Mobile Internet/τηλεφωνία στην Ευρώπη

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ε αυτο τελος παντων
Τι "ε αυτό"; Για ΜΒ κίνησης προς το internet είναι η κουβέντα μας. Αυτό που προφανώς δεν ξέρεις, είναι πως για να χρησιμοποιήσεις μια οποιαδήποτε υπηρεσία VPN χρειάζεται ΠΡΩΤΑ μια υπηρεσία πρόσβασης προς το Internet, η οποία ασφαλώς και θα χρεώνεται.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τι "ε αυτό"; Για ΜΒ κίνησης προς το internet είναι η κουβέντα μας. Αυτό που προφανώς δεν ξέρεις, είναι πως για να χρησιμοποιήσεις μια οποιαδήποτε υπηρεσία VPN χρειάζεται ΠΡΩΤΑ μια υπηρεσία πρόσβασης προς το Internet, η οποία ασφαλώς και θα χρεώνεται.
δεν ξερω πολλα για το προγραμμα.εγω το κατεβασα μια μερα που δεν ειχα megabyte και μου χρησιμευσε και μου ειπαν πως μπορω να το χρησιμοποιησω και στην Ρωμη απο κει και περα δεν χρειαζομαι τπτ αλλο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
δεν ξερω πολλα για το προγραμμα.εγω το κατεβασα μια μερα που δεν ειχα megabyte και μου χρησιμευσε και μου ειπαν πως μπορω να το χρησιμοποιησω και στην Ρωμη απο κει και περα δεν χρειαζομαι τπτ αλλο
Δεν ξέρω τι νομίζεις, τι κατάλαβες και τι πλήρωσες τελικά, πάντως ΚΑΝΕΝΑ πρόγραμμα VPN, και βεβαίως ούτε αυτό δε σου δίνει Megabytes στη σύνδεση του κινητού σου. Εξ' ορισμού. Μη συνεχίζεις, γιατί το μόνο που προσφέρεις είναι παραπληροφόρηση.
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν ξέρω τι νομίζεις, τι κατάλαβες και τι πλήρωσες τελικά, πάντως ΚΑΝΕΝΑ πρόγραμμα VPN, και βεβαίως ούτε αυτό δε σου δίνει Megabytes στη σύνδεση του κινητού σου. Εξ' ορισμού. Μη συνεχίζεις, γιατί το μόνο που προσφέρεις είναι παραπληροφόρηση.
δεν πληρωσα τιποτα απολυτως.κατεβασα απλα ενα προγραμμα και συνδεομαι σε ενα δικτυο που μου βγαζει και εχω 100 μβ καθε μερα.τι λαθος εχω καταλαβει δηλαδη και παραπληροφορω τον κοσμο???
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
δεν πληρωσα τιποτα απολυτως.κατεβασα απλα ενα προγραμμα και συνδεομαι σε ενα δικτυο που μου βγαζει και εχω 100 μβ καθε μερα.τι λαθος εχω καταλαβει δηλαδη και παραπληροφορω τον κοσμο???
Πρέπει να σταματήσω αυτή τη συζήτηση. Όποιος ανακατέυεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες. Πάρε το support της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας σου να σου εξυγήσουν για ποιό λόγο πληρώνεις κανονικότατα για τη χρήση αυτών των Megabytes.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.135
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
δεν πληρωσα τιποτα απολυτως.κατεβασα απλα ενα προγραμμα και συνδεομαι σε ενα δικτυο που μου βγαζει και εχω 100 μβ καθε μερα.τι λαθος εχω καταλαβει δηλαδη και παραπληροφορω τον κοσμο???
Αυτο που λες δεν παιζει με τιποτα. Για να χρησιμοποιησεις καθε vpn χρειαζεσαι συνδεση στο ιντερνετ οπως ειπε και ο @taver. Βασικα αν δεν εισαι συνδεδεμενος σε δημοσιο δικτυο δεν εχει και πολυ νοημα η χρηση vpn (εκτος κι αν θες να μπεις ή να δεις κατι που ειναι απαγορευμενο στη χωρα σου. Π.χ. αν εισαι σε καμια Τουρκια, Κινα, Ιραν κλπ. ειναι αρκετα χρησιμο). Τα 100 Μb ειναι το καθημερινο οριο για τα free members για χρηση της vpn. Δεν ειναι δωρεαν Mb για προσβαση στο ιντερνετ. Αν οπως λες χρησιμοποιεις την droidvpn καθημερινα αυτα τα Mb πρεπει ή να τα εχεις ηδη αγορασμενα (ή να τα εχεις δωρεαν απο καποιο πακετο) ή να τα πληρωσεις στον παροχο σου οταν με το καλο ερθει ο λογαριασμος.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
δεν πληρωσα τιποτα απολυτως.κατεβασα απλα ενα προγραμμα και συνδεομαι σε ενα δικτυο που μου βγαζει και εχω 100 μβ καθε μερα.τι λαθος εχω καταλαβει δηλαδη και παραπληροφορω τον κοσμο???
Αφού και συ λες ότι χρεώθηκες όταν το χρησιμοποίησες
 

zouzou92

Member
Μηνύματα
114
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αφού και συ λες ότι χρεώθηκες όταν το χρησιμοποίησες
χρεωθηκα ελαχιστα γιατι χρησιμοποιησα το φμπ χωρις να εχω συνδεθει σε καποιο δικτυο απο το προγραμμα που λεω.ξεχαστηκα γ αυτο χρεωθηκα

Αυτο που λες δεν παιζει με τιποτα. Για να χρησιμοποιησεις καθε vpn χρειαζεσαι συνδεση στο ιντερνετ οπως ειπε και ο @taver. Βασικα αν δεν εισαι συνδεδεμενος σε δημοσιο δικτυο δεν εχει και πολυ νοημα η χρηση vpn (εκτος κι αν θες να μπεις ή να δεις κατι που ειναι απαγορευμενο στη χωρα σου. Π.χ. αν εισαι σε καμια Τουρκια, Κινα, Ιραν κλπ. ειναι αρκετα χρησιμο). Τα 100 Μb ειναι το καθημερινο οριο για τα free members για χρηση της vpn. Δεν ειναι δωρεαν Mb για προσβαση στο ιντερνετ. Αν οπως λες χρησιμοποιεις την droidvpn καθημερινα αυτα τα Mb πρεπει ή να τα εχεις ηδη αγορασμενα (ή να τα εχεις δωρεαν απο καποιο πακετο) ή να τα πληρωσεις στον παροχο σου οταν με το καλο ερθει ο λογαριασμος.
1ον εχω καρτοκινητο και εχω καθε μηνα 600 μβ δωρο επειδη ειμαι φοιτητρια δεν πληρωνω ΠΟΤΕ για να βαλω ιντερνετ.και εγω που χρησιμοιησα την εφαρμογη αυτη για 4 ωρες ασταματητα με ανοιχτα τα δεδομενα μου και δεν ειχα καθολου μβ χρεωθηκα 30 λεπτα του ευρω γιατι ξεχασα να συνδεθω σε δικτυο απο την εφαρμογη και χρησιμοποιησα το φμπ.εγω πιο πολυ αυτο το θελω για την ρωμη που θα παω για 5 μερες να μην δινω 15 ευρω.αν δουλεψει εχει καλως αλλιως δεν χαθηκε και ο κοσμος.θα σας ενημερωσω παντως σε 2 εβδομαδες.
 
Last edited by a moderator:

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.914
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.430
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom