ΗΠΑ Miami Beach, Florida

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
τωρα ειδα τελικα τις απαντησεις σας γιατι φυγαμε αμεσα αλλα a.w.περασαμε παρα πολυ ωραια,πηγαμε ημερησια key west και ηταν καταπληκτικα μετα απο μια μικρη βολτα στην κεντρικη duval που η ζεστη ηταν αποπνηκτικη,επιβιβαστηκαμε σε καταμαραν και καναμε μια πολυ ωραια βολτα στα καταγαλανα νερα και snorkeling στον εντυπωσιακο υφαλο

Καλώς ήλθες Εφη από το Αμέρικα. Πες μας τι σου άρεσε και τι όχι!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Χαιρομαι που δεν ειδες τις απαντησεις που πιθανον να σε αποθαρρυναν και πηγες στα keys! Απο τα λιγα που μας ειπες καταλαβα οτι ηταν ωραιο ταξιδι , αλλα περιμενουμε ξεχωριστη ιστορια με λεπτομερειες συντομα :clap:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
σουδιανε ευχαριστω για το welcome!
renata εσυ απο πρωτο χερι ακουσες εστω και δυο πραγματακια πριν και απο τους φιλους μας!
go2 εχεις δικιο επηρεαζομαι πλεον απο το φορουμ εντονα και το key west ηταν τελικα απο τις πολυ ωραιες στιγμες του ταξιδιου.ευχαριστω οποιους μου απαντησαν αλλα παιζει και το προσωπικο γουστο του καθ'ενος!

με τις ιστοριες ξερετε,δεν ειμαι και πολυ καλη εστω στο γραπτο(γιατι στο προφορικο δεν βαζω γλωσσα μεσα)αρα οι κριτικοι τουλαχιστο μπορουν να εχουν μια ιστορια live.renata ακους?αρ.τηλ.εχεις:)
 

vagis8

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΔΥΤΙΚΗ ΑΚΤΗ ΗΠΑ
Σε μια βδομάδα αναχωρω για μιαμι. εκτός από τα πολύ κατατοπιστικά που διάβασα σε αυτό το φόρουμ (everglades, key west , aquarium , ) υπάρχει κάτι που πρέπει να το δω οπωσδήποτε εκεί? Μάλλον θα πάω και και στο Κennedy ΝΑΣΑ! Με ενδιαφέρει επίσης εάν υπάρχει κάποιο outlet τύπου woodbery της Νέας Υόρκης
 

harmim

Member
Μηνύματα
56
Likes
9
Ούτε εγώ μπορώ να σε βοηθήσω συγκεκριμένα με τα χρήματα, τα έξοδά σου εκεί. Αλλά το σίγουρο είναι οτι όσο πιο νωρίς κλείσεις εισητήρια, τόσο πιο φτηνά θα τα πάρεις και αν μπορείς πάρτα με πιστωτική απο Αμερικανικο site!
Ξερεις καποιο να προτεινεις?
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ειπαμε.... παει και λεωφορειο.μολις φτασεις στο αεροδρομειο σηκωσε ενα απο τα τηλεφωνα για info και ρωτα ποιο λεωφορειο να παρεις.αλλαζεις 2 απ οτι θυμαμαι.μολις μπεις, πες στον οδηγο που θες να πας,ειναι πολυ εξυπηρετικοι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ειπαμε.... παει και λεωφορειο.μολις φτασεις στο αεροδρομειο σηκωσε ενα απο τα τηλεφωνα για info και ρωτα ποιο λεωφορειο να παρεις.αλλαζεις 2 απ οτι θυμαμαι.μολις μπεις, πες στον οδηγο που θες να πας,ειναι πολυ εξυπηρετικοι.
συγνώμη κιόλας, αλλά αξίζει αυτή η ταλαιπωρία μετά από υπεραντλαντικό για 30 δολ που κάνει το ταξί? στο κάτω κάτω αν κάποιος έχει τόσο περιορισμένο μπάτζετ δεν μένει South Beach αλλά σε μοτέλ με το 1/5 όσων θέλει αλλού.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
δε κρινω στο post μου αν αξιζει η οχι.ο ανθρωπος ρωτησε και εγω απαντησα.και η πτηση ειναι απο n.y. οχι υπεραντλαντικη.
ομως αν σκεφτεσαι παντα "αξιζει για 30 τη μια,για 20 την αλλη για 50 την αλλη....''τελικα μαζευονται πολλα.προτιμω να παρω λεωφρειο κτλ και να πηγαινω συχνα ταξιδια.ισως μεγαλωνοντας ν αλλαξω σκεπτικο.προς το παρων το απολαμβανω.συν το οτι στο συγγεκριμενο λεωφορειο γνωρισαμε μια παραια που ανταλλαξαμε σημαντικες πληροφορειες!!!
 

tzehos

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ, ΜΑΙΑΜΙ,ΟΡΛΑΝΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
αρχικά σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας. η ερώτηση μου δεν έχει να κάνει με το τί είναι καλύτερο να επιλέξει κανείς αλλά ήθελα να ξέρω τί μέσα μαζικής μεταφοράς διαθέτει.

Τώρα σε ότι αφορά στο οικονομικό κομμάτι σίγουρα το bus είναι πιο φθηνό αλλά αυτό εξαρτάται από το τί συνολικό εισόδημα διαθέτεις και που θες να το ξοδέψεις. Άλλος θα σκεφτεί ότι με 30$ θα πληρώσει πχ 2 ποτά, θα πληρώσει μία είσοδο σε ένα μουσείο κτλ. Άλλος τα 30$ μπορεί να του φαίνονται σαν 5$ γιατί διαθέτει οικονομική άνεση. Είναι όλα σχετικά. Αλλά δεν συμφωνώ με την άποψη "ας μη πάει south beach". Όλοι έχουν δικαίωμα να πηγαίνουν όπου θέλουν. Άλλος θα μείνει σε 5* ξενοδοχείο και άλλος σε hostel. Τί εγινε ξαφνικά; Το ίδιο καλά νομίζω θα περάσουν όλοι...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
αρχικά σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας. η ερώτηση μου δεν έχει να κάνει με το τί είναι καλύτερο να επιλέξει κανείς αλλά ήθελα να ξέρω τί μέσα μαζικής μεταφοράς διαθέτει.
εσύ μπορεί να ήθελες αυτό αλλά το φόρουμ είναι δημόσιο, την απάντηση τη διαβάζουν όλοι. ούτε και το θέμα είναι δημοσιοποίηση πμ. οφείλουν να πούν όσοι ξερουν και το έχουν κάνει, ότι με το λεωφορείο είναι μία ταλαιπωρία που δεν αξίζει τον κόπο γιατί γλυτώνεις ελάχιστα χρήματα συν ότι φορτώνεσαι τις βαλίτσες, συν ότι ανάλογα με το που είναι το ξενοδοχείο σου έχεις και ποδαρόδρομο που με βαλίτσες και ειδικά μετά από μακρινο ταξίδι δεν είναι ότι καλύτερο. αν δε ταξιδεύει > 1 άτομο, νομίζω δεν αξίζει καθόλου το λεωφορείο. το ταξί είναι βολικότατο και σχετικά οικονομικό. το South Beach δε, είναι από τις ακριβότερες περιοχές για τον τουρίστα με αρκετά κακό value/money. δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα να εξετάζει κανείς το ενδεχόμενο, οπως έκανες κι εσύ, να μείνει εκτός South Beach.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
δηλαδή ποιά πιστεύυετε οτι είναι η αμέσως καλύτερη περιοχή για έναν τουρίστα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom