :xmas_mrgreen:

Με γειά και με χαρά Χρήστο, πάντα τέτοια !:clap:
 

londonmaniac

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα, Γκαλαπάγκος
Άντε να 'ρθει κι η δική μου η σειρά
να σ' ανταμώσω London άλλη μια φορά :xmas_smile:
 

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ενα ευχαριστώ και από μένα Χρήστο για την ιστορία σου. Πολλές αναμνήσεις. Thanks.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Χρήστο όλα ωραία, και του χρόνου!!!!

Το Princi πάντως κλασσική αξία!!Κανείς δεν μπορεί τελικά να πάει μόνο μια φορά!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
black mamba
Ήθελα να διαβάσω περισσότερα για το shopping σας και το φαγάκι σας, αλλά OK. Μια ένσταση: Το aquarium ενδείκνυται για τα παιδάκια (αλλά και για εμάς). Δεν είναι καθόλου πάτος. Δεν πειράζει όμως. Θα υπάρξει και next time...
το πρώτο δεν το καταλαβαίνω ...τι να γράψω περισσότερο για συγκεκριμένα μαγαζιά και τιμές δηλαδή ??
οσο αφορά το aquarium ...θεωρώ υπερβολή να μην εχω παει σε τόσα άλλα και να πάω πρώτα εκεί ! και πιστέυω οτι αν δεν το ειχανε δίπλα στο london eye θα έκοβε και τα μισα εισιτήρια .....

Pandora Ερση μου καλή.. kanaliotis και αγαπητη Σοφία ευχριστώ για τα καλά σας λόγια......

sapienza
Το Princi πάντως κλασσική αξία!!Κανείς δεν μπορεί τελικά να πάει μόνο μια φορά!!
σοφία απλά άπαιχτο για την ποιότητα του το service του και για τις τιμές του !!!
απλό και υπέροχο
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
ωραίες φωτογραφίες Χρήστο και χρήσιμες πληροφορίες...εσυ και μερικοι άλλοι εδώ μέσα θα με πεισετε να πάω και στο Λονδινο που το χω χαμηλά στις προτεραιότητες μου:xmas_biggrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom