Parking για Ελ. Βενιζέλος

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
Ήθελα να ρωτήσω πώς δουλεύει η μεταφορά στο αεροδρόμιο από και προς το παρκινγκ. Λεωφορείο έχει κάθε συγκεκριμένη ώρα? Ή είναι ανάλογα όταν το χρειαστεί κάποιος σε πάνε επιτόπου? Επίσης φαντάζομαι η μεταφορά με το λεωφορείο είναι δωρεάν έτσι?
Λεωφορείο είχε- όταν πήγαμε πριν λίγο καιρό-, κάθε δέκα λεπτά περίπου. Στην στάση έχει και οθόνη με τον χρόνο αναμονής. Η μεταφορά είναι δωρεάν.

Ή είναι πολύ μακριά και είναι αδύνατον?
Περπατιέται σχετικά άνετα, αρκεί να μην κουβαλάς εκείνη την τσάντα που ζυγίζει 20 κιλά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
τελικά το έκλεισα . Με χάλασε λίγο ότι δεν είχε πληρωμή Online , αλλά πληρώνεις μόνο στα αυτόματα ταμεία. Ελπίζω να δέχονται και κάρτα. Έχει πολύ καλή προσφορά για την 28η 3+1 ημέρα δώρο με 15 ευρώ συνολικά
Από το site του αεροδρομίου έχει και online κράτηση στην ίδια τιμή.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Για on line πληρωμή ήθελε.Αλλά μάλλον αυτό δεν είναι δυνατόν γιατί αλλάζει η χρέωση σε περίπτωση καθυστέρησης κτλ.
Και προσοχή όσοι κάνουν on line κράτηση,μην ξεχαστούν και πατήσουν το κουμπί στην είσοδο.Να περιμένουν την αυτόματη αναγνώριση του αυτοκινήτου.Μετά στην πληρωμή δεν αναγνωρίζει την τιμή κλεισίματος αλλά την τρέχουσα τιμή.Και είναι ολόκληρη διαδικασία η επιστροφή των χρημάτων/διαφοράς.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Για on line πληρωμή ήθελε.Αλλά μάλλον αυτό δεν είναι δυνατόν γιατί αλλάζει η χρέωση σε περίπτωση καθυστέρησης κτλ.
Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Αν υπάρξει καθυστέρηση από δυο ώρες και πάνω (νομίζω) ή αν μπεις νωρίτερα έως 2 ώρες (πάλι νομίζω), σου χρεώνουν επιπλέον στην κάρτα.
Αντίθετα, αν μπεις αργότερα ή βγεις νωρίτερα, δεν υπάρχει αλλαγή στη χρέωση, δεν έχεις δηλαδή επιστροφή.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Αν υπάρξει καθυστέρηση από δυο ώρες και πάνω (νομίζω) ή αν μπεις νωρίτερα έως 2 ώρες (πάλι νομίζω), σου χρεώνουν επιπλέον στην κάρτα.
Αντίθετα, αν μπεις αργότερα ή βγεις νωρίτερα, δεν υπάρχει αλλαγή στη χρέωση, δεν έχεις δηλαδή επιστροφή.

Οnline Πληρωμή δεν υπήρχε. Από την aegean που το έκλεισα ήταν μέσω του site του aia. Απλά μου έστειλαν ένα barcode που πρέπει να εκτυπώσω αν υπάρξει κάποιο θέμα. Και επίσης θα αναγνωριστεί αυτόματα το αυτοκίνητο με τον αριθμό κυκλοφορίας που έχω δώσει.

Τον Αύγουστο θυμάμαι είχα κλείσει με την europ parking, είχα πληρώσει Online μέσω της εφαρμογής park arround για iOS (15 ευρώ για 3 μέρες) και με το που έφτανες είχε κατευθείαν πούλμαν για αεροδρόμιο (7 λεπτά απόσταση) , Στην επιστροφή έπαιρνες τηλ και ερχόντουσαν να σε πάρουν.

Για την 28η όμως η πιο φθηνή επιλογή είναι αυτή του p3 holiday οπότε είπα να το δοκιμάσω
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Τελικά το έκανα με τα πόδια πολύ άνετα.. Πίσω από το Sofitel είναι.. Γύρω στα 10 λεπτά το πολύ με τα πόδια.. Πολύ βολικό.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Υπάρχει και προσφορά με τη Vodafone με 4 ευρώ την ημέρα

  • Holiday 4€ την ημέρα
  • Long Term 7€ την ημέρα
  • Short Term 10€ την ημέρα
Οι παραπάνω τιμές μειώνονται περαιτέρω μετά από κάποιο όριο ημερών.
Η προσφορά ισχύει για όλες τις ημέρες της εβδομάδας.
Μπορείς να πάρεις 1 κωδικό ανά 7 ημέρες.
Ο κωδικός ισχύει για 7 ημέρες από τη λήψη του.
Το κόστος (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ) ανά κωδικό-SMS είναι 0,20€.

Mε το μύνημα PARKING στο 54646 μέχρι 31/12
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Προγραμμα loyalty από το parking του αεροδρομίου . Συγκεκριμένα κάθε φορά που κλείνεις παρκινγκ κερδίζεις για κάθε ευρώ Χ5 σε πόντους . Μόλις συγκεντρώσεις 500 πόντους εξαργυρώνονται σε 5 ευρώ έκπτωση. Μαζί με την κράτηση έχει και -10% έκπτωση στα duty free και fast lane access https://www.aia.gr/traveler/parking/e-parking/parking-benefits/
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.046
Likes
1.825
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
3η βραχονησίδα αριστερά
10% έκπτωση στα καλυντικά και αρώματα...
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.770
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Προγραμμα loyalty από το parking του αεροδρομίου . Συγκεκριμένα κάθε φορά που κλείνεις παρκινγκ κερδίζεις για κάθε ευρώ Χ5 σε πόντους . Μόλις συγκεντρώσεις 500 πόντους εξαργυρώνονται σε 5 ευρώ έκπτωση. Μαζί με την κράτηση έχει και -10% έκπτωση στα duty free και fast lane access https://www.aia.gr/traveler/parking/e-parking/parking-benefits/
Οτι και να κανουν, το παρκιν του αεροδρομιου παραμενει το ακριβοτερο απο ολα οσα υπαρχουν στην γυρω περιοχη. Αντι να δινουν ποντους και οτι αλλο ας βαλουν λογικες τιμες, οπως εχουν και οι υπολοιποι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom