Pegasus  Pegasus Airlines - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Επειδη το site της pegasus με μπερδεψε λιγο,στις τιμες περιλαμβανεται και βαλιτσα?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι κανονικα. Αν πατησεις go forward αφου επιλεξεις τις πτησεις, σε βγαζει στο flight summary και σου λεει οτι ειναι 20 κιλα.
 
Last edited:

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ναι κανονικα. Αν πατησεις go forward αφου επιλεξεις τις πτησεις, σε βγαζει στο flight summary και σου λεει οτι ειναι 20 κιλα.
Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.
 

xenia93

Member
Μηνύματα
20
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία-Γερμανία
Ταξίδι-Όνειρο
USA road trip West->East
παιδια βρηκα με την pegasus 100 ευρω με επιστροφη αθηνα-κωνσταντινουπολη... μπορω να εμπιστευτω αυτην την εταιρεια? να τα κλεισω??
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Εγω ταξίδεψα μια χαρά μαζί τους. Αυτό που με ενδιέφερε είναι να φτάσω ασφαλής στην ώρα μου. Πράγμα που το έκαναν.
Φαγητό δεν προσφέρουν αλλά για μια ώρα και κάτι πτήση δεν είναι κάτι σημαντικό.
Φρόντισε μόνο να είσαι ακριβής ως προς τις διαστάσεις και βάρος αποσκευών και χειραποσκευών που απαιτεί η εταιρεία αλλοιώς θα σε βάλουν να πληρώσεις.
Επίσης θα πρέπει να λάβεις υπόψιν τη μετακίνηση από και προς το Αεροδρομιο Sabiha Gökçen κι όχι από το Atatürk
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Εγω ταξίδεψα μια χαρά μαζί τους. Αυτό που με ενδιέφερε είναι να φτάσω ασφαλής στην ώρα μου. Πράγμα που το έκαναν.
Φαγητό δεν προσφέρουν αλλά για μια ώρα και κάτι πτήση δεν είναι κάτι σημαντικό.
Φρόντισε μόνο να είσαι ακριβής ως προς τις διαστάσεις και βάρος αποσκευών και χειραποσκευών που απαιτεί η εταιρεία αλλοιώς θα σε βάλουν να πληρώσεις.
Επίσης θα πρέπει να λάβεις υπόψιν τη μετακίνηση από και προς το Αεροδρομιο Sabiha Gökçen κι όχι από το Atatürk
Να φανταστω οτι υπαρχει τροπος να πας απο το αεροδρομιο στην Πόλη και τούμπαλιν.... πχ κάποιο λεωφορειο ή ταξί..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Να φανταστω οτι υπαρχει τροπος να πας απο το αεροδρομιο στην Πόλη και τούμπαλιν.... πχ κάποιο λεωφορειο ή ταξί..
Αυτές τις ημέρες βρίσκομαι Κωνσταντινούπολη και ταξίδεψα με pegasus. Μία χαρά γενικώς, προσοχή στη χειραποσκευή. Όπως συμβαίνει συνήθως στις χαμηλού κόστους εταιρείες επιτρέπεται μόνο ένα τεμάχιο. Αν ας πούμε κάποιος έχει μία τσάντα μαζι του δεν μπορει να κουβαλάει και το laptop του έξτρα (τσεκαρισμένο αυτο, η τσαντουλα της συναδέλφου μου τοποθετήθηκε μέσα στη δικιά μου χειραποσκευή για να μπούμε στο αεροπλάνο χωρίς να χρειαστεί να πληρώσει πρόστιμο).

Από το αεροδρόμιο για το κέντρο το ταξι βγαίνει μάλλον πανάκριβο επειδη υπάρχει μία χ απόσταση. Υπάρχουν όμως κάποια λεωφορεία τα Havatas τα οποία σε κατεβάζουν σε 1-1.5 ώρα Ταξίμ με 13 λίρες.

Επίσης πάρτε ανθεκτική βαλίτσα επειδη ο τρόπος που ρίχνουν τις αποσκευές στον ιμαντα πέρα από cult είναι και λίγο βάρβαρος (μιας κοπέλας πού ταξιδέψαμε μαζί έσπασε).
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Πόσο κοστίζει το ταξί;
Θα είμαστε 4 άτομα και σκέφτομαι μήπως .. συμφέρει :rolleyes-80:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πόσο κοστίζει το ταξί;
Θα είμαστε 4 άτομα και σκέφτομαι μήπως .. συμφέρει :rolleyes-80:
Σύμφωνα με τη σελίδα του αεροδρομίου είναι γύρω στα 35 euro. Τώρα αν πέσετε σε "καλοθελητές" και σας χρεώσουν παραπάνω δεν ξέρω. Εγώ στις 5 μέρες που είμαι εδω μέχρι στιγμής έχω πάρει μόνο μία φορά ταξί και διαπραγματεύτηκα από πριν την τιμή.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.714
Likes
11.276
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Να φανταστω οτι υπαρχει τροπος να πας απο το αεροδρομιο στην Πόλη και τούμπαλιν.... πχ κάποιο λεωφορειο ή ταξί..
Ένας ακόμα τρόπος για να κινηθεί κάποιος από και προς το αεροδρόμιο είναι οι αστικές συγκοινωνίες (αρκεί να έχει προμηθευτεί istanbul card ή token-νομίζω ότι μπορεί να γίνει στο αεροδρόμιο). Με τα λεωφορεία Ε10 και Ε11 γίνεται μεταφορά στο Kadikoy και από εκεί φέρρυ και πέρασμα Εμίνονου. Νομίζω ότι για όσους δεν έχουν κλείσει ξενοδοχείο Ταξίμ αλλά από την απέναντι πλευρά του Κερατίου βολεύει. Εγώ αν και κατά την άφιξη πήρα Havatas, χθες στην επιστροφή επειδή ήθελα να αποφύγω την Ταξίμ λόγω της εθνικής γιορτής τους χρησιμοποίησα την παραπάνω εναλλακτική, η οποία ήταν και οικονομικότερη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom