Pegasus  Pegasus Airlines - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Για το θέμα τον αποσκευων που ρωτησα πιο πανω καποια απαντηση καποιος?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Για το θέμα τον αποσκευων που ρωτησα πιο πανω καποια απαντηση καποιος?

Μία απλή αναζήτη στο site της εταιείας είναι.
http://www.flypgs.com/en/information/general-rules.aspx

This is baggage taken onto the plane by the passenger. Each passenger is permitted one item of carry-on baggage measuring 20 cm x 40 cm x 55 cm, and weighing a maximum of 8 kg.
The following are allowed to be carried on board without subjected to extra cost.
If there is no room in the cabin for these items, then they will be stowed in the hold and carried as checked baggage.

  • One hand bag suitable for traveling,
  • One overcoat, shawl, scarf or blanket,
  • One bag of duty-free shopping,
  • One umbrella (except those with pointed ends) or walking stick,
  • One baby carrycot or pushchair (can be placed in cargo),
  • One small camera or telescope,
  • Books and magazines to be read during the flight,
  • Collapsible wheelchair or pair of crutches (to be placed in cargo)
  • Baby food and carrycot to be used during the flight
  • One laptop computer
 

marstay

Member
Μηνύματα
143
Likes
223
Επόμενο Ταξίδι
Ακυρώθηκε!
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
Οι προσφορές ισχύουν για τον ερχόμενο χειμώνα. Αρχίζουν από 1 Νοεμβρίου 2014. Εγώ τσέκαρα και χωρίς να έχω γραφτεί μέλος για τον Μάρτη του 2015, μου έβγαλε Αθήνα-Τεχεράνη-Αθήνα μέσω Κωνσταντινούπολης 222 ΕΥΡΩ το άτομο (!!!!). Είμαι στο τσακ να κλείσω

Για τη συγκεκριμένη πτήση (και κάποιες άλλες) το βάρος της αποσκευής είναι μέχρι 30κιλά
Απίστευτη τιμή μη το σκέφτεσαι...Έκλεισα για Αύγουστο 2014 με 320ευρώ.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.887
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Προσπαθώντας για κάτι καλύτερο όσον αφορά την αναμονή στην Πόλη βρήκα πως αν κλείσεις χωριστά το Αθήνα-Πόλη-Αθήνα και το Πόλη-Τεχεράνη-Πόλη η αναμονή όταν πηγαίνεις παραμένει 10 ώρες αλλά στην επιστροφή από δέκα γίνεται 4. Και το καλύτερο; Με τις χωριστές κρατήσεις η τιμή διαμορφώνεται στα 195 το άτομο (!!!!). Έκλεισα χθες για τον επόμενο Μάρτιο.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Προσπαθώντας για κάτι καλύτερο όσον αφορά την αναμονή στην Πόλη βρήκα πως αν κλείσεις χωριστά το Αθήνα-Πόλη-Αθήνα και το Πόλη-Τεχεράνη-Πόλη η αναμονή όταν πηγαίνεις παραμένει 10 ώρες αλλά στην επιστροφή από δέκα γίνεται 4. Και το καλύτερο; Με τις χωριστές κρατήσεις η τιμή διαμορφώνεται στα 195 το άτομο (!!!!). Έκλεισα χθες για τον επόμενο Μάρτιο.
ρίγη συγκίνησης
αχ πολυαγαπημένο Ιραν
μπραβο Δημο δεν θα το μετανοιώσεις
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
καλησπερα , μολις εκανα check-in για την πτηση του Σαββατου για Κων/λη , αλλα δεν βλεπω πώς να κανω check -in και για την επιστροφη στις 16 Απριλιου. Υπαρχει περιπτωση να μην εχει ανοιξει ακομη? δεν μπορω να κανω συγχρονως και για την αναχωρηση και για την επιστροφη?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Έχει κάνει κάποιος τσεκ ιν Online με την Pegasus; Αν ναι μπόρεσε να πάρει θέση σε παράθυρο(χωρίς να πληρώσει επιπλέον) ή του έδωσε σε μεσαία θέση ή διάδρομο;
Μήπως να μην κάνω και να πάω στα γκισέ τους στο αεροδρόμιο μπας και μου δώσουν;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.624
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Έχει κάνει κάποιος τσεκ ιν Online με την Pegasus; Αν ναι μπόρεσε να πάρει θέση σε παράθυρο(χωρίς να πληρώσει επιπλέον) ή του έδωσε σε μεσαία θέση ή διάδρομο;
Μήπως να μην κάνω και να πάω στα γκισέ τους στο αεροδρόμιο μπας και μου δώσουν;
Εγώ όταν ταξίδεψα με pegasus δεν έκανα on line check in (νομίζω για κάποιο λόγο δεν μπορούσα), αλλά στο αεροδρόμιο που κάναμε μας έδωσαν παράθυρο! Μωρέ αν πας σχετικά νωρίς δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Πόσοι άλλωστε θα πληρώσουν εξτρά;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Εμεις πηγαμε νωρις, 2,5 ωρες πριν, ημασταν πρωτοι στην ουρα. Οι υπαλληλοι ηρθαν μιση ωρα μετα και μας εδωσαν παραθυρο και μπροστα που ζητησαμε.

Α, να προσθεσω οτι την ωρα που αρχισε το check-in η ουρα ηταν τεραστια οποτε..πηγαινετε νωρις.
 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Α,να προσθεσω οτι την ωρα που αρχισε το check-in η ουρα ηταν τεραστια οποτε..πηγαινετε νωρις.
Τι μου θυμίζεις. Τη πρώτη φορά που πέταξα πριν ένα χρόνο περίπου, ήταν πολλοί είχαν πάρει πολύ ελαφρά τη καρδία τα όρια χειραποσκευών και βάρους αποσκευών. Ως εκ τούτου τους έστελναν παραδίπλα να πληρώνουν υπέρβαρο, με αποτέλεσμα να στηθώ στην ουρά τουλάχιστον 1 ώρα! Στο φετινό ταξίδι μάλλον έβαλε μυαλό ο κόσμος και δεν υπήρχε ουρά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom