ΗΠΑ New York-Orlando-Miami

Stella@

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καλημέρα απο την Κρήτη!
Σας παρακαλώ να μου δώσετε τις συμβουλές & προτάσεις σας για τα παρακάτω:
Είμαστε μια παρέα 5 ατόμων (4 ενήλικες και 1 παιδί), θέλουμε την περίοδο των Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς να ταξιδέψουμε σε νεα υόρκυ 22-27/12, Ορλάντο (για τα πάρκα) 27-31/12 και Μαιαμι 31/12-04/01.
Πιστεύεται οτι είναι πολύ στριμωγμένο πρόγραμμα? Καταλαβαίνω οτι για να δεις πχ την νεα υορκη οι 4-5 ημέρες δεν είναι τίποτα αλλά πραγματικά θέλουμε να βάλουμε και τους άλλους 2 προορισμούς στο πρόγραμμα πρώτον για το παιδί (μην και δεν την παλέψει με το κρύο κτλ στην νεα υορκη) αλλά και για την διασκέδαση της στα πάρκα του Ορλάντο. Στο Μαιαμι θέλουμε όλοι πολυ να πάμε!
Η πιο οικονομική τιμή (χωρίς πολλούς ενδιάμεσους σταθμούς) που βρήκα για τις πτήσεις αθήνα-νεα υορκη και μαιαμι-Αθήνα είναι με british στα 850 ευρώ οι ενήλικες και στα 695 ευρω για το παιδί, είναι καλά λέτε? να περιμένω μήπως και βγεί τίποτα πιο οικονομικό? δεν ξέρω τι να κάνω.....
Μετά για τις εσωτερικές πτήσεις βρήκα με delta στα 950 Ευρώ για όλα τα 5 άτομα? τι λέτε είναι καλά?

Ευπρόσδεκτες όλες οι προτάσεις !!
Ευχαριστώ
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κοίτα όντως είναι λιγες οι 4-5 μέρες στη Νέα Υόρκη αλλά αφού τόχετε αποφασίσει, γενικά καλό το κόβω το πρόγραμμα. Να υπολογίσεις πάντως μέσα στα έξοδα τα εισιτήρια στα πάρκα γιατί και για 5 άτομα που θα είστε θα είναι αρκετά λεφτά. Τα αεροπορικά δεν ακούγονται και τραγικά, ειδικά για εκείνη την περίοδο. Ξενοδοχεία έχεις βρει;
 

Stella@

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου!
Το ξέρω οτι τα πάρκα είναι ακριβά.....θα ψάξω όσο καλύτερα μπορώ, έχω δει κάτι προσφορές τύπου 1 τιμή = είσοδος σε 2 ή 3 πάρκα
Οσό αφορά τα ξενοδοχεία μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα για να δω πόσο περίπου θα παει το πακέτο ξενοδοχείο + αεροπορικά, τα ξενοδοχεία μόνο τα έβγαλα περίπου 6000 δολλάδια δηλαδή αν δεν κάνω λάθος στην μετατροπή είναι περίπου 4.200ευρώ/ για 2 δωμάτια για 13 διανυκτερεύσεις. Πιστεύω όμως ότι θα μπορέσω να βρω λίγο πιο φτηνά! Το oyster.com για ξενοδοχεία το έχετε ακούσει?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom