Γαλλία Paris - Photo Review

phoenix

Member
Μηνύματα
69
Likes
46
Πάρα πολύ όμορφες φωτό! Πολλά πολλά μπράβο! Δεν μπορώ να καταλάβω αν οι φωτογραφίες αναδεικνύουν την πόλη του φωτός ή το ανάποδο, νομίζω βασικά ότι είναι τέλειος συνδυασμός!
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!Βλέπω και επόμενο ταξίδι Παρίσι ε,σου άνοιξε η όρεξη!
Αν μου άνοιξε λέει.... Τον Απρίλη θα πάω για 8 μέρες και μιας και ασχολούμαι με την φωτογραφία και έχω εξοπλισμό θα προσπαθήσω να σε φτάσω!:xmas_cheesygrin:
 
Last edited by a moderator:

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
126
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ινδία
Nα με φτασεις?!Τι ειμαστε μαραθωνοδρομοι..?Το Παρισι εμπνέει,και αυτη η αύρα που αποπνεει,θα σε κανει αν μην αφηνεις τη μηχανη απο το χερι..Οσο για τον εξοπλισμό,δεν νομίζω πως παιζει τοσο ρόλο,μηχανη με ενα καλο (φωτεινό) φακο, και δρόμο..Ουτε εξτρα ζοομ,ουτε τριποδα κλπ..Τσαμπα θα ξεπλατιαστεις! :)

YΓ: Aν ασχολεισαι με φωτογραφια γενικοτερα,μην χασεις το fondation Cartier-Bresson,ειναι ενας χωρος που δημιουργηθηκε για αυτον τον πολυ μεγαλο Φωτογραφο kai συχνα φιλοξενει διαφορες εκθεσεις..Εγω αν θυμαμαι καλα ειχα δει Kertez και καποια εργα του Bresson ..

Kαι οπωςδηποτε το mep-fr.org - maison europenne de la photographie / ville de Paris , μουσειο φωτογραφιας με σπουδαιες κατα καιρους εκθεσεις ..

Oι φωτογραφίες ειναι απο τα μερη που περιγραφω παραπανω :xmas_cool:
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ονειρεμένο Ταξίδι
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές, θα τις λάβω σοβαρά υπόψη. Ακόμη δεν έχω ψάξει και πολλά μιας και έχω καιρό μπροστά μου, οπότε κάθε συμβουλή δεκτή! Ερώτηση: Κατά την γνώμη σου ποια είναι τα σημεία της πόλης που είναι must και προσφέρουν ωραία πανοραμική άποψη του Παρισιού (γιατί άκουσα ότι ο πύργος του Άιφελ δεν αξίζει)?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom