Mουντομπάσκετ 2010

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Φιλε Τraveller ευχαριστώ που ανησυχούσες για την υγεία μου, αλλά κάνεις λάθος αν νομίζεις ότι υποστηρίζω τη σελεσάο και στο χαντμπολ.
Ο τελευταίος πραγματικά μεγάλος μπασκετμπολιστας που έβγαλε η Βραζιλία ήταν ο Οσκαρ Σμιντ, εν αντιθέσει με την Αργεντινή που τα τελευταία χρόνια έχει αναδείξει σπουδαίους παίκτες.
Να σε χαρώ όμως μη μιλάς για σφαλιαρες στο ποδόσφαιρο.

Υorgo δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο υποτίμηση στη Σερβία. Νομίζω ότι από έναν γνώστη του μπάσκετ άξιζε μεγαλύτερου σεβασμού η δευταραθλήτρια ευρώπης με προπονητή ένα εκ των κορυφαίων του κόσμου.
Γεια σου ρε τρελο Μιλος:clap::clap::clap:

Αφεντικό μήπως πρέπει να κερδισω κανένα ποτό παραπάνω στο παρτι, καθώς ήμουν ο μόνος εδώ μεσά που έβλεπα νίκη των Σέρβων.

Περαστικά στους φίλους των Ισπανών. Αντε γεια Αντε γεια!!!!

Σειρά έχουν οι Τούρκοι αν και λόγω έδρας θα είναι δύσκολα τα πράγματα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε ένα ματς διαφήμιση του αθλήματος, το καλύτερο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα μέχρι στιγμής, οι Ισπανοί εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων, τα περίμεναν όλα από το ναβάρο, ενώ στην άμυνα τα έκαναν θάλασσα. Οι Σέρβοι πήραν με την αξία τους ένα ματς που θα το θυμούνται για πολύ καιρό. Αυτο το τρίποντο του Τεόντοσιτς στο τέλος, από τα 8,5 μέτρα, και ενώ το ματς είναι ισοπαλία και στα 4'', και ΕΝΩ ο ίδιος έχει 1/7 τρίποντα ως εκείνη τη στιγμή, είναι το μεγαλύτερο σουτ της διοργάνωσης μέχρι στιγμής.

Με παρόμοιο παιχνίδι στους 4, όποιος και αν είναι ο αντίπαλος (σλοβενία ή τουρκία), οι Σέρβοι πάνε τελικό.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Οι Σερβοι ήταν κατά πολύ καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι και τη διαφορά την έχασαν από έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης στην άμυνα, που έφαγαν εύκολα καλάθια και το γεγονός ότι οι Ισπανοί είναι περισσότερο ψημένοι σε τέτοιου είδους παιχνίδια.
Στο τέλος όμως το ΟΛΑ τα λεφτά τρίποντο του Μιλος απλά αποκατέστησε την τάξη και δικαίωσε το σούπερ κοουτσαρισμα του Ιβκοβιτς που κέρδισε μια σπουδαία ομάδα με καλύτερες μονάδες.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οι Σερβοι ήταν κατά πολύ καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι και τη διαφορά την έχασαν από έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης στην άμυνα, που έφαγαν εύκολα καλάθια και το γεγονός ότι οι Ισπανοί είναι περισσότερο ψημένοι σε τέτοιου είδους παιχνίδια.
Στο τέλος όμως το ΟΛΑ τα λεφτά τρίποντο του Μιλος απλά αποκατέστησε την τάξη και δικαίωσε το σούπερ κοουτσαρισμα του Ιβκοβιτς που κέρδισε μια σπουδαία ομάδα με καλύτερες μονάδες.
Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.
 

exsta

Member
Μηνύματα
62
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη για 1 μήνα
Υorgo δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο υποτίμηση στη Σερβία. Νομίζω ότι από έναν γνώστη του μπάσκετ άξιζε μεγαλύτερου σεβασμού η δευταραθλήτρια ευρώπης με προπονητή ένα εκ των κορυφαίων του κόσμου.
quote]

ετοιμαζόμουν να πω το ίδιο. Με δεδομένο το μπάσκετ που φαίνεται να ξέρει ο Γιώργος (από τα υπόλοιπα γραφόμενά του), συμπεραίνω ότι μάλλον απλά τρέφει μια αγνή και αυθεντική αντιπάθεια για τους ορθόδοξους αδερφούς μας, χε χε!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φίλε dik-7, η "υποτίμηση" στη Σερβία είναι μια απλή εκτίμηση πως το υλικό της είναι πολύ μέτριο, ειδικά αν το συγκρίνει κανείς με τις Σερβίες του παρελθόντος. Σαν μονάδες η Ισπανία είναι κλάσεις ανώτερη, δεν υπάρχει αμφιβολία, το δείχνει και η ατομική πορεία των παικτών της.

Όλο αυτό φυσικά δείχνει πόσο μεγάλος προπονητής είναι ο Ίβκοβιτς που απέναντι σε μια Ισπανία σε νοκ άουτ ματς πήρε 15 πόντους από έναν... Σαβάνοβιτς κι άλλους 14 από τον Μπιέλιτσα ή 17 από τον Βελίτσκοβιτς, την ώρα που η Ισπανία είχε 3 από τον Ρούμπιο (με 3 λάθη και άθλια άμυνα πάνω στον Τεόντοσιτς γιατί έπαιξε 26 λεπτά; Όσο τον έπαιζε ο Γιουγ ήταν πολύ καλύτερος στην άμυνα), 2 από τον Ρέγες, 0 από τον ΝΒΑερ Λόπεθ κλπ.

Οι Σέρβοι κέρδισαν επειδή η άμυνα των Ισπανών ήταν ανύπαρκτη. Ο Τεόντοσιτς έβγαζε ασίστ όποτε γούσταρε και οι Σέρβοι σούταραν με 50% από τα τρίποντα (σούταραν 30!) όχι επειδή... τους άνοιξε, αλλά επειδή ήταν ξεμαρκάριστοι, με σωστές αποστάσεις κι έχουν παιδιά που ξέρουν να σουτάρουν (επιμένω πως ο Κέσελι είναι η επιτομή του σωστού σουτ). Στην άμυνα ούτε αυτοί πήγαν καλά, αλλά όπως είπε κι ο Δευκαλίωνας οι Ισπανοί ίδρωναν για να σκοράρουν βάζοντας πολύ δύσκολα καλάθια, από αυτά που ξέρεις ότι θα βάλει και ο Ναβάρρο και ο Ρούντι ακόμη και με 3 παίκτες πάνω τους γιατί είναι παιχταράδες. Η οργάνωση του παιχνιδιού των Ισπανών τραγική, ειδικά από τον Ρούμπιο στον οποίο τόσο επιμένουν όλοι, παρότι είχε σε πολλές φάσεις απέναντί του τον τεμπέλη αμυντικά Τεόντοσιτς...

Δυο λόγια και για τον Τεόντοσιτς γιατί με το τεράστιο καλάθι που έβαλε, είναι το πρόσωπο της ημέρας (αν και το κλειδί για μένα ήταν ο Κέσελι, 17π με... 6 μόλις σουτ κι αλάνθαστος): ΤΕΡΑΣΤΙΟ ταλέντο, πολλά καρύδια, αλλά και πολύ μικρός χαρακτήρας, όπως έχει δείξει τόσες φορές και το' κανε και σήμερα μετά το νικητήριο τρίποντο. Αν εκμεταλλευόταν το ταλέντο του θα μπορούσε να είναι και διαμετρήματος Πέτροβιτς, για τέτοια κλάση τον έχω. Δυστυχώς είναι ένα παιδί που καπνίζει 1,5 πακέτο τσιγάρα την ημέρα, ξενυχτάει σαν πορτιέρης, πίνει σαν άστεγος στη Νέα Υόρκη (απίστευτες ποσότητες μιλάμε) και τσακώνεται με όλους πριν, κατά τη διάρκεια και μετά την προπόνηση.

Θα μπορούσε να αφήσει εποχή, αλλά νομίζω πως είναι πλέον αργά, θα πρέπει να αλλάξουν πολλά στη ζωή του και δεν το βλέπω. Ίσως ο μέγας δάσκαλος Ίβκοβιτς ή αν βρεθεί στο δρόμο τους ένας Ομπράντοβιτς να μπορούσαν να του βάλουν μυαλό, αλλά είναι στο πολύ ίσως. Ακόμη κι έτσι είναι από τους παίκτες που κάνουν τη διαφορά. Σε αυτόν οφείλεται το εξαιρετικό ξεκίνημα της Σερβίας, από δικά του πολύ επιπόλαια και συνεχόμενα λάθη έχασαν διαφορά 8 πόντων σε... 1,5 λεπτό οι Σέρβοι κι αυτός έβαλε το ΜΕΓΑΛΟ σουτ στο τέλος. Όλα τα φώτα πάνω του, αλλά επιμένω πως οι αρχιτέκτονες λέγονται Ίβκοβιτς και Κέσελι.

Δεν καταλαβαίνω με τι κριτήρια σφυρίζουν οι διαιτητές. Δεν αδίκησαν κανέναν, αλλά σε κάποια φάση έδωσαν 4 συνεχόμενα επιθετικά φάουλ (σε 35''!), κάπου δίνουν αντιαθλητικό για το τίποτε, αλλού αφήνουν καρατιές. Ειδικά όταν υπάρχει μίξη Ευρωπαίων και μη Ευρωπαίνω διαιτητών, γίνεται το έλα να δεις. Υπάρχει πρόβλημα διότι αλλιώς σφυρίζουν οι μεν κι αλλιώς οι δε στο ίδιο παιχνίδι και το' χουμε δει σε όλο το τουρνουά. Μια λύση θα ήταν να τους βάζουν ανά τριάδες ανά ήπειρο, δηλαδή ένα διαιτητικό τρίο από Π.Ρίκο και ΗΠΑ, άλλο από Ευρώπη και ούτω καθεξής. Έτσι όπως είναι τώρα μας σπάνε τα νεύρα χωρίς λόγο και μάλλον σπάνε και τα δικά τους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
συμπεραίνω ότι μάλλον απλά τρέφει μια αγνή και αυθεντική αντιπάθεια για τους ορθόδοξους αδερφούς μας

Όχι βρε, καμία σχέση. Ίσα-ίσα, θεωρώ πως στην Ελλάδα έχουμε κι ένα κόμπλεξ απέναντι στους Σέρβους (απ' τις πολλές σφαλιάρες θα είναι) και πολλούς -τύπου Μπάγεβιτς, Πάσπαλι, κλπ- τους αδικούμε συνεχώς. Απλά δε μου γεμίζει το μάτι η συγκεκριμένη Σερβία, παρ' τους έναν-έναν με τους Ισπανούς και θα δεις πως είναι κατώτεροι σχεδόν σε όλες τις θέσεις και οπωσδήποτε στον πάγκο. Για τους παίκτες του πάγκου μιλάω, όχι για τον προπονητή, τον οποίο εκτιμώ και ως άνθρωπο (δεν τον ξέρω, δεν έχω φίλους που να τον είχαν προπονητή, εκτίμηση εκ του μακρόθεν είναι).Ορίστε, για να δεις πως τους συμπαθώ, δες πόσα έγραψα για τον Κέσελι: λαβράκι με τα όλα του.
Αν και για να πω την αλήθεια, την καρδιά μου την έχουν κλέψει ο Ουέρτας (τι παικταράς, τι ψυχή, τι μυαλό, τι εγκεφαλική και σωματική ταχύτητα ) και ο έρωτάς μου ο Ούκιτς.Ειδικά ο τελευταίος είναι χάρμα οφθαλμών, δε βλέπεις κάθε μέρα λευκό παίκτη με βάδημα γαζέλας, άλμα στο Θεό, αξιοπρεπέστατο σουτ, εκπληκτική crossover, καλή reverse, αριστερό λέι απ με τέτοια φυσικότητα, τρίπλα και με τα δύο, το καλύτερο hesitation step στην Ευρώπηκαι δολοφονική επιτάχυνση. Έχει ακόμη πρόβλημα στην πάσα, θέλει βελτίωση το μακρινό σουτ, αλλά επιτέλους φαίνεται πως ωρίμασε και σταμάτησε την κατάχρηση τρίπλας που τον χαντάκωσε στα μάτια των σκάουτερς του ΝΒΑ και ως πασέρ έχει βελτιωθεί πολύ.
Επίσης θέλω να παντρευτώ τον Westbrook (θα ήθελα να δω τις εργονομικές του μετρήσεις...), μεγάλο λαβράκι και με τεράστια δυναμική ο Άμπερκρόμπι της ΝΖ (αυτός πηδάει πιο πολύ κι από τον Μπόκολη)και νομίζω πως η FIBA θα πρέπει να απαγορεύσει το μπάσκετ στον Πογκρασόφ και τον Μπίκοφ. Το να βλέπεις ψηλούς-αγγούρια είναι συνηθισμένο, αλλά και βασικά γκαρντ μόγγολα, ε όχι, αυτό πάει πολύ...Αν δεν είναι ανιψιοί του Πούτιν, τότε στέρεψε πάρα πολύ το ρώσικο μπάσκετ, Σαχάρα έγινε.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Υorgo είναι δεδομένο ότι ασχολείσαι και κατέχεις το άθλημα πολύ καλύτερα από μένα, αλλα επαναλαμβάνω ότι με ξένισε το γεγονός ότι για μια ομάδα που είναι δευτεραθλητρια Ευρώπης, κέρδισε στην προηγούμενη φάσή την σπουδαία, όπως είδαμε χθες Αργεντινή και πήρε την πρωτιά και έχει κάνει σούπερ πρώτο ημίχρονο, να γράφεις κατά τη διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου ότι θα χάσει παιχνίδι με δέκα και βάλε.
Για τον Τεοντοσιτς θα συμφωνήσω ότι αδικεί τον ευατό του, αλλά πρέπει να παραδεχθούμε ότι πρέπει να έχεις μεγάλη τρέλα και πολλά κιλά guts για να κάνεις τέτοια σουτ.

Σερβία-Τουρκία τι βλέπεις;

Υ.Γ. Τι έγινε ρε παιδιά οι τιμωρίες για το μποξ στο φιλικό μόνο την έρημη Ελλάδα επηρέασαν. Γιατί όχι τους Σέρβους που πήγαν τετράδα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για τον Τεοντοσιτς θα συμφωνήσω ότι αδικεί τον ευατό του, αλλά πρέπει να παραδεχθούμε ότι πρέπει να έχεις μεγάλη τρέλα και πολλά κιλά guts για να κάνεις τέτοια σουτ.

Καμία αμφισβήτηση, το είπα κι εγώ: μεγάλα καρύδια.

Σερβία-Τουρκία τι βλέπεις;
Ε, άμα το πω θα μου πείτε ότι είμαι προκατειλημμένος... νίκη της Τουρκίας με τουλάχιστον 20 πόντους. ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ.

Δύσκολο ματς, η Σερβία δε με έχει πείσει ούτε ως άμυνα (φάγανε 82 απ' τη Γερμανία κι απέναντι στην Κροατία ήταν παιδική χαρά, ακόμη και σήμερα φάγανε 89, απέναντι σε μια Ισπανία που δεν μπορούσε να τρέξει) αλλά έχει τα κορμιά να τα βάλει με τους ευκίνητους και δυνατούς Τούρκους ψηλούς.

Μου αρέσει πολύ ο Τάνιεβιτς ως προπονητής, μεγάλη γάτα και όταν πρωτοέλεγε ότι θα βάλει τον Μποντιρόγκα ως ξένο στα 17 του (!) να παίξει πόιντ γκαρντ στα 2.04 σε εποχές που θεωρούσαμε ψηλό άσο όποιον είχε μπόι 1.95, μερικοί γελούσαν, ήταν πολύ μπροστά από τότε. Έχει μια εμμονή με τις ψηλές πεντάδες και του πάει πολύ αυτή η Τουρκία, που είναι ψηλή, σφιχτή και φοβερά πειθαρχημένη.

Το όλο κλειδί θα είναι η περιφερειακή άμυνα των Τούρκων, που δεν έχουν τίποτε φοβερά γκαρντ, αλλά είναι σκυλιά στην άμυνα και μεγάλα τσογλάνια (με την καλή έννοια). Θα εναλλάσσονται πάνω στον Τεόντοσιτς και το πιθανότερο είναι να τον παίξουν όβερ πλέι ώστε να εκμεταλλευτούν το... κάπνισμά του (και σήμερα τον έπαιξε ο Γιουγ σε 3 φάσεις όβερ πλέι κι άλλες δυο ο Ρούμπιο και...βαρέθηκε να πάει να πάρει τη μπάλα). Δίνω προβάδισμα στην Τουρκία, λογικά θα πάρει και τα σφυριγματάκια της, θα φθαρεί ο Κρστις κι άντε να τα βγάλει πέρα ο αχ Κόστα-Κόστα Πέροβιτς με την τουρκική φροντ λάιν, αλλά κάτι θα σκαρφιστεί ο γέρο-Ίβκοβιτς. Νομίζω πως οι Τούρκοι ξεκινούν ως ελαφρύ φαβορί... αν αποκλείσουν τους Σλοβένους, που εγώ θεωρώ πολύ επικίνδυνους. Οι Σέρβοι θα παίξουν ζώνη... αγνότητας, ζώνη κι άγιος ο Θεός, κι αυτό πρέπει να κάνουν δηλαδή, δε βγαίνει αλλιώς, άμα σε πάρουν στο isolation ο Χέντο κι ο Ιλιασόβα, την έκατσες.

Για τους Σέρβους, καλύτερος αντίπαλος -καθαρά αγωνιστικά- είναι οι Σλοβένοι, θα τους είναι πολύ πιο εύκολο να τους κερδίσουν απ' ό,τι τους Τούρκους, λόγω στιλ.

Δυο λόγια για τον Βαρεζάο, που ανέφερε ο Traveller: όταν έπαιζε στη Μπαρτσελόνα ήταν ένα πολύ καλό τεσσαράκι για την Ευρωλίγκα, αλλά τίποτε το φοβερό, ένας χαριτωμένος Τσαρτσαρής ας πούμε. Τον είδα φέτος σε πολλά ματς στο ΝΒΑ, με το ΛεΜπρον παίζει, κι ήταν από τους παίκτες κλειδιά. Πολύ σκληρός, γρήγορα πόδια, φοβερή έφεση στο επιθετικό ριμπάουντ, καλή πάσα (τη μισή του αίσθηση της πάσας να είχε ο Σοφοκλής θα ήμασταν στον τελικό), εκπληκτικά γρήγορα πλάγια βήματα, διαβάζει σίγουρα πριν από κάθε ματς τον προσωπικό του αντίπαλο, πολύ πονηρός και καθαρά team player, δεν τον νοιάζει κι αν δεν πάρει έστω ένα σουτ. Είναι από τους παίκτες που ποτέ δε θα γίνει σούπερ σταρ (δεν έχει...κληρονομικό χάρισμα στο σκορ, ας πούμε, δεν έχει καλό σουτάκι, δεν, δεν, δεν) αλλά είναι το όνειρο κάθε σούπερ σταρ: πολλή βρώμικη δουλειά, που σε απελευθερώνει κι ας μην του φαίνεται η προσφορά του. Φαίνεται στο ΝΒΑ, που έχουν ένα καταπληκτικό στατιστικό,που εμείς δεν έχουμε: πόσ

Άσχετο: Τέτοια περίπτωση είναι ο Σάτο που πήρε ο Παναθηναϊκός φέτος, για μένα η μεταγραφή της χρονιάς, το παλικάρι ανεβάζει την ομάδα ένα επίπεδο ριμπαουντικά και αμυντικά, σε μια θέση που έχει πολύ πρόβλημα ο ΠΑΟ από την εποχή που έχασε τον -άλλου στιλ- Σισκάουσκας. Ο Περπέρογλου είναι πολύ στα κάτω του, έχει και νευράκια, περνάει και προσωπικά προβλήματα,από αυτά που δεν ευχόμαστε σε κανέναν άνθρωπο. Θα μου πεις κι ο Ζήσης κάποτε έχασε τον αδερφό του κι έβαλε 22 πόντους, αλλά δεν είναι όλοι χαλύβδινοι και με αρνητική αρτηριακή πίεση. Μάλλον δε θα έπρεπε να είναι στην εθνική ο Περπέρογλου, έδειξε πως είναι πολύ ευαίσθητος και δεν τα σηκώνει τα δύσκολα. Με το Σάτο μπροστά του, δεν τον βλέπω να παίζει και πολύ φέτος... Όχι ότι θα τα δω τα ματς, νομίζω δεν πιάνουν ΕΡΤ στη Γουινέα...
 

Donnie darko

Banned
Μηνύματα
39
Likes
13
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στη Σερβία που πέταξε έξω την πιο αχώνευτη,κωμική,τραγελαφική ομάδα όλων των εποχών.Επιτέλους να τελειώνουμε με τους θεατρινους του μπάσκετ.....Αποδείχθηκε οτι η φούσκα της Ισπανίας στηρίζοταν σε ένα παίχτη,τον Γκασόλ που η απουσία του ήταν καταλυτική.Οι αιώνιοι λούζερς που με τη σκανδαλώδη διαιτησία μας πρήξανε τα συκώτια τόσα χρόνια.Άντε στον αγύριστο ανύπαρκτοι.....Βαθιά υπόκλιση στην τεράστια Αργεντινή με 3,5 παίχτες,μας κάνει να θέλουμε να χορεύουμε στον ρυθμό τους,να πεταγόμαστε απο τη θέση μας κ να πανηγυρίζουμε μαζί τους.....Α, ρε εγκληματία Πιτσίλκα με έκανες να ντραπώ που είμαι Έλληνας κ να υπογράψεις την μεγαλύτερη αθλητική αδικία όλω των εποχών
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Κρίμα δε μπορούσα να δω τον αγώνα. Χάρηκα βέβαια άπειρα. Βρήκα και τον τρόπο να χάνουν οι Ισπανοί. Θα τους παίζω στο στοίχημα(τρία ματς έχασαν, σε αυτά τα τρία τους είχα ποντάρει). Απ' ότι κατάλαβα σήμερα φάνηκε η απουσία του καλντερόν; Εγώ πάντως θα παραμείνω πιστός στους Τούρκους.
Για να δούμε και τι θα γίνει αύριο στο Λιθουανία - Αργεντινή.
 

exsta

Member
Μηνύματα
62
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη για 1 μήνα
θυμάμαι τον διάβολο Ουέρτας από όταν έπαιζε στην Μπανταλόνα με τη μαλλούρα να ανεμίζει, αλλά τώρα είναι πολύ καλύτερος και έχει βάλει και όγκο χωρίς να πάψει να είναι σφαίρα. Τί να πω για τα 2 καλάθια που έβαλε, το τρίποντο και φάουλ και ένα ανάποδο λέι απ-ποίημα. Καλά τα εργομετρικά του ο Γουέστμπρουκ πρέπει να τα κάνει στα εργαστήρια της ΝΑΣΑ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.763
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom