Γερμανία Moνοημερη εκδρομη απο Κολωνια.

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Και οι δύο πόλεις είναι πανέμορφες και εντελώς διαφορετικές μεταξύ τους.
Για μονοήμερη χαλαρή εκδρομούλα εγώ θα επέλεγα τη Χαϊδελβέργη.

Το Αμστερνταμ θα το προτιμούσα για περισσότερες μέρες γιατί έχει "πιο πολύ ζουμί".

Πάντως, όποιο μέρος επιλέξεις από τα δύο, σίγουρα θα το ευχαριστηθείς.
Eγω απο τη αλλη μαλλον ψηνομαι περισσοτερο για Αμστερνταμ ,ωστε να παρω μια "πρωτη γευση "και να επανελθω δριμυτερη σε αλλο ταξιδι.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Θα συμφωνήσω με την Αννυ. Αν πας Άμστερνταμ δε σε βλέπω να παίρνεις μόνο μια γεύση και να γυρίζεις Κολωνία!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θα συμφωνήσω με την Αννυ. Αν πας Άμστερνταμ δε σε βλέπω να παίρνεις μόνο μια γεύση και να γυρίζεις Κολωνία!
Λες να μεινω εκει?:haha:
Μ αυτα που βλεπω στην Ελλαδα ,μαλλον εκει θα μεινω.Θα ειμαι high και δεν θα χαμπαριαζω τιποτα!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ευχαριστω Ερση μου για το τιπ.Διαβαζα στην ταξ.ιστορια "Κολώνια απο την Κολωνία" οτι η κρουαζιερες στο Ρηνο δεν αξιζουν.Ετσι ελεγαν .Εσυ εχεις παει?Ποια ειναι η γνωμη σου?
Εχω παει κρουαζιερα απο Mainz μεχρι Κολωνια και Koblenz και πολυ μου αρεσε. Γουστα ειναι αυτα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πολλες προτασεις επεσαν στο τραπεζι τελικα ...χεχεχε
Θα τα συζητησω ολα με τα παιδια που θα με φιλοξενουν και για να δουμε που θα καταληξουμε τελικα..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κοιτα ειναι τι θελεις. Ποση ωρα εισαι διατεθημενη να εισαι σε αυτοκινητο. Σκεψου και οτι την ιδια εποχη και οι Γερμανοι εχουν την αντιστοιχη αδεια και μηπως ειναι και αυτοι ξεχυμενοι σε αυτοκινητοδρομους και εχει stau =αγριομποτιλιαρισμα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εμενα δεν με πειραζει να ειμαι 2μιση-3 ωρες στο αυτοκινητο με στασεις γιατι μου αρεσει να βλεπω τοπια και διαδρομες.Τωρα φανταζομαι οτι οι φιλοι μου που μενουν Γερμανια θα γνωριζουν που πιανει κινηση -τι να αποφυγουμε -τι δεν μας βγαινει κλπ
Εγω θα κανω καποιες προτασεις και θα μου πουν και οι ιδιοι φανταζομαι.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Οντως το καλυτερο να σου πουν οι γνωστες της περιοχης. Απλως μου φανηκε πολυ κουραστικο-αν καταλαβα καλά - να πας σε περιπου τρεις ωρες Αμστερνταμ σε authobahn που σημαινει οτι η διαδρομη δεν θα εχει ενδιαφερον, ουτε χωριουδακια να σταματησεις και να εχεις αλλες τρεις ωρες επιστροφης σε μια ημερα χωρις διανυκτερευση.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι εχεις δικιο σε αυτο ,αλλα το ατιμο το Αμστερνταμ ειναι μεγαλη ξελογιαστρα .Για να δουμε τι θα πουν και οι οικοδεσποτες μου.
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
συμφωνώ απόλυτα με την Έρση, ειδικά με το τελευταίο μήνυμα. Πιστεύω οτι και οι φίλοι σου θα σου πουν ότι ίσως ειναι κουραστικό για Άμστερνταμ, επειδή όντως εκείνη τη μέρα που είναι αργία, από την εμπειρία μου, ξέρω ότι γίνεται ένας ψιλοχαμός στη Γερμανία. Αλλά και εδώ να έρθετε, θα έχει αρκετή κίνηση πιστεύω στους δρόμους, γιατί είναι 4ημερο (Πέμπτη αργία, Παρασκευή αργία, Σάββατο/Κυριακή). Και το κακό είναι όταν γεμίζει το Άμστερνταμ τουρίστες, δεν παίρνεις και τη σωστή εικόνα της πόλης ;-). Καλύτερα να τη δεις με την ησυχία σου σε ένα άλλο τριήμερο. Άλλωστε γιατί να μπλέξεις σε 3 μέρες 2 τελείως διαφορετικές μεταξύ τους πόλεις;

τεσπα, όπως λες, συζήτησέ το μαζί τους, και αποφασίζετε.
καλά να περάσετε όπου και να πατε!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
συμφωνώ απόλυτα με την Έρση, ειδικά με το τελευταίο μήνυμα. Πιστεύω οτι και οι φίλοι σου θα σου πουν ότι ίσως ειναι κουραστικό για Άμστερνταμ, επειδή όντως εκείνη τη μέρα που είναι αργία, από την εμπειρία μου, ξέρω ότι γίνεται ένας ψιλοχαμός στη Γερμανία. Αλλά και εδώ να έρθετε, θα έχει αρκετή κίνηση πιστεύω στους δρόμους, γιατί είναι 4ημερο (Πέμπτη αργία, Παρασκευή αργία, Σάββατο/Κυριακή). Και το κακό είναι όταν γεμίζει το Άμστερνταμ τουρίστες, δεν παίρνεις και τη σωστή εικόνα της πόλης ;-). Καλύτερα να τη δεις με την ησυχία σου σε ένα άλλο τριήμερο. Άλλωστε γιατί να μπλέξεις σε 3 μέρες 2 τελείως διαφορετικές μεταξύ τους πόλεις;

τεσπα, όπως λες, συζήτησέ το μαζί τους, και αποφασίζετε.
καλά να περάσετε όπου και να πατε!
Τι εγινε βρε παιδια ?Πως και ετυχε και εχουμε κοινα 3ημερα και με Γερμανους και με Ολλανδους?
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Ναι εχεις δικιο σε αυτο ,αλλα το ατιμο το Αμστερνταμ ειναι μεγαλη ξελογιαστρα .Για να δουμε τι θα πουν και οι οικοδεσποτες μου.
Μου φαίνεται ότι κάποιος ξεσηκώθηκε για Άμστερνταμ! Ό,τι και να λέμε εμείς τώρα... :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.677
Μέλη
39.000
Νεότερο μέλος
Thanos Kadetsis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom