Norwegian Air Norwegian

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Με τη φετινή επάνοδο της Norwegian στο δρομολόγιο Όσλο-Longyearbyen και τον τερματισμό του μονοπωλίου της SAS, oι τιμές όπως ήταν αναμενόμενο έχουν πάρει την κατηφόρα.

Από €162.50 r/t ή €187.70 r/t (με βαλίτσα 20kg) για την τρίωρη πτήση απ' το Όσλο στο βόρειο νησί για πολλές ημερομηνίες του καλοκαιριού 2013.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Θέλω πολλύυυ να πάω αλλά στάνταρ θέλει οδηγό και τεράστια προσοχή!Δε θέλω να γίνω μεζες για καμιά πολική!Ευτυχώς έχω τη φήμη οτι δεν τρώγομαι με τίποτα! :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Με τη φετινή επάνοδο της Norwegian στο δρομολόγιο Όσλο-Longyearbyen και τον τερματισμό του μονοπωλίου της SAS, oι τιμές όπως ήταν αναμενόμενο έχουν πάρει την κατηφόρα.

Από €162.50 r/t ή €187.70 r/t (με βαλίτσα 20kg) για την τρίωρη πτήση απ' το Όσλο στο βόρειο νησί για πολλές ημερομηνίες του καλοκαιριού 2013.
Ας συμπληρώσω ότι για Αύγουστο έχει ακόμη εισιτήρια Όσλο Αθήνα με 56 ευρώ για επιστροφή!
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Η νορβηγιδα ξεκινησε να πεταει με 787 για Νεα Υορκη!!! εβαλα για πλακα One way για του χρονου (δεν θυμαμαι ακριβως μηνα) και μου εβγαλε γυρω στα 355 ευρω.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ ενδιαφέρον ότι υπάρχει πλέον και η επιλογή ενός o/w εισιτηρίου 'λογικής' τιμής από/προς Νέα Υόρκη.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Πολύ ενδιαφέρον ότι υπάρχει πλέον και η επιλογή ενός o/w εισιτηρίου 'λογικής' τιμής από/προς Νέα Υόρκη.

Πες το ψεμματα... δεν καταλαβαινω γιατι πια εχουν εξαφανιστει τα one way tickets.

Kαι η ΤΗΥ εχει "καπως" λογικες τιμες σε OW. Μετα το χαος..... Π.χ εγω εκλεισα με 600 RT με τουρκις.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έχει ταξιδέψει κανείς με norwegean; Θέλω να κλείσω ένα εισητήριο oneway από Στοκχόλμη προς Bergen και την ίδια μέρα πετάει και η SAS. Ποια να προτιμήσω; Κοστίζουν σχεδόν το ίδιο (προσθέτω και βαλίτσα) αλλά η norwegean έχει πολύ πιο βολική ώρα.. Με τις θέσεις τι γίνεται; Αν δεν έχεις πληρώσει για να κρατήσεις θέσεις σου επιλέγουν αυτοί όταν κάνεις check in; ή μπαίνεις στο αεροσκάφος και κάθεσαι όπου βρεις (όπως παλιότερα στην easyjet);
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Έχει ταξιδέψει κανείς με norwegean; Θέλω να κλείσω ένα εισητήριο oneway από Στοκχόλμη προς Bergen και την ίδια μέρα πετάει και η SAS. Ποια να προτιμήσω; Κοστίζουν σχεδόν το ίδιο (προσθέτω και βαλίτσα) αλλά η norwegean έχει πολύ πιο βολική ώρα.. Με τις θέσεις τι γίνεται; Αν δεν έχεις πληρώσει για να κρατήσεις θέσεις σου επιλέγουν αυτοί όταν κάνεις check in; ή μπαίνεις στο αεροσκάφος και κάθεσαι όπου βρεις (όπως παλιότερα στην easyjet);
Ταξίδεψα τον Αύγουστο. Έχει μεγαλύτερο όριο βάρους από τη SAS στη χειραποσκευή (10 κιλά) και Wifi στο αεροπλάνο. Σου επιλέγουν αυτοί θέσεις αν δεν πληρώσεις έξτρα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ταξίδεψα τον Αύγουστο. Έχει μεγαλύτερο όριο βάρους από τη SAS στη χειραποσκευή (10 κιλά) και Wifi στο αεροπλάνο. Σου επιλέγουν αυτοί θέσεις αν δεν πληρώσεις έξτρα.
Σ'ευχαριστώ πολύ paefstra!! Επειδή δε το βρίσκω στο site τους, υπάρχει η δυνατότητα για online check in 24 ώρες πριν; Αν ναι αυτό σημαίνει πως μου στέλνουν το boarding pass και θα λέει και τις θέσεις που μου έδωσαν (όπως στην easyjet);
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Σ'ευχαριστώ πολύ paefstra!! Επειδή δε το βρίσκω στο site τους, υπάρχει η δυνατότητα για online check in 24 ώρες πριν; Αν ναι αυτό σημαίνει πως μου στέλνουν το boarding pass και θα λέει και τις θέσεις που μου έδωσαν (όπως στην easyjet);
Ναι, θα λέει τις θέσεις. Επειδή ταξίδεψα με χειραποσκευή, δεν χρειάστηκα online check in, καθώς το mail που στέλνουν έχει barcode και περνάς κατευθείαν στο gate. Κάνεις check in στο γκισέ αν έχεις αποσκευή, απ' ό,τι είδα να κάνουν επιβάτες με μεγάλη βαλίτσα, κυρίως για να την παραδώσεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Επειδή είδα ότι ταξιδεύεις κι εσύ με το καινούργιο 737, σου εγγυώμαι ότι θα πάθεις και την πλάκα σου! Και δεν μιλάω μόνο για το Wifi, που έκανε το ταξίδι παιχνιδάκι, είναι φοβερό μέσα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ναι, θα λέει τις θέσεις. Επειδή ταξίδεψα με χειραποσκευή, δεν χρειάστηκα online check in, καθώς το mail που στέλνουν έχει barcode και περνάς κατευθείαν στο gate. Κάνεις check in στο γκισέ αν έχεις αποσκευή, απ' ό,τι είδα να κάνουν επιβάτες με μεγάλη βαλίτσα, κυρίως για να την παραδώσεις.
Έκανα τη κράτηση και όντως στα travel documents που στέλνουν έχει bar code και αν δεν έχεις βαλίτσα περνάς κατευθείαν στη πύλη με αυτά χωρίς check in. Αλλά web check in δεν υπάρχει απότι κατάλαβα. Aν έχεις μόνο χειραποσκευη πας κατευθείαν στη πύλη με το χαρτί της κράτησης ή αν έχεις βαλίτσα (όπως εμείς) πας στο γκισέ και λογικά εκεί σου δίνουν και τη θέση σου.. Εσύ είχες αγοράσει θέση; Αν δεν έχεις αγοράσει θέση και πας με το travel document κατευθείαν στη πύλη πως σου δίνουν θέση πριν ανέβεις;
Επίσης μου έκανε εντύπωση που στους όρους λέει πως είναι υποχρεωτικό οι βαλίτσες να γράφουν ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο του ιδιοκτήτη..
Τα 737 φαίνονται super στις φωτογραφίες, μοντέρνα με δερμάτινα καθίσματα.. Φαντάζομαι όμως πως στη πτήση ούτε νερό δε θα δίνουν.. Αλλά μόνο μια ωρα και 20 λεπτά είναι η πτήση οπότε μικρό το κακό!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.790
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom