Μιανμάρ (Βιρμανία) Myanmar, Burma, ή Βιρμανία;

lillia

Member
Μηνύματα
66
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
βόλος-πήλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
ioanna πολυ γλαφυρες οι περιγραφές σου! ετοιμάζομαι κι εγω για μυανμάρ κι ειμαι σιγουρη ότι θα είναι τελεια! σ'΄ευχαριστώ που με ταξίδεψες!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
σε ευχαριστώ lillia, καλά κάνεις και είσαι σίγουρη, θα είναι τέλεια. Στο φόρουμ υπάρχουν και οι ιστορίες άλλων μελών που πήγαν πιο πρόσφατα και οι πληροφορίες τους θα είναι φρέσκες.:p
Περιμένω πλήρη αναφορά όταν γυρίσεις. Εντάξει;
 

lillia

Member
Μηνύματα
66
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
βόλος-πήλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
ναι, ειμαι σιγουρη! μολις διαβασα και το αρθρο της έρσης. είσαστε καταπληκτικές! καλά ταξίδια!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και η Ρενατα εχει γραψει μια ιστορια απο τη Βιρμανια και η Ροζα ηταν εκει τα Χριστουγεννα του 2009, οποτε οτι πληροφορια θελεις στη διαθεση σου.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Καλά, αυτό εννοείται! Για να σιγουρευτώ μάλιστα πως η κοπέλα έχει εμπεδώσει τις πληροφορίες, προσφέρομαι ανιδιοτελώς να τη συνοδέψω καθόλη τη διάρκεια του ταξιδιού της!...;)
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Πρόσφατα βρέθηκα με έναν Ταϊλανδό αιώνιο ταξιδιώτη. Ταξιδεύει τουλάχιστον τα τελευταία 2 χρόνια και ήταν κατηγορηματικά αντίθετος στο να ταξιδέψει κάποιος στην Ταϊλάνδη, εξαιτίας της μεγάλης εμπορευματοποίησης. Μου πρότεινε σαν εξαιρετικό προορισμό τη Μιανμάρ και αρχίζω να πιστεύω ότι ΚΑΤΙ ήξερε αυτός.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αν και μισώ ήδη τον γνωστό σου, ("αιώνιος ταξιδιώτης" γιατί δεν συμβαίνει και σε μένα αυτό) θα συμφωνήσω ότι η Βιρμανία είναι ένας ιδιαίτερος προορισμός.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Πολυ αποτομα δεν μας αφησες;;;; Μηπως τωρα που περασε ο καιρός και ξεκουράστηκες να μας γράψεις και κατι ακόμη;;;;
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Ήμουν νέα και ψαρωμένη τότε. Τώρα μετά από τόόόόόόσο καιρό που έχει περάσει ίσως να ξεσκονίσω τα κιτάπια μου και συνεχίσω την ιστορία. Προηγείται βεβαίως βεβαίως η Ροζα που πήγε και πρόσφατα αλλά τίποτα δεν μας λέει.
 
Last edited by a moderator:

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Last edited by a moderator:

vangeli3

Member
Μηνύματα
45
Likes
15
Ενδιαφέρομαι να επισκεφθω την βιρμανια, σε ταξιδι που σιγουρα θα περιλαμβανει και το αρχιπελαγος.. Υπαρχει καποιος οικονομικος τροπος να το κανω αυτο?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.713
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom