ΗΠΑ New York, ξενοδοχείο. Βοήθεια!

dimitrac

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Τανζανια....
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
οκ το γράφω στα Ελληνικά
λοιπόν, ειχα πάει πριν από 2 χρόνια στην Νέα Υόρκη και είχα μείνει σε ένα πολύ ωραίο ξενοδοχείο roger williams λέγεται και βρίσκεται δίπλα από το Empire State. ήταν λίγο ακριβούτσικο (1800 ευρώ για 7 βράδια), είχα πάει όμως Πρωτοχρονία που οι τιμές είναι αρκετά αυξημένες. τα άξιζε τα λεφτά του μέχρι τελευταίου σέντ, άψογη εξυπηρέτηση, τέλειο δωμάτιο και πάνω από όλα η ιδανική τοποθεσία για κάποιον που πάει πρώτη φορά και δεν γνωρίζει πολλά πολλά.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289

Δε ξερω το συγκεκριμενο στη Ν.Υ. αλλα εχω μεινει στη Μαδριτη και εμεινα ευχαριστημενη,μονο που τα δωματια δεν ηταν και πολυ μεγαλα,εγω εμεινα ενα βραδυ και ηταν οκ,αλλα αν μεινεις αρκετες μερες δε βολευει πιστευω αν θες αρκετο χωρο,επισης το πρωινο ηταν αρκετα καλο.
 

martz

Member
Μηνύματα
24
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχαγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη for ever!!!
Έχω κι εγω μια απορία. Εψαχνα στο BOOKING να κλείσω ξενοδοχείο για Νέα Υόρκη και στις τιμές έλεγε οτι δεν συμπεριλαμβανόταν φόρος 14,75%. Τι φόρος είναι αυτός? Θα πρέπει να υπολογίζω και αυτόν στην τελική τιμή?
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Έχω κι εγω μια απορία. Εψαχνα στο BOOKING να κλείσω ξενοδοχείο για Νέα Υόρκη και στις τιμές έλεγε οτι δεν συμπεριλαμβανόταν φόρος 14,75%. Τι φόρος είναι αυτός? Θα πρέπει να υπολογίζω και αυτόν στην τελική τιμή?
Ναι τον υπολογίζεις έξτρα και αυτόν...αν δοκιμάσεις να κάνεις κράτηση,πριν συμπληρώσεις τα στοιχεία σου συνήθως σου δίνει την τιμή μαζί με φόρο...σα σύνολο...ρίξε μια ματιά!
Εγώ σχεδόν πάντα κλείνω με booking...
Στη ΝΥ μείναμε στο HUDSON HOTEL κοντά στην COLUMBUS CIRCLE με 200ευρώ τη βραδιά χωρίς πρωινό...
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
ΥΓ
Μόλις είδα στο passport για καποιο acehotel το οποίο προτείνει ως οικονομικό...για ρίξε ματιά!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom