ΗΠΑ Manhattan - Σαν πρώτη φορά

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
πραγματι τρομερη περιγραφη!:clap:
Δευκαλιων δεν ξερω αν το ρωταω στο σωστο τοπικ αλλα η ΝΥ απο επικινδυνοτητα τι λεει?Ενδυκνειται για βολτες τα βραδυα ή θα μας φάνε?Τοσα κ τοσα ακουμε για συμμοριες κτλ!
Για πες,για πες.... μπας και ξεκολλησει το μυαλο μου απο την Ασια!!
Να δουμε κ κατι απο συγχρονο πολιτισμό ρε παιδακι μου!;)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Η Νέα Υόρκη έχει αλλάξει πάρα πολύ τα τελευταία 10-15 χρόνια. Ξεκίνησε μια επιχείρηση - σκούπα επί εποχής Τζουλιάνι που απομάκρυνε τα κακόφημα στέκια από το κέντρο. Πλέον στο κέντρο του Manhattan ούτε λόγος για ανασφάλεια. Υπάρχει αυστηρή αστυνόμευση και ομολογώ ότι την τελευταία φορά που πήγα ήμουν πιο "χύμα" απ' ότι σε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή πρωτεύουσα έχω πάει. :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για πες,για πες.... μπας και ξεκολλησει το μυαλο μου απο την Ασια!!
Να δουμε κ κατι απο συγχρονο πολιτισμό ρε παιδακι μου!;)

awww.skyscrapercity.com_images_smilies_eek5.gif
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_eek5.gif
Τι ειναι αυτα που διαβαζουν τα ματακια μου Doug?Ειπαμε πολυ ωραια τα λεει ο Δακηs...περιμενουμε με αγωνια τη συνεχεια...αλλα μην ξεπερναμε τα ορια :haha:.
Μηπωs σε μπερδεψα εγω με το σνορκελιν στο Μανχαταν?
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_lol.gif
 

AcidRain

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σε 3 μέρες πηγαίνω Νέα Υόρκη για 2 εβδομάδες. Έχω λατρέψει αυτή την πόλη χωρίς να έχω βρεθεί ξανά εκεί. Κύριως μέσα από τις ταινίες και από τις κουβέντες δικών μου ανθρώπων που μένουν μόνιμα εκεί.
Ή ακόμα και από αντίδραση προς εκείνους που κατηγορούν τον αμερικανικό λαό
(και δεν μένουν στους πολιτικούς) για ότι συμβαίνει σήμερα στον κόσμο! Το άρθρο του φίλου με έκανε να ανυπομονώ ακόμα περισσότερο την περιπλάνησή μου στην ομορφότερη ,για πολλούς, πόλη στον κόσμο. Φίλε μου και δικό μου όνειρο είναι να περπατήσω τη Brooklyn Bridge (όπως και τη Golden Gate Bridge αν μπορέσω να πάω κάποτε SF)... ελπίζω να γυρίσω και εγώ με τις ίδιες όμορφες αναμνήσεις. Καλές γιορτές σε όλους.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες στο TravelStories και καλό ταξίδι. Τα Χριστούγεννα στη Νέα Υόρκη θα είναι μια εκπληκτική εμπειρία. Κράτα όσο περισσότερες αναμνήσεις μπορείς, περπάτα τη γέφυρα του Brooklyn με τον τρόπο που περιέγραψα, και έλα πίσω να μας διηγηθείς τις εμπειρίες σου. :xmas_smile:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Δάκη υπάρχει καλή σήμανση μέσα στο πάρκο? Μπορεί να χαθείς? Υπάρχουν χάρτες?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μαίρη σήμανση έχει, χάρτες υπάρχουν, αλλά χάνεσαι για πλάκα. :bounce:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.383
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
χαχα φοβεροs ο mr.Arroyo!!Μπραβο του!

Ωραια η βολτα στο Central park , εντυπωσιακεs οι υπερυθρεs φωτο!
Συνεχιζεται η βολτα στο παρκο?
 

thch81

Member
Μηνύματα
92
Likes
70
Η αγαπημένη μου πόλη των ΗΠΑ και το πρώτο μου ταξίδι στο εξωτερικό μόνος μου με φίλους, χωρίς γονείς!
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Καλά που το ξέθαψες αυτό thch81. Τι έγινε def ξεχαστήκαμε? Έχουμε πουντιάσει να σε περιμένουμε στο central park. Άντε άσε την gallery θα την κατσιάσεις και γράφε!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχεις δίκιο Μαίρη :)

Υπόσχομαι να το συνεχίσω μόλις επιστρέψει και ο Traveller από ΝΥ, οπότε και θα υπάρχει συντονισμένη αμερικάνικη επίθεση στο forum :LOL:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.768
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom