Musica Latina!

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
Los Kjarkas

γεια χαρα σε ολους!ειναι η δευτερη φορα που γραφω κατι στο φορουμ(προσπαθω να τα τακιμιασω με τη τεχνολογια καποια στιγμη:roll:),και σας προτεινω να ακουσετε ενα καταπληκτικο συγκροτημα απο τη Βολιβια,ισως το ιστορικοτερο της χωρας,τους Los Kjarkas..Βεβαια δεν ειναι η γνωστη χορευτικη μουσικη που παει στο μυαλο του καθενος ακουγοντας "λατιν",ειναι μουσικη των ανδεων και αρκετα νοσταλγικη και τους εμαθα τυχαια οταν μου εστειλε ενα cd μια φιλη απο εκει.Απο τοτε εχω παραγγειλει και αλλα cd και dvd με live concerts απο το ιντερνετ(www.boliviamall.com). θα σας εβαζα καποιο απο το youtube οπως κανετε και σεις,αλλα για μενα το να το βρω πως γινεται ειναι επιστημη(ακομα)!:)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
6.359
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
γεια χαρα σε ολους!ειναι η δευτερη φορα που γραφω κατι στο φορουμ(προσπαθω να τα τακιμιασω με τη τεχνολογια καποια στιγμη:roll:),και σας προτεινω να ακουσετε ενα καταπληκτικο συγκροτημα απο τη Βολιβια,ισως το ιστορικοτερο της χωρας,τους Los Kjarkas..Βεβαια δεν ειναι η γνωστη χορευτικη μουσικη που παει στο μυαλο του καθενος ακουγοντας "λατιν",ειναι μουσικη των ανδεων και αρκετα νοσταλγικη και τους εμαθα τυχαια οταν μου εστειλε ενα cd μια φιλη απο εκει.Απο τοτε εχω παραγγειλει και αλλα cd και dvd με live concerts απο το ιντερνετ(www.boliviamall.com). θα σας εβαζα καποιο απο το youtube οπως κανετε και σεις,αλλα για μενα το να το βρω πως γινεται ειναι επιστημη(ακομα)!:)
Πήγα Γιώργιο κι΄άκουσα, ευχάριστη φολκλορική, αλλα και οι τοπικές ενδυμασίες πρωτότυπες
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.985
Likes
9.494
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
σας προτεινω να ακουσετε ενα καταπληκτικο συγκροτημα απο τη Βολιβια,ισως το ιστορικοτερο της χωρας,τους Los Kjarkas..
Γεια σου Γιωργο , πρωτη φορα ακουω για το συγκροτημα αυτο..ας τους γνωρισουμε με αυτο το βιντεο..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
να σας μπώ κι εγώ σφήνα..με τους Farias από την Παταγονία που έχουν πάρει μεταγραφή σε μας..
σε ένα τραγουδι "δικό μας" του Claudio Baglioni, Questo piccolo grande amore και Que; Grande Es Tu Amor..επιτυχία στο Xfactor.

 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.985
Likes
9.494
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Samion , δεν παιζει το βιντεο :roll:

Ποσταρω λινκ με το επομενο τραγουδι γιατι δεν υπαρχει στο youtube , τουλαχιστον στη reggae βερσιον που μου αρεσει. Ειναι οι Cumbia Kings και το "Parte de mi corazon" , το αγαπημενο μου τραγουδι απο το cd τους Fuego :)
KUMBIA KINGS "Parte De Mi Corazon" - LiveVideo - Truveo Video Search
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion , δεν παιζει το βιντεο :roll:
κρίμα. στην Ιταλία έχουν αρχίσει οι περιορισμοί για την προστασία της μουσικής όπως και στη Γαλλία πρόσφατα αν ακούσατε. πολλά δεν ποστάρονται, τα βλέπεις ατομικά στο σαιτ του You Tube. συνέχισε να βάζεις καλή μουσική!:clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.985
Likes
9.494
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Varioathens δε μας αφηνεις ησυχους επιτελους? Τι ειναι αυτα?? Ααααχχ!!Santo Domingo!!

Μπορει να μην ακουγεται μουσικη αλλα μπορω να φανταστω..:klaps:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.609
Likes
8.364
Bρε go, μήπως ξέρεις κανέναν ραδιοφωνικό σταθμό Tζαμάϊκας να ακούω on-line? :roll:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.985
Likes
9.494
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω μπαινω στο live365.com και επιλεγω δυο σταθμους που παιζουν ρεγγε:
Burning Sound και Yard project music. Εχει κι αλλους πολλους σταθμους αλλα οι περισσοτεροι εκπεμπουν απο ΗΠΑ.

Λεω να φιαξουμε ξεχωριστο γκρουπακι οι Τζαμαικανοι να τα λεμε..:roll:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Γειά σας και από μένα.

Να αναφέρω μια πολύ αγαπημένη μεγάλη (όχι μόνο σε ηλικία :D) guajira κουβανή τραγουδίστρια, τη Celina Gonzalez.
Είχα την τύχη να την απολαύσω πριν αρκετά χρόνια στο Λυκαβηττό (Cubanorama 1998)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.985
Likes
9.494
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια σου Anny , ομολογω οτι δεν ξερω πολλα για τη Celina Gonzalez. Θεωρειται μεγαλο ονομα της Κουβανεζικης μουσικης σκηνης και πραγματικα εισαι τυχερη που την ειδες απο κοντα!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.966
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom