Ηνωμένο Βασίλειο Oyster or Travelcard

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Πριν 3 χρονια εδιναν με την εκδοση της χαρτινης καρτας και ενα μπλοκακι με κουπονακια μεσα, εαν θυμαμαι καλα ειχε και κενα κουπονακια για να συμπληρωσεις εσυ την προσφορα που ηθελες.
Μην σε παρω στον λαιμο μου αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται να εκτυπωσεις τιποτα.

Την Δευτερα θα εχω επικαιροποιημενες πληροφοριες για αυτο κατευθειαν απο την πηγη.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Συνεχίζουν να το δίνουν, αν θέλεις το εκτυπώνεις απτο σπίτι, σε περίπτωση που έχουν εξαντληθεί στο σταθμό που θα βγάλεις την κάρτα.
 
Μηνύματα
6
Likes
1
Συνεχίζουν να το δίνουν, αν θέλεις το εκτυπώνεις απτο σπίτι, σε περίπτωση που έχουν εξαντληθεί στο σταθμό που θα βγάλεις την κάρτα.
Δηλαδή αυτό που ανέβασα εγώ ειναι κατάλληλο; Αυτή είναι η μορφή του;
 

fotini_22

Member
Μηνύματα
30
Likes
7
Όσον αφορά τα κουπόνια που εκτυπώνεις κι εγώ ακριβώς τα ίδια είχα και μου τα δέχτηκαν όπου κι αν πήγα, χωρίς πρόβλημα., πριν 10 μέρες. Γνώμη μου είναι αυτά που σε ενδιαφέρουν να τα έχεις εκτυπωμένα γιατί όντως αν δεν έχεις την εκτύπωση δεν το δέχονται αν το έχεις στο κινητό και τα βιβλιαράκια με τα κουπόνια δεν τα βρήκα σε όλους τους σταθμούς
 
Μηνύματα
6
Likes
1
Όσον αφορά τα κουπόνια που εκτυπώνεις κι εγώ ακριβώς τα ίδια είχα και μου τα δέχτηκαν όπου κι αν πήγα, χωρίς πρόβλημα., πριν 10 μέρες. Γνώμη μου είναι αυτά που σε ενδιαφέρουν να τα έχεις εκτυπωμένα γιατί όντως αν δεν έχεις την εκτύπωση δεν το δέχονται αν το έχεις στο κινητό και τα βιβλιαράκια με τα κουπόνια δεν τα βρήκα σε όλους τους σταθμούς
Ευχαριστώ πολύ!! Και μια επιπλέον ερώτηση: ένα εκτυπωμένο χρειάζομαι που μετρά και για τους 2;
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Παρολο που τα αγγλικα μου απεχουν πολυ απο το τελειο, νομιζω οτι εχω καταλαβει σωστα οτι τα λεωφορεια δεν εχουν ζωνες, εαν εχεις μια travelcard zone 1-2 (την χαρτινη θα παρω ξανα) μπορω να παω οπουδηποτε στο Greater London, ολες τις ζωνες, με λεωφορειο ξανατονιζω.

https://visitorshop.tfl.gov.uk/help/travel-zones/
Buses do not operate in zones and any Travelcard is valid for any bus journey within Greater London regardless of the zone(s) it covers.

Το εχω καταλαβει σωστα;
 
Μηνύματα
6
Likes
1
Και μια τελευταία ερώτηση, το εκτυπωμένο voucher αφορά μόνο την ημερομηνία που έδωσα κατά την εκτύπωση ή οποιαδήποτε αρκει να έχω ενεργό εισιτήριο travel card εκείνης της μέρας;

Καμμία απάντηση για το τελευταίο...:cry:
 
Last edited by a moderator:

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Τα λεει ολα αναλυτικοτατα στο σιτε οπου κατεβασες τα voucher δε καταλαβαινω γιατι ρωτας συνεχεια το ιδιο και το ιδιο..
Να σου εξηγήσω εγώ. Έχει άγχος να πάει καλά το ταξίδι που σχεδιάζει. Που είναι το κακό σε αυτό; Όταν δεν έχεις ξαναπάει κάπου η δεν θυμάσαι είναι μεγάλη ανακούφιση να σου πει κάποιος που ξέρει. Εγώ που δεν είμαι κοσμογυρισμενος το έχω αισθανθεί ακριβώς αυτό.
Νομίζω ότι πιο καλά θα ήταν να απαντάγες με ένα ναι η ένα όχι εάν ξέρεις την απάντηση. Εγώ δεν θυμάμαι την λεπτομερια της ημερομηνίας.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Να σου εξηγήσω εγώ. Έχει άγχος να πάει καλά το ταξίδι που σχεδιάζει. Που είναι το κακό σε αυτό; Όταν δεν έχεις ξαναπάει κάπου η δεν θυμάσαι είναι μεγάλη ανακούφιση να σου πει κάποιος που ξέρει. Εγώ που δεν είμαι κοσμογυρισμενος το έχω αισθανθεί ακριβώς αυτό.
Νομίζω ότι πιο καλά θα ήταν να απαντάγες με ένα ναι η ένα όχι εάν ξέρεις την απάντηση. Εγώ δεν θυμάμαι την λεπτομερια της ημερομηνίας.
οκ
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.742
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom