Pegasus  Pegasus Airlines - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Το βασικό της πρόβλημα είναι ότι ακόμη δε βολεύει για πρόσβαση σε Taksim από ασιατική πλευρά, διότι καταλήγει στο Yenikapi όπου εκεί θα καταλήγει η γραμμή μετρό που περνάει σήμερα από το Taksim, αλλά ακόμη δεν είναι έτοιμη. Οι εργασίες όμως πάνε full, ήδη έχει τελειώσει και η γέφυρα μετρό στον Κεράτιο και έχω την εντύπωση ότι μέσα στο '14 θα ανοίξει και αυτή η γραμμή. Οπότε θα μπορείς με μετρό και Marmaray να πηγαίνεις απ΄ευθείας από Taksim στην ασιατική πλευρά.

Βολεύει όμως για Sirkeci (έχει στάση).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051


Campaign Rules:

a. Campaign is valid for all international routes.
b. Travel Date: 15 February – 30 June 2014 (Flights between 30.04.2014 - 04.05.2014 and 16.05.2014 - 19.05.2014 are not included)
c. Ticket Sale Date: 2-3 January 2013
d. 30% discount is applied to the total fare including taxes and applicable fees.
e. Discount is valid only for Pegasus Plus members.
f. In order to get the discount, the reservation must include just 1 person who is logged in with Pegasus Plus membership.
g. This is a limited offer. This discounted price is only available for tickets purchased on flypgs.com.
h. This discounted price is only available for direct flights.
i. Rules of the ticket class will be applied for change, cancelation and refund.
j. While booking tickets check-in fee will be charged starting from 5 Euro on international routes for each passenger and each leg of travel on the PNR for all tickets purchased. Check-in fee may differ by routes and countries.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Όπως τα λέει η paefstra είναι. Και την τιμή θα την δείτε αφού φτάσετε στο τελευταίο βήμα της πληρωμής. Τουλάχιστον έτσι λέει η εταιρεία.
Προσπαθώ να το κάνω αλλά δεν μου βγάζει κάποια τιμή με έκπτωση. Το έχει καταφέρει κανένας;

''After filling in your details on the payment screen, click on the Click For Offers button and select January 2014 Fly Fly Away Days. Your 30% discount will apply once the OK button has been clicked.''

Τα κάνω όλα κανονικά αλλά πουθενά δεν εμφανίζει το ''click for offers button''.
 
Last edited:

matsas78

Member
Μηνύματα
111
Likes
1.202
Ταξίδι-Όνειρο
πάντα το επόμενο...
στο τελευταίο βήμα στην πληρωμή , κλικάρεις το -30% και αφαιρεί το ποσό κανονικά .
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπερα, μια ερωτηση παρακαλω σχετικα με τις αποσκευες. Επιτρεπεται μια αποσκευη εως 20 κιλα ΚΑΙ μια χειραποσκευη καποιων συγκεκριμενων διαστασεων και αν ναι .....ποιων ? ή συνολο αποσκευης και χειραποσκευης μεχρι 20 κιλα? ευχαριστω
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Οι προσφορές ισχύουν για τον ερχόμενο χειμώνα. Αρχίζουν από 1 Νοεμβρίου 2014. Εγώ τσέκαρα και χωρίς να έχω γραφτεί μέλος για τον Μάρτη του 2015, μου έβγαλε Αθήνα-Τεχεράνη-Αθήνα μέσω Κωνσταντινούπολης 222 ΕΥΡΩ το άτομο (!!!!). Είμαι στο τσακ να κλείσω

Για τη συγκεκριμένη πτήση (και κάποιες άλλες) το βάρος της αποσκευής είναι μέχρι 30κιλά
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Οι προσφορές ισχύουν για τον ερχόμενο χειμώνα. Αρχίζουν από 1 Νοεμβρίου 2014. Εγώ τσέκαρα και χωρίς να έχω γραφτεί μέλος για τον Μάρτη του 2015, μου έβγαλε Αθήνα-Τεχεράνη-Αθήνα μέσω Κωνσταντινούπολης 222 ΕΥΡΩ το άτομο (!!!!). Είμαι στο τσακ να κλείσω. Για τη συγκεκριμένη πτήση (και κάποιες άλλες) το βάρος της αποσκευής είναι μέχρι 30κιλά
Μη το σκέφτεσαι κλείσ'το. Σκέψου ότι πριν 5-6 χρόνια είχα πάει με 600+ ευρώ! Το μόνο θέμα της Pegasus για μένα είναι οι ώρες αναμονής (συχνά φτάνει απόγευμα και μετά πετά βράδυ)
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Το μόνο θέμα της Pegasus για μένα είναι οι ώρες αναμονής (συχνά φτάνει απόγευμα και μετά πετά βράδυ)
Όντως έχει αρκετές ώρες αναμονής αλλά και με την Turkish δεν είναι λιγότερες και η τιμή είναι πάνω από 500
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.423
Φοβερή τιμή όντως, 220 για Ιράν του χρόνου το χειμώνα (κοίταξα Φλεβάρη).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom