Ηνωμένο Βασίλειο Oyster or Travelcard

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλημέρα. Πιο εύκολα θα βγάλει κάποιος τη Σορβόνη παρά θα καταλάβει τις διαφορές Oyster και Travelcard. Anyway, πρώτα ο Θεός, θα είμαι Λονδίνο για 4-5 μέρες. Δε με ενδιαφέρουν οι προσφορές 2 for 1 κτλ και έχω και την ανέπαφη Revolut. Τι πρέπει να κάνω βρε παιδιά..;;; o_Oo_Oo_O
Αν η Revolut μπορεί να χρησιμοποιηθεί ανέπαφα τότε θα χρησιμοποιήσεις αυτή και αναλόγως τη χρήση που θα την κάνεις στο τέλος της ημέρας θα χρεωθείς αναλόγως.
 

zafirenia_83

Member
Μηνύματα
74
Likes
103
Την οποία κάπου πρέπει να κάνω register ή αυτόματα, με το που θα την περάσω εφαρμόζεται; Επίσης, να φανταστώ πρέπει να τη χτυπάω και στο μπες και στο βγες;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Την οποία κάπου πρέπει να κάνω register ή αυτόματα, με το που θα την περάσω εφαρμόζεται; Επίσης, να φανταστώ πρέπει να τη χτυπάω και στο μπες και στο βγες;
Όχι, απλά την περνάς και τη διαβάζει μόνο του και στο μπες και στο βγες.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Είναι κάποιος/α από Αθήνα που θα ταξιδέψει Αγγλία το επόμενο διάστημα; θα ήθελα μια εξυπηρέτηση.
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Καλημέρα σε όλους....ερώτηση....φεύγω το Σάββατο πρώτα ο Θεός που λένε στο χωριό μου.....με όλα αυτά που γίνονται....λοιπόν ταξιδεύω μόνη...οπότε δεν με ενδιαφέρει το 1+1....σήμερα διάβασα ότι πλέον η oyster δεν σου επιστρέφει τις πρώτες λίρες που βάζεις σαν αρχή 6νομιζω ότι είναι....υπάρχει άλλο εισιτήριο για κάθε μέρα για όλα τα μέσα???ολοήμερο???θέλω κ μια μέρα να πάω Γκρίνουιτς αλλά με πλοίο κ θα γυρίσω με μέτρο..... ευχαριστώ για την βοήθεια.....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Αν έχεις οποιαδήποτε contactless πιστωτική/χρεωστική καρτα χρησιμοποιείς αυτή αντί για oyster. Η χρέωση είναι η ίδια (σε λίρες, μία συναλλαγή στο τέλος κάθε μέρας). Κάποιες Ελληνικές τράπεζες έχουν ληστρικούς όρους στις συναλλαγές σε ξένο νόμισμα.
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Αν έχεις οποιαδήποτε contactless πιστωτική/χρεωστική καρτα χρησιμοποιείς αυτή αντί για oyster. Η χρέωση είναι η ίδια (σε λίρες, μία συναλλαγή στο τέλος κάθε μέρας). Κάποιες Ελληνικές τράπεζες έχουν ληστρικούς όρους στις συναλλαγές σε ξένο νόμισμα.
Δηλαδή όσες διαδρομές κ αν κάνω θα χρεωθώ μόνο 8'50την μέρα???έχω εθνικης τραπεζας
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Δηλαδή όσες διαδρομές κ αν κάνω θα χρεωθώ μόνο 8'50την μέρα???έχω εθνικης τραπεζας
Αν οι διαδρομές σου είναι μέχρι ζώνη 3 ναι. Αν πας ζώνη 4 ή και παραπάνω θα ανέβει το ποσό.
Αν οι διαδρομές σου είναι ζώνη 1-2 τότε θα χρεωθείς 7,20.
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Αν οι διαδρομές σου είναι μέχρι ζώνη 3 ναι. Αν πας ζώνη 4 ή και παραπάνω θα ανέβει το ποσό.
Αν οι διαδρομές σου είναι ζώνη 1-2 τότε θα χρεωθείς 7,20.
Ευχαριστώ πολύ..,.οπότε θα κτυπαω την κάρτα της εθνικής κ θα ξεμπερδευω.....κ μέτρο κ λεωφορείο κ τρένο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom