Mangiare αλά ιταλικά στην Ελλάδα

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Να πούμε κι ένα μειονέκτημα...Παρά την τεράστια επιγραφή "Παρακαλώ Ησυχία", υπάρχουν φορές που συχνάζουν παρέες που κάνουν πολύ φασαρία ρε παιδί μου...Απαπα...
Δηλαδή να μην κάνουμε εκεί την επόμενη συνάντηση Ιταλόφιλων, ε ? Η τουλάχιστον, αν είναι, να φροντίσουμε να πούμε σε κάποιον να μη φέρει μαζί και το φίλο του... :haha::haha::haha:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το καλό είναι οτι συχνάζουν και ανεξάρτητοι γνώστες οι οποίοι μπορούν να σας βοηθήσουν να διαλέξετε το καλό carpaccio...
Traveller θα σου στείλω πμ τη διεύθυνση, πιστεύω να μην δυσκολευτείς να το βρείς...

Άμα δυσκολευτεί να ρωτήσει τη Δορωθέα, που ξέρει από κείνα τα μέρη.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ναι παιδια οτι θελετε μου λετε. Εκεινα τα μερη τα ξερω καλα, και δεν χανομαι ποτε!

Ωστοσο, οσον αφορα το συγκεκριμενο μαγαζι, δεν χρειαζεται ναχετε χαρτη μαζι σας. Τα γελια και οι αγριοφωναρες των θαμωνων φτανουν μεχρι τη θαλασσα. Ακολουθηστε τες και φτασατε!!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
χαιρόμαστε που περάσατε καλά χθες παιδιά!
 

dimogrec

Member
Μηνύματα
39
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Σεουλ - Κορεα
Πολυ καλό ιταλικό φαγητό έφαγα στο " Trattoria " στη Ν. Ερθυραία, οδός Αναξαγόρα. Πάρα πολύ καλές pizze , σαν να ήμουν στη Νάπολη. Ναπολετάνος ο ιδιοκτήτης έχει κάνει καλή δουλειά εδώ... Τα πρώτα του κ τα antipasti (ορεκτικα) είναι πολυ καλα, περιποιημενα κ με φρασκα υλικα. Τσουχτερές τιμές αν πλακωθείς στα ορεκτικα κ στα πρωτα όπως κάθε ξενο πράγμα στη χώρα μας, αλλά αν πας για 1 πίτσα τη βγάζεις σε νορμαλ επίπεδα (μερες που είναι). Τελειο το παγωτό δικής του βεβαια παραγωγής.
Έχω ακούσει επίσης θετικά λόγια για το "Peccati di gola" στην οδό Κυπρου στη Γλυφάδα.Δεν εχω πάει, μου εχουν πει για καλό φαγητό κ καλές τιμές
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Ιταλικό υψηλού επιπέδου θα φάτε στο Χαλάνδρι, στο αγαπημένο Sotto Voce. Τιμήστε το άφοβα, ακούστε τον Giorgio και δε θα χάσετε...
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ιταλίας
Είμαι κι εγώ φαν της ιταλικής κουζίνας και προτείνω το πολυαγαπημένο μου Tony Bonano στην Καστέλλα!Το καλοκαίρι τραπεζάκια έξω με θέα το Μικρολίμανο και το χειμώνα πολύ ατμοσφαιρικό, σε μικρό αλλά πολύ πολύ ζεστό χώρο! Απαραίτητη κράτηση! Δοκιμάστε το....
 

anja

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
διάστημα..!
επαναφέρω το θέμα γιατι ανακαλυψα ένα εκπληκτικό ιταλικό στην βουλιαγμένη!λεγεται ' lo stuzzichino ' .ακριβουτσικο αλλα πραγματικα αυθεντικο ιταλικο φαγητο!pizza vegetariana οπως στην Ιταλία με μελιτζανα!!!
 
Last edited by a moderator:

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των Άλπεων
Και από μένα, Nanninella στην Αγ. Παρασκευή για φοβερές μακαρονάδες με θαλασσινά και μπαμπάδες με ρούμι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.283
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom